Ενδιαφέρον

Ενδιαφέρον  

  Από: Billy στις 13/01/2012 7:30 πμ.

http://www.topix.com/forum/world/macedo ... 23PMGMJ147

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 1:04 μμ.



[quote:253cgm57]Is Macedonia Hellenic YES or NO[/quote:253cgm57]

constantino (Melbourne, Australia): Whats hellenic?

Eleni wrote:
Hellenic means greek. Hellas is the ancient greek word for Greece. The word Greece/ greek was imported during roman times.
Present Albania, Romania, Bulgaria, part of Turkey used to be greek. However, greek people do not claim this land back. They just want to protect the present land status.

constantino (Melbourne, Australia): Everything in Greece is imported:):):) Especially the people.....
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 3:31 μμ.

HelenKoR":!:

[quote:2p1y8azj]Is Macedonia Hellenic YES or NO"


constantino (Melbourne, Australia): Whats hellenic?

Eleni wrote:
Hellenic means greek. Hellas is the ancient greek word for Greece. The word Greece/ greek was imported during roman times.
Present Albania, Romania, Bulgaria, part of Turkey used to be greek. However, greek people do not claim this land back. They just want to protect the present land status.

constantino (Melbourne, Australia): Everything in Greece is imported:):):) Especially the people.....[/quote:2p1y8azj]
Ελένη δωστους να καταλάβουν οι άσχετοι εγώ μαζί σου
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 3:46 μμ.



Δεν τα εγραψα εγω αυτα!

Απλώς μου έκανε εντυπωση το δευτερο σχόλιο του "constantino"
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 3:50 μμ.

HelenKoR":rotfl:

Δεν τα εγραψα εγω αυτα!

Απλώς μου έκανε εντυπωση το δευτερο σχόλιο του "constantino""

αα καλα εγω και παλι μαζι σου ειμαι
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 3:57 μμ.

Everything in Greece is imported:):):) Especially the people.....

Για τους λαθρομεταναστες θα λεει
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 4:01 μμ.

μάλλον και για τους πολιτικούς μας, σορυ, της χωρας. αυτοι δεν ηταν ουτε πρόκειται ποτε να ειναι δικοι μας δηλαδη με το μερος των Ελληνων ποτε
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 4:12 μμ.

Πόσο δικιο εχεις...! Αν και σου εχω ασχημα νεα... Δικης μας παραγωγης ειναι οι πολιτικοι μας.

Αλλά και οι λαθρομεταναστες δεν φταινε. Ηρθαν εδω για ενα καλυτερο μελλον και δεν θα δουνε ασπρη μερα. Αν ηξεραν τι επικρατει εδω, θα προτιμουσαν αλλες χωρες... (το διευκρινιζω προς αποφυγη παρεξηγησεων διοτι οπως γραφτηκε το προηγουμενο σχολιο θα μπορουσε να ερμηνευτει ως ρατσιστικο, ενω στην πραγματικοτητα θελω μονο να τονισω οτι το συστημα, όποιο συστημα τελως παντων..., πασχει. νομιζω τωρα ειμαι ξεκαθαρη)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 13/01/2012 4:57 μμ.

HelenKoR"Πόσο δικιο εχεις...! Αν και σου εχω ασχημα νεα... Δικης μας παραγωγης ειναι οι πολιτικοι μας.

Αλλά και οι λαθρομεταναστες δεν φταινε. Ηρθαν εδω για ενα καλυτερο μελλον και δεν θα δουνε ασπρη μερα. Αν ηξεραν τι επικρατει εδω, θα προτιμουσαν αλλες χωρες... (το διευκρινιζω προς αποφυγη παρεξηγησεων διοτι οπως γραφτηκε το προηγουμενο σχολιο θα μπορουσε να ερμηνευτει ως ρατσιστικο, ενω στην πραγματικοτητα θελω μονο να τονισω οτι το συστημα, όποιο συστημα τελως παντων..., πασχει. νομιζω τωρα ειμαι ξεκαθαρη)"


Ποιός είπε ότι θέλουν να είναι εδώ?Απλά πολύ απλά δεν τους δέχονταί αλλού σε άλλες χώρες (εξού τα τα βυθισμένα πλοιάρια με λαθρομετανάστες σε γειτονικές χώρες) και αναγκαστικά μένουν εδώ.Νομίζετε ότι θέλουν να μείνουν Ελλάδα?Ο αρχικός τους στόχος ήταν η Ευρώπη (και όχι δεν εννοώ την Ελλάδα) απλά πρέπει αναγκαστικά να περάσουν από εδώ προς τις άλλες χώρες.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: Billy στις 13/01/2012 5:11 μμ.

TRIUMPHAKIAS"
HelenKoR"Πόσο δικιο εχεις...! Αν και σου εχω ασχημα νεα... Δικης μας παραγωγης ειναι οι πολιτικοι μας.

Αλλά και οι λαθρομεταναστες δεν φταινε. Ηρθαν εδω για ενα καλυτερο μελλον και δεν θα δουνε ασπρη μερα. Αν ηξεραν τι επικρατει εδω, θα προτιμουσαν αλλες χωρες... (το διευκρινιζω προς αποφυγη παρεξηγησεων διοτι οπως γραφτηκε το προηγουμενο σχολιο θα μπορουσε να ερμηνευτει ως ρατσιστικο, ενω στην πραγματικοτητα θελω μονο να τονισω οτι το συστημα, όποιο συστημα τελως παντων..., πασχει. νομιζω τωρα ειμαι ξεκαθαρη)"


Ποιός είπε ότι θέλουν να είναι εδώ?Απλά πολύ απλά δεν τους δέχονταί αλλού σε άλλες χώρες (εξού τα τα βυθισμένα πλοιάρια με λαθρομετανάστες σε γειτονικές χώρες) και αναγκαστικά μένουν εδώ.Νομίζετε ότι θέλουν να μείνουν Ελλάδα?Ο αρχικός τους στόχος ήταν η Ευρώπη (και όχι δεν εννοώ την Ελλάδα) απλά πρέπει αναγκαστικά να περάσουν από εδώ προς τις άλλες χώρες. "


Σωστός,εκτός από κάτι Αλβανούς,έτσι είναι τα πράγματα.Έχουν εγκλωβιστεί στην twilight zone.

Re: Ενδιαφέρον  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 5:24 μμ.

Παρασκευη και 13!

Ειπα, το συστημα πασχει. Και δεν εννοω οτι πασχει επειδη παραμενουν εδω αυτοι που κανονικα δεν θα επρεπε(οπως οριζουν οι νομοι). Αλλά και επειδη καταφεραν να είναι εδω.
Αλλά πλεον δεν ξερω αν ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα γι'αυτους απ'οτι για μας (βλεπε χαρατσια, λουκετα στα μαγαζια, κτλ)

Οι Αλβανοι, ατυχοι οσοι προτιμησαν την Ελλαδα απο την Ιταλια.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.