Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατικά

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: voyager1970 στις 18/11/2014 8:40 μμ.

s_mduck" Αυτο ουτε για πλακα να το λες! Φιλος μου τον φωτογράφισε και αυτον και ειναι αστυνομικος του πηραν και το διπλωμα και πλήρωσε και κληση!"


Φίλε Γιάννη,

Δυστηχώς ή ευτυχώς (ανάλογα την οπτική γωνία) δεν ζούμε στην Αγγλία!
Οπότε "κάποια" συναδελφική επιείκεια υφίσταται, ανάλογα βέβαια τον βαθμό, τα χρόνια προϋπηρεσίας, και φυσικά.... τις Δημόσιες Σχέσεις - ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ "ΜΕΣΟ" (ΒΙΣΜΑ)!!!!

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: pragias στις 19/11/2014 12:46 πμ.

voyager1970"
pragias"τσάμπα πράμα......
σε σημειο της αττικής που έχει 80 , εγώ πήγαινα με 160.
σε λίγες μέρες θα έχω και την φότο.

αν βέβαια ήμουν συνάδελφος της εξουσίας τώρα δεν θα είχα τραβήγματα και ας πήγαινα με 260..."



Μήπως σου είπαν σε ποιο μέρος της Αττικής Οδού έγινε η φωτογράφισή σου;;"



Μόλις μάθω σε πιο σημείο είναι θα το πώ, ακόμα δεν έχω πάρει την φότο στα χέρια μου.
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: pragias στις 19/11/2014 12:51 πμ.

voyager1970"
s_mduck" Αυτο ουτε για πλακα να το λες! Φιλος μου τον φωτογράφισε και αυτον και ειναι αστυνομικος του πηραν και το διπλωμα και πλήρωσε και κληση!"


Φίλε Γιάννη,

Δυστηχώς ή ευτυχώς (ανάλογα την οπτική γωνία) δεν ζούμε στην Αγγλία!
Οπότε "κάποια" συναδελφική επιείκεια υφίσταται, ανάλογα βέβαια τον βαθμό, τα χρόνια προϋπηρεσίας, και φυσικά.... τις Δημόσιες Σχέσεις - ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ "ΜΕΣΟ" (ΒΙΣΜΑ)!!!! "


όντως και εγώ επιφυλλάσομαι. έχω δεί αρκετά σαν τα πραπάνω παραδείγματα και για αυτό το ανέφερα άλλωστε.
τώρα ο φίλος του Γιάννη μάλλον δεν ήταν άτυχος και δεν είχε αθτο το "μέσο". και μάλλον είναι και η εξαίρεση.

από εκεί και πέρα καλά κάνουν και φωτογραφίζουν και κόβουν κλήσεις και ότι άλλο, το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε....

μια λύση είναι valter moto .... τι λέτε?
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: stamatisx στις 19/11/2014 7:22 πμ.

Με μια μονωτική αλλάζεις κάνα δυο νούμερα ή γράμματα πχ αν έχει 1 το κάνεις 4 κ το ανάποδο, το Ι σε Κ... κτλ και εύχεσαι να μη σε σταματήσουν...
Εγώ που μπαίνω Αττική σε καθημερινή βάση απλά έχω μάθει όλα τα σημεία και κόβω... δεν το ρισκάρω αλλιώς...

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: pragias στις 24/11/2014 1:32 πμ.

Για να τα λέω και να μου φεύγει ο καημός. Τελικά οι κλήσεις είναι 3 και είναι με διαφορά 5 λεπτά οι δύο πρώτες και μετά από 5 ώρες η τρίτη. δηλαδή όλες την ίδια μέρα. Με τα λεφτά που θα δώσω και τα λεφτά που θα χάσω από την απώλεια διπλώματος λόγω δουλειάς μάλλον θα έβαζα βάση πινακίδας που θα έκοβε τούμπες καθώς και τελικό εξάτμισης. ο πόνος μεγάλος και η οργή αφενός.
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Κλήση για ταχύτητα Αττική Οδό - Προσοχή radar σε συμβατι  

  Από: johnygalan στις 24/11/2014 9:54 μμ.

Να μην έχεις οργή για πράγματα και καταστάσεις τα οποία διορθώνονται, όλοι μας έχουμε κάνει λάθη το θέμα
είναι να μην τα επαναλαμβάνουμε
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"