Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατους!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: nafpaktios στις 11/05/2011 12:27 πμ.

Σαν ''μπουζουκι'' να διευκρινησω οτι το προστιμο για ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 250e και εισπρατετε συμφωνα με τον Κώδικα Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων (Κ.Ε.Δ.Ε.) που σημαινει οτι το προστιμο πληρωνετε ολοκληρο και μονο σε δημοσιο ταμειο (ΔΟΥ) γιαυτο και αφαιρειτε το αποκομα για την πληρωμη στα ΕΛΤΑ.
If it works don't fix it!!!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: odysseas στις 11/05/2011 12:47 πμ.

nafpaktios"Σαν ''μπουζουκι'' να διευκρινησω οτι το προστιμο για ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 250e και εισπρατετε συμφωνα με τον Κώδικα Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων (Κ.Ε.Δ.Ε.) που σημαινει οτι το προστιμο πληρωνετε ολοκληρο και μονο σε δημοσιο ταμειο (ΔΟΥ) γιαυτο και αφαιρειτε το αποκομα για την πληρωμη στα ΕΛΤΑ."

"μπουζουκι" πες κ τα ποσοστα που παιρνεις οταν κοβεις κληση,οπως λεει ο sinister
ρε τι αλλο θα μαθουμε σημερα ...φιλικα το μπουζουκι ε??

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: chris.r675 στις 11/05/2011 2:07 πμ.

sinister"Χθες το βραδυ σταματησαν τον πιτσιρικα που εχω στη δουλεια ΔΙ.ΑΣ γιατι δεν φοραγε κρανος(καλα του εκαναν γιατι εχει φαει πολυ κυνηγι κ μυαλο δεν βαζει)αφου του εκοψαν την κληση του για κρανος συν αλλη μια για ανασφαλιστο οχημα(οδηγουσε μηχανακι φιλου του) οταν του τις εδωσαν του ειπαν "η κληση για το ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 500 ευρω,εγω θα στην κανω 250 κ ειμαστε ενταξει" ο μικρος εφυγε με κατεβασμενα τα μουτρα κ γυρισε σπιτι.Σημερα που μου εφερε τις κλησεις να τις θαυμασω κ να τον κραξω για μια ακομα φορα,παρατηρησα οτι του ειχαν παρει το αποκομα απο την ταχυπληρωμη,δηλαδη του αφερεσαν το δικαιωμα να πληρωσει το μισο προστιμο εντος 10 ημερων οπως οριζει ο νομος για ολους!Οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι το αγαπητο οργανο(για μπουζουκι μου φανηκε εμενα) του ειπε οτι στην εκανα 250 απο 500 κ θα πας να πληρωσεις 250 κ τελος.Αν ηταν 500 γιατι δεν του το εγραφε 500 κ να παει να πληρωσει σε 10 μερες 250?
Απο ενα μικρο ψαξιμο που εκανα βρηκα οτι ανασφαλιστο αυτοκινητο εχει προστιμο 500 ευρω ενω δικυκλο 250.

Ηθελα να μαθω εγω τωρα ποσο πολυ αγαπαει την πατριδα του αυτος ο ,να μην τον χαρακτηρισω, που βρηκε ενα παιδι 19 χρονων κ του εκοψε κληση 350 +250 =600 ευρω αφαιροντας του το δικαιωμα να πληρωσει τα μισα. Μηπως με αυτα τα 300 ευρω θα σωθει η χωρα μας? Αυτα βλεπουν ομως οι πιτσιρικαδες κ δεν μπορουν να σεβαστουν μετα τους αστυνομικους αφου πλεον αυτοι ειναι η προσωποποίηση της αυθαιρεσίας."



καλαααα!αν ειναι η προσωποποιηση της αυθερεσιας αυτο το γεγονος,που αντι να τον "ξεβρακωσει" τον εγραψε
600 ευρο και αυτο που λες για το αποκομα δεν ισχυει!

nafpaktios"Σαν ''μπουζουκι'' να διευκρινησω οτι το προστιμο για ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 250e και εισπρατετε συμφωνα με τον Κώδικα Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων (Κ.Ε.Δ.Ε.) που σημαινει οτι το προστιμο πληρωνετε ολοκληρο και μονο σε δημοσιο ταμειο (ΔΟΥ) γιαυτο και αφαιρειτε το αποκομα για την πληρωμη στα ΕΛΤΑ."


δεν γινεται να τα βαζουμε συνεχεια με τους μπατσους,δεν εχω καθολου καλη σχεση με την ελ.ας αλλα
σε καποια πραγματα πρεπει να επικρατει και η λογικη!επρεπε δηλαδη να πληρωσει τα μισα?οχι ρε φιλε
που πας με ανασφαλιστο οχημα?το κρανος χεστο!

καλα η επικεφαλιδα καμια σχεση με το θεμα!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 11/05/2011 7:49 πμ.

dysseas"
nafpaktios"Σαν ''μπουζουκι'' να διευκρινησω οτι το προστιμο για ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 250e και εισπρατετε συμφωνα με τον Κώδικα Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων (Κ.Ε.Δ.Ε.) που σημαινει οτι το προστιμο πληρωνετε ολοκληρο και μονο σε δημοσιο ταμειο (ΔΟΥ) γιαυτο και αφαιρειτε το αποκομα για την πληρωμη στα ΕΛΤΑ."

"μπουζουκι" πες κ τα ποσοστα που παιρνεις οταν κοβεις κληση,οπως λεει ο sinister
ρε τι αλλο θα μαθουμε σημερα ...φιλικα το μπουζουκι ε??"

Το παλικαρι απο πανω δεν φαινεται να ειναι "μπουζουκι" αγαπητε,ξεχωριζει η ηρα απο το σταρι.
Αντε να βαλω κ την μια κληση για να δειτε για ποιο λογο εγινε ολη η ιστορια κ που στηριζω οτι εχει σφάλει ο αστυφυλακας οταν ο ιδιος του δινει το δικαιωμα να πληρωσει εντος 10 ημερων,ποσο πιο καθαρα να το γραφει δλδ η κληση?Αν και ξεκαθαρισαμε οτι η κληση δεν ειναι του ΚΟΚ ο συγκεκριμενος τον εχει γραψει σαν ΚΟΚ,μηπως θα επρεπε να συμπληρωσει το Δ αντι για το Α?
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: ACE KUSTOMS στις 11/05/2011 10:35 πμ.

Καταρχην δεν ειμαι μπατσος και ουτε θα ηθελα να ημουν ΠΟΤΕ. Ξεκινωντας απο αυτο περναμε στον ΣΕΒΑΣΜΟ προς τις γυναικες κυριως και μετα σε οσους μας σεβονται σαν ατομα και σαν προσωπικοτητες. Και επειδη οι κυριοι της ελ.ας ουδεποτε εχουν δειξει κατι τετοιο απο τον τελευταιο του γραφειου μεχρι αυτους που ειναι στον δρομο ( τις γυναικες τις επεξεργαζονται σαν "ξερολουλουμα" και εμας σαν τα παιδια κατωτερου θεου) δεν νομιζω οτι θα επρεπε να θιγονται με γνωμες προς αυτους. Δυστηχως υπαρχουν και εξαιρεσεις που ομως ειναι ελαχιστες. Και αν δεν γινεται τιποτα "περιεργο" με τισ κλησεις και τα bonus αυτων τοτε γιατι τετραπλασιαζονται τα μπλοκα σε περιοδους γιορτων και 3ημερα-4ημερα? Που ηταν χθες καποια περιπολια την ωρα που ΕΣΦΑΖΑΝ στην κυριολεξια τον ατυχο πατερα που ΘΑ πηγαινε την γυναικα του στο μαιευτηριο? Και μην ακουσω για ελαχιστες αποδοχες και ελειπη εξοπλισμο. ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ. Και γνωρισα πολλους απο εδω μεσα στην κοπη το πιτα
Υ.Γ Ισως ειμαι off topic ομως οι κλησεις θεωρω πως ειναι το κερασακι στην τουρτα για την συμπεριφορα των κυριων? αυτων.
σε'ι'βντ πουσι booggie!!!!!!!!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: Natassa_triple στις 11/05/2011 10:40 πμ.

sinister"Χθες το βραδυ σταματησαν τον πιτσιρικα που εχω στη δουλεια ΔΙ.ΑΣ γιατι δεν φοραγε κρανος"


Δε διάβασα τα υπόλοιπα μνμ κ να με συγχωρείτε γιο'αυτό, αλλά σίγουρα τον σταμάτησε ομάδα ΔΙΑΣ... κ τον έγραψε κιόλας;

Δεν είναι στη δικαιοδοσία τους... Δεν υπάγονται στην τροχαία. Αν ήταν ζητάδες, να το καταλάβω.

Οι ΔΙΑΣ ελέγχουν στοιχεία για τυχόν κλεμμένα οχήματα κ φυσικά, απαντούν σε ληστείες κλπ.

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: johnygalan στις 11/05/2011 1:18 μμ.

"ACE KUSTOMS"
Σε βλέπω προκατελειμμένο μάλλον πρέπει να έχεις φάει πολλές κλήσεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 11/05/2011 2:05 μμ.

Natassa_triple"
sinister"Χθες το βραδυ σταματησαν τον πιτσιρικα που εχω στη δουλεια ΔΙ.ΑΣ γιατι δεν φοραγε κρανος"


Δε διάβασα τα υπόλοιπα μνμ κ να με συγχωρείτε γιο'αυτό, αλλά σίγουρα τον σταμάτησε ομάδα ΔΙΑΣ... κ τον έγραψε κιόλας;

Δεν είναι στη δικαιοδοσία τους... Δεν υπάγονται στην τροχαία. Αν ήταν ζητάδες, να το καταλάβω.

Οι ΔΙΑΣ ελέγχουν στοιχεία για τυχόν κλεμμένα οχήματα κ φυσικά, απαντούν σε ληστείες κλπ.
"

Για να σου δωσω να καταλαβεις την κληση την εχει κοψει ειδικος φρουρος ,ενα ατομο που δεν γνωριζω αν εχει βγαλει καν τη σχολη της αστυνομιας!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: TAS στις 11/05/2011 3:19 μμ.

ACE KUSTOMS"Καταρχην δεν ειμαι μπατσος και ουτε θα ηθελα να ημουν ΠΟΤΕ. Ξεκινωντας απο αυτο περναμε στον ΣΕΒΑΣΜΟ προς τις γυναικες κυριως και μετα σε οσους μας σεβονται σαν ατομα και σαν προσωπικοτητες. Και επειδη οι κυριοι της ελ.ας ουδεποτε εχουν δειξει κατι τετοιο απο τον τελευταιο του γραφειου μεχρι αυτους που ειναι στον δρομο ( τις γυναικες τις επεξεργαζονται σαν "ξερολουλουμα" και εμας σαν τα παιδια κατωτερου θεου) δεν νομιζω οτι θα επρεπε να θιγονται με γνωμες προς αυτους. Δυστηχως υπαρχουν και εξαιρεσεις που ομως ειναι ελαχιστες. Και αν δεν γινεται τιποτα "περιεργο" με τισ κλησεις και τα bonus αυτων τοτε γιατι τετραπλασιαζονται τα μπλοκα σε περιοδους γιορτων και 3ημερα-4ημερα? Που ηταν χθες καποια περιπολια την ωρα που ΕΣΦΑΖΑΝ στην κυριολεξια τον ατυχο πατερα που ΘΑ πηγαινε την γυναικα του στο μαιευτηριο? Και μην ακουσω για ελαχιστες αποδοχες και ελειπη εξοπλισμο. ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ. Και γνωρισα πολλους απο εδω μεσα στην κοπη το πιτα
Υ.Γ Ισως ειμαι off topic ομως οι κλησεις θεωρω πως ειναι το κερασακι στην τουρτα για την συμπεριφορα των κυριων? αυτων."


1) ειναι καλυτερο εφοσον δε γνωριζουμε καποιο θεμα να μην πεταμε αερολογιες ,το ξερω απο πρωτο χερι οτι κανενας δε παιρνει bonus η ποσοστο η οπως αλλιως θες πες στο επειδη κοβει κλησεις.-

2) και εμενα με εχουν σταματησει και με εχουν φερθει με το γαντι ,γιατι παντα ημουν σωστος παντ ειχα τα χαρτια μου και ποτε δεν ημουν προκλητικος.Πιστεψε με μου την εχουν χαρησει κιολλας γιατι παραδεχτηκα το λαθος μου.Δε μου εχει φερθει κανενας σα παιδι ενος κατωτερου θεου.Εσυ φαινεται πως εχεις απωθημενα με αυτα που γραφεις η απλα αναμασας την ιδια καραμελα που πουλαει πολυ!!

3)δυστυχως φιλε μου το οτι φτασαμε στο σημειο να μας σφαζουν μερα μεσημερι φταει ολο το συστημα και ειναι αλλου τα αιτια. Μην ψαχνεις για ευκολα θυματα! μην ξεχνας οτι πριν δυο μηνες πεθαναν και αλλοι δυο αστυνομικοι την ωρα που κανανε τη δουλεια τους ,αλλα ξεχασα για σενα δεν ειχαν σεβασμο αυτοι ουτε θα επρεπε να θιγονται απο γνωμες τριτων γιατι αυτοι δεν ειναι ανθρωποι ειναι ΜΠΑΤΣΟΙ. Αυτα που γραφεις βγαζουν κομπεξ και το επιχειρημα που θετεις "που ηταν η αστυνομια οταν σφαζανε τον αλλο" ειναι απλα ΑΤΟΠΟ--ΑΣΧΕΤΟ και ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ.......
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: johnygalan στις 11/05/2011 3:35 μμ.

+1050 στον TAS
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: ACE KUSTOMS στις 11/05/2011 4:43 μμ.

Μαλλον παρεξηγηθηκα. Παντα φοραω κρανος και παντα εχω πληρες τα χαρτια μου. Εξαλλου δεν ειμαι και 15 χρονων να το παιζω μαγκακι.Σιγουρα και δεν ηταν σωστο αυτο που εγινε στο Ρεντη και σεβασμο για τα δυο παιδια που χαθηκαν αδικα και τις οικογενειες τους.Δεν εχω αποθημενα αλλα καμια φορα η αληθεια ειναι πικρη. Οσο για τα μπονους επιτρεψτε μου να το ξερω και εγω απο πρωτο χερι.Εχω ζησει και Ολλανδια και Γερμανια αρκετο καιρο (λογω δουλειας) και καταλαβα αμεσως την διαφορα στην συμπεριφορα.Δυστηχως στην Ελλαδα η στολη δινει πολλα κιλα π@π@ρια. Τελος παντων το σταματω εδω γιατι στο τελος θα βγω και αντιεξουσιαστης-αναρχικος-κουκουλοφορος
Σιγουρα ο καθενας απο εμας εχει την γνωμη του και σεβαστη απο την μερια μου.
σε'ι'βντ πουσι booggie!!!!!!!!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 11/05/2011 4:59 μμ.

TAS"

1) ειναι καλυτερο εφοσον δε γνωριζουμε καποιο θεμα να μην πεταμε αερολογιες ,το ξερω απο πρωτο χερι οτι κανενας δε παιρνει bonus η ποσοστο η οπως αλλιως θες πες στο επειδη κοβει κλησεις.-"

Πιστεψε με τα εχω ζησει απο μεσα πολυ πριν πολλοι απο εδω μεσα μαθουν τι θα πει αστυνομια. Τα λεφτα πηγαινουν στους δημους με υπουργικη αποφαση κ οι δημοι βρισκουν τροπους μεσω δωρεων να γυρανε μερος των χρηματων στα τμηματα,γιατι πολυ απλα πολλα τμηματα συντηρουνται απο αυτα τα λεφτα μιας κ οι παγίες τους δεν φτανουν ουτε για χαρτι Α4 κ παρακαλανε τις επιχειρήσεις για δωρεες.Επειδη εζησα αρκετα χρονια σε επαρχια λογω μεταθεσεων της μανας μου,ολα ειναι δουναι κ λαβειν,ολοι ξερουμε οτι τρωνε τσαμπα στα φαστφουνταδικα για να μην γραφουν τους ντελιβεραδες,δεν το ζητανε βεβαια,αλλα οι μαγαζατορες τα κερνανε,γιατι ετσι μας εμαθαν. Τι να λεμε τωρα,ολο το κρατος στηριζεται στην πελατειακή σχεση κ τα σωματα ασφαλειας δεν εξαιρουνται δυστυχως.
Δεν ειναι ολοι ετσι αλλα η πλειοψηφία ειναι !

