Η βολτα των Χαμένων Ονείρων.....

Η βολτα των Χαμένων Ονείρων.....  

  Από: doohan στις 10/02/2012 5:09 πμ.

.....Η βόλτα των Χαμένων Ονείρων.....

Μερικές φορές τα λόγια είναι απλά φασαρία στη σιωπή…
Μερικές φορές το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε, είναι να κλείσουμε τα μάτια και να αδειάσουμε τις σκέψεις από το μυαλό μας…
Μερικές φορές η καλύτερη βόλτα είναι πάνω σε δύο ρόδες, πάνω σ'ένα moto guzzi....
Μερικές φορές δεν υπάρχει κάτι να λεχθεί, παρά μόνο η ησυχία του αέρα πάνω στο κράνος μου....

Για όλα τα όνειρα που δεν θα γίνουν ποτέ πραγματικότητα…
Για όλα τα σχέδια που χάθηκαν στη φασαρία της εξάτμισής μου...
Για όλα τα σημάδια και τις ουλές στο κορμί μου και τα σπασμένα μου κόκαλα...
Για όλες εκείνες τις περιπέτειες που έζησα και γίνανε αναμνήσεις…
Για όλες τις μοτοβόλτες και τις κόντρες στις στροφές που θα μείνουν για πάντα στα ντουλάπια του μυαλού μου…

Για όλους τους επίδοξους πιλότους που έμειναν τελικά προσγειωμένοι πίσω από δύο clipon,
Για όλους τους αναβάτες που συμβιβάστηκαν στην ρουτίνα της ήσυχης, ασφαλούς οικογενειακής ζωής…
Για όλους τους Φίλους που γνώρισα....
Για όλους τους Φίλους που χάθηκαν....
Για όλες τις φλόγες ζωής που έσβησαν πριν καν φωτίσουν…
Για όλες τις υποσχέσεις που αθετήσα και όλες τις στιγμές που χάθηκαν απο μπροστά μου.....

Για όλα αυτά…

Αξίζει μια βραδινή βόλτα μέχρι το Σούνιο πάνω στο κόκκινο moto guzzi....

Ένα τσιγάρο και ένα σπαστό καφέ στο χέρι...και ο δρόμος είναι και πάλι δικός μου..............


Ο Μάγειρος
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Η βολτα των Χαμένων Ονείρων.....  

  Από: creaw στις 29/03/2012 7:25 μμ.

ομορφο!




κατασκευή ιστοσελίδων

Re: Η βολτα των Χαμένων Ονείρων.....  

  Από: fpapad στις 29/03/2012 8:55 μμ.

Πετράν μου λείπεις ρε φίλε,
μου λείπει ο λόγος σου που μπορεί και με ταξιδέυει . . . μαζί σου νοερά μέχρι το Σούνιο για να δουμε το ηλιοβασίλεμα να τελειώσουμε τον καφέ μας και ξανά πίσω χωρις πολλά λόγια αλλά με ωραιές εικόνες . . .

Άντε να συντονιστούμε . . . . χρωστάμε και κανα ρακόμελο ο ένας στον άλλο να πάρουμε και τον χασαπη . . .όπως πριν λίγο ή πολύ καιρό (δεν έχει σημασία) θυμάσαι

Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .