Μα ειναι δυνατον.....!!!

Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: john doufexis στις 14/05/2012 12:39 μμ.

καλημερα σε ολους, στην προχθεσινη βολτα ενος φιλου συναιβει το εξης,

2 R1 εχοντας βγει να κανουν την βολτα τους κ καπου στη επιδαυρο ο ενας δυστηχως εχασε τον ελεγχο κ τα σκασε με ολα στα βραχια, ο αλλος σταματησε ακαριαια κ μετα απο 2 λεπτα συναντησε το συμβαν ο φιλος μου το παλικαρι ειχε χτυπισει αρκετα αλλα οχι για να περιμενεις τα χειροτερα, το θεμα ειναι οτι μετα 5 λεπτα απ το συμβαν περασε μια παρεα απο 6-7 μηχανες bmw gs 1200 κ κανενας τους οχι μονο δν σταματησε αλλα 2 απο δαυτους μουτζωσαν καθως περνουσαν.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝ !!!!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: redfoot στις 14/05/2012 12:47 μμ.

δηλ οχι απλα δε σταματησαν, μουντζωσαν και απο πανω. Αυτο ονομαζεται αναισθησία και απανθρωπια. Θεε μου τι "ανθρωποι" υπαρχουν..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: naikl78 στις 14/05/2012 1:36 μμ.

Ο καθενας μπορει να σκεφτεται κ να λειτουργει οπως νομιζει,απλα τους ευχομαι να μην τους συμβει ποτε κατι τετοιο δηλ να χρειαστουν την βοηθεια καποιου η εστω την παρουσια του σε τοπο ατυχηματος κ να μην την εχουν.Οι μοτοσυκλετιστες εχουν καποιους ατυπους κανονες που καλο ειναι να τηρουνται,τωρα αν ειναι ετσι οπως τα λες(κ γιατι να μην ειναι)ντροπη τους που οδηγουν μηχανες...

Γνωμη μου παντα ετσι....
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: Glober στις 14/05/2012 1:54 μμ.

Χωρίς να θέλω να το παίξω hard core μηχανόβιος και βουτηγμένος στην μοτο-κουλτούρα μέχρι τον λαιμό (ΔΕΝ είμαι τέτοιος), αυτό το φαινόμενο είναι ενδεικτικό ανθρώπων που (συνήθως και στατιστικά μιλώντας προς την μέση ηλικία) αποφασίζουν να αγοράσουν και μία μοτοσυκλέτα... έτσι για να ζήσουν το απωθημένο, χωρίς να έχουν απολύτως καμία εμπειρια ή συναίσθηση απο την σκληρή πλευρά του να κυκλοφορείς σε δύο ρόδες...

Γιατί αυτή ακριβώς η σκληρή πλευρά είναι που, αμέσως με το που την βιώνεις (είτε διότι μόλις είδες κάποιον χτυπημένο στον δρόμο και σκέφτεσαι οτι θα μπορούσες να ήσουν στην θέση του ή διότι μόλις "την γλύτωσες" απο κάτι παρόμοιο η χειρότερα ακόμα...) δημιουργεί αυτόματα το γνωστό σε όλους μας (σχεδόν ενστικτώδες) συναίσθημα αλληλεγγύης και ομόνιας με τους υπόλοιπους αναβάτες ανεξάρτητα αν οδηγούν παπάκι 50cc ή super sport...

Βέβαια η συγκεκριμένη συμπεριφορά παραπέμπει παραπέρα ακόμα σε όντα τα οποία δεν διαθέτουν καν την στοιχειώδη ανθρωπιά...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: john doufexis στις 14/05/2012 1:55 μμ.

Για κακη τους τυχη το αλλο παλικαρι ειχε καμερα στο κρανος του κ συμφωνα με τα λεγομενα εχει τραβιξει ολλο το σκηνικο, περιμενουμε να μας δωσει το βιντεο, πραγματικα σκεφτομαι οταν το παρω να κανς λογαριασμο κ στο φορουμ για τα BMW μονο κ μονο για ν το ανεβασω,
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: Glober στις 14/05/2012 2:06 μμ.

Θα πρότεινα το συγκεκριμένο Post να κοινοποιηθεί και στην ηλεκτρονική κοινότητα της BMW για την περίπτωση που οι συγκεκριμένοι αναβάτες είαι μέλη της για τους εξής λόγους...


1) Επειδή ήδη αρχίσαμε να τους καταδικάζουμε (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) το σωστό θα ήταν να έχουν την ευκαιρία να δώσουν και την δικιά τους εκδοχή των γεγονότων...

2) Αν όντως τα πράγματα έγιναν έτσι όπως περιγράφονται παραπάνω οι συνφορουμίτες τους θα πρέπει να το γνωρίζουν...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: Glober στις 14/05/2012 2:07 μμ.

john doufexis"Για κακη τους τυχη το αλλο παλικαρι ειχε καμερα στο κρανος του κ συμφωνα με τα λεγομενα εχει τραβιξει ολλο το σκηνικο, περιμενουμε να μας δωσει το βιντεο, πραγματικα σκεφτομαι οταν το παρω να κανς λογαριασμο κ στο φορουμ για τα BMW μονο κ μονο για ν το ανεβασω,"


+1 (ποστάραμε μαζι την ίδια άποψη)...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: galileos στις 14/05/2012 2:16 μμ.

Το ΣΚ που μας πέρασε γινόταν το 36ωρο σε Πελοπόννησο και Στερεά Ελλάδα αλλά δεν ξέρω αν πέρασε από εκεί. Το πιο πιθανό είναι να μην ασχολήθηκαν καθόλου με αυτό το κομμάτι. Επίσης, τα παιδιά που συμμετέχουν στο εν λόγω Οδοιπορικό είναι συνειδητοποιημένοι αναβάτες και δεν κάνουν τέτοια ... , τουλάχιστον η πλειοψηφία.

Μόλις μάθω τις διαδρομές θα τις ανεβάσω στο θέμα για το 36ωρο.

.........................

Αν έγινε πάντως αυτό οι εν λόγω κύριοι δεν έχουν θέση στους δρόμους, ούτε αξίζει να ονομάζονται αναβάτες ..
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: PTiger800 στις 14/05/2012 4:25 μμ.

galileos"Αν έγινε πάντως αυτό οι εν λόγω κύριοι δεν έχουν θέση στους δρόμους, ούτε αξίζει να ονομάζονται αναβάτες .. "


Τείνω να πιστέψω ότι όντως έγινε. Τα παραπάνω γραφόμενα όμως ΔΥΣΤΥΧΩΣ βρίσκουν εφαρμογή μάλλον στην πλειοψηφία των όσων βρίσκονται στο δρόμο, αναβάτες ή μη.

Μακάρι το παιδί που έπεσε να ξανακαβαλήσει γρήγορα.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: redfoot στις 14/05/2012 5:09 μμ.

john doufexis"Για κακη τους τυχη το αλλο παλικαρι ειχε καμερα στο κρανος του κ συμφωνα με τα λεγομενα εχει τραβιξει ολλο το σκηνικο, περιμενουμε να μας δωσει το βιντεο, πραγματικα σκεφτομαι οταν το παρω να κανς λογαριασμο κ στο φορουμ για τα BMW μονο κ μονο για ν το ανεβασω,"


+1000 φιλε. Εαν το παρεις στα χερια σου παρακαλω δημοσιοποιησε το και εδω και εκει, ειναι ντροπη τους και θα ναι πολυ γερό μαθημα η δημοσιοποίηση της επαίσχυντης συμπεριφοράς τους.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: alexandros.s στις 14/05/2012 5:52 μμ.

πληρως καταδικαστεα η συμπεριφορα τους.- μαλλον κλασικοι gsακηδες

αλλα ποσες φορες μας εχει τυχει σε μια βολτα,παντα να μας περναει καποιος με τα οσα (καλως η κακως) να θετει σε κινδυνο τον εαυτο του και υπολοιπους,και να λεμε οτι θα τα φας τα μουτρα σου ετσι οπως πας...

δεν επιδοκιμαζω τις μουτζες και τις χειρονομιες,ουτε οτι δεν σταματησαν...

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: madbiker στις 14/05/2012 6:22 μμ.

γιαννακο δυστυχως φιλε υπαρχουν και αυτα τα περιστατικα...σε πιστευω απολυτα...αδικαιολογητη η συμπεριφορα και δεν ειναι μη μονη..απο προσωπικη εμπειρια σου λεω λοιπον οτι ειχα φυγει σε δεξια στροφη λογω υγρασιας στις κεχριες με το ninja, το προηγουμενο, και δυστυχως ο φιλος μου επειδη ηταν μπροστα μου δεν με ειδε αμεσως..μετα απο λιγα λεπτα το καταλαβε και γυρισε...παρολο που με ειδαν να πεφτω τουλ 3 αμαξια και 2-3 μηχανακια που περνουσαν δεν σταματησε κανεις παρα μονο δυο παππουδες με ενα παπακι που περναγαν..δεν ειχα χτυπησει αλλα......
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: jimmakos1050 στις 14/05/2012 9:40 μμ.

Ειτε BMW οδηγας ειτε ενα παπι χρεπι αν εισαι μαλακας ανθρωπος και αναισθητος θα φανεις αμεσα.Συγχαρητηρια στους απεφτους και χεραδες οδηγους που μουντζωνουν εναν πεσμενο ανθρωπο.Ειστε μαγκες και γ@μιαδες.Ταπεινα θα κανω στην μπαντα ας συναντηθουμε πουθενα.
Περαστικα στο παληκαρι και ποτε ξανα.

Re: Μα ειναι δυνατον.....!!!  

  Από: manwlis στις 14/05/2012 10:34 μμ.

Επειδη ειχα μια αναλογη εμπειρια πριν λιγα χρονια, πεσμενος στη μεση του δρομου με το ποδι στην
πλατη γυρισμενο και εναν [μοτοσυκλετιστη] να σταματαει απο πανω μου και να μου λεει
αφου ετρεχες...........ας προσεχες και να φευγει χωρις να μου προσφερει καμια βοηθεια,
θα σου πω οτι μοτοσυκλετιστης γινεσαι δεν γενιεσαι,μαλακας ομως γενιεσαι και αυτο δεν αλλαζει με τιποτα...

Περαστικα στο παλικαρι.