Κλοπή Honda CRF 250L

Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: Art-I-Sun στις 29/10/2012 9:36 μμ.

Χαιρετώ... Μου κλέψανε το μηχανάκι εχθές το βράδυ. Παρκαρισμένο στην πυλωτή, με κουλούρα και συναγερμό. Βρήκα μόνο την κουλούρα κομμένη και κάτι βίδες της σέλας. Όποιος παρατηρήσει κάτι ευπρόσδεκτος. ΑΡ.ΚΥΚΛ.: ΒΝΙ 749. Ευτυχώς το είχα ασφαλισμένο με ολική στην ANYTIME.
Ευχαριστώ...
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: Ecobill στις 30/10/2012 8:10 πμ.

Σου εύχομαι να την βρείς..

Οτι ήταν ασφαλισμένη είναι μια ..παρηγοριά.

Εαν θέλεις ενημέρωσε μας είτε εαν την βρεις (τι χρώμα είπαμε?? κάποιο άλλο χαρακτηριστικό??) είτε τον χρόνο κ διαδικασίες αποζημίωσης απο την ασφαλιστική

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: Savvas Drakakis στις 30/10/2012 9:04 πμ.

ευτυχως εισαι απο τους τυχερους γτ τουλαχιστον θα αποζημιωθεις
παντως εχω παρατηρησει οτι σε ολες τις αναφορες του Forum για κλοπες, οι μηχανες παρθηκαν απο πυλωτες παρα τα κλειδωματα κ τους συναγερμους
γνωμη μου: φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα
καλυτερα μια βολτα λιγοτερη και τοποθετηση σε κλειστο parking
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: TZANNSPY στις 30/10/2012 6:57 μμ.

Art-I-Sun"Χαιρετώ... Μου κλέψανε το μηχανάκι εχθές το βράδυ. Παρκαρισμένο στην πυλωτή, με κουλούρα και συναγερμό. Βρήκα μόνο την κουλούρα κομμένη και κάτι βίδες της σέλας. Όποιος παρατηρήσει κάτι ευπρόσδεκτος. ΑΡ.ΚΥΚΛ.: ΒΝΙ 749. Ευτυχώς το είχα ασφαλισμένο με ολική στην ANYTIME.
Ευχαριστώ..."


Όχι ρε φίλε, ακόμα δεν το πήρες...

Μακάρι να βρεθεί σε τέλεια κατάσταση ή να αποζημειωθεί στο ακέραιο!
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: TZANNSPY στις 30/10/2012 7:02 μμ.

Savvas Drakakis"...παντως εχω παρατηρησει οτι σε ολες τις αναφορες του Forum για κλοπες, οι μηχανες παρθηκαν απο πυλωτες παρα τα κλειδωματα κ τους συναγερμους
"


Τι να πεις, ίσως στην πυλωτή "δουλεύουν" με την ησυχία τους, μακρυά από αδιάκριτα μάτια και περαστικούς.
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: Art-I-Sun στις 31/10/2012 10:32 μμ.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας... Είναι κάπως έτσι για όποιον ενδιαφέρεται:
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Κλοπή Honda CRF 250L  

  Από: Art-I-Sun στις 31/10/2012 10:42 μμ.

Ecobill"
Εαν θέλεις ενημέρωσε μας είτε εαν την βρεις... ...είτε τον χρόνο κ διαδικασίες αποζημίωσης απο την ασφαλιστική "


Τα μέχρι τώρα: Τα πρώτα που έκανα, δήλωση (μήνυση) κλοπής στην αστυνομία και καταγραφή του συμβάντος από απεσταλμένο της οδικής βοήθειας από την ασφαλιστική. Την επομένη μέρα δημιουργείται φάκελος στην ασφαλιστική και τον αναλαμβάνει πραγματογνώμονας, ο οποίος με ενημέρωσε ότι πρέπει να κάνω αίτηση στην αστυνομία να εκδοθεί δελτίο συμβάντος (το οποίο κάνει περίπου 10 εργάσιμες να εκδοθεί) και να του το στείλω με φαξ. Αυτό για να επικυρωθεί η διαδικασία αναμονής 90 ημερών από την μέρα της κλοπής για να δούμε αν βρεθεί. Τα υπόλοιπα στην συνέχεια...
Μια πατατιά τηγάνες...