Κ κατι για τον ΤΑΣ,αφου ησουν παντα οπως λες σωστος ,γιατι σου την χαρισαν?απο τι στην χαρισαν?αν εισαι σωστος δεν χρειαζεται να σου χαριστει κανεις,κ αφου εισαι σωστος πως παραδεχεσαι οτι εισαι λαθος? Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: TAS στις 11/05/2011 5:13 μμ.

ACE KUSTOMS"Μαλλον παρεξηγηθηκα. Παντα φοραω κρανος και παντα εχω πληρες τα χαρτια μου. Εξαλλου δεν ειμαι και 15 χρονων να το παιζω μαγκακι.Σιγουρα και δεν ηταν σωστο αυτο που εγινε στο Ρεντη και σεβασμο για τα δυο παιδια που χαθηκαν αδικα και τις οικογενειες τους.Δεν εχω αποθημενα αλλα καμια φορα η αληθεια ειναι πικρη. Οσο για τα μπονους επιτρεψτε μου να το ξερω και εγω απο πρωτο χερι.Εχω ζησει και Ολλανδια και Γερμανια αρκετο καιρο (λογω δουλειας) και καταλαβα αμεσως την διαφορα στην συμπεριφορα.Δυστηχως στην Ελλαδα η στολη δινει πολλα κιλα π@π@ρια. Τελος παντων το σταματω εδω γιατι στο τελος θα βγω και αντιεξουσιαστης-αναρχικος-κουκουλοφορος
Σιγουρα ο καθενας απο εμας εχει την γνωμη του και σεβαστη απο την μερια μου."



Αντωνη αυτο που λες δεν υπαρχει καταλαβε το δεν παιρνει κανενας BONUS και βαζω το χερι μου στη φωτια για αυτο..Εισαι λαθος πληροφορημενος, και στην τελικη ας μας πει ο ΝΑΥΠΑΚΤΙΟΣ για να ληξει εδω το θεμα. Επισης στις γιορτες γραφουν πιο πολυ, οχι για να παρουν ποσοστα και να αγορασουν μεγαλυτερο κατσικι η μεγαλυτερο ελατο, αλλα πολυ απλα γιατι υπαρχει περισσοτερο κινιση στους δρομους λογω αγορων -εκδρομων -διασκεδασης κτλ προκειμενου να τηρειται ο κ.ο.κ και να μη θρηνουμε θυματα. Αυτο δε το καταλαβαινεις??

Και επειδη και εγω εζησα στη ΓΕΡΜΑΝΙΑ θα ξερεις πολυ καλα οτι εκει η αστυνομια δε χαριζει, εκει δεν εχει μα μου εσφαλες θα πληρωσεις ποσο μαλλον αν στραβωκοιταξεις κανενα γερμανομπατσο ,θα βρεθεις χειροποδαρα στο λεπτο...

θα σου πω κατι και τελειωνω εδω --- ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΜΑς ΑΞΙΖΕΙ---
παντα φιλικα κυριε αναρχικε χιχι


Υ Σ: και τους πολιτικους που μας αξιζουν...
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: kokkios στις 11/05/2011 5:42 μμ.

sinister"Χθες το βραδυ σταματησαν τον πιτσιρικα που εχω στη δουλεια ΔΙ.ΑΣ γιατι δεν φοραγε κρανος(καλα του εκαναν γιατι εχει φαει πολυ κυνηγι κ μυαλο δεν βαζει)αφου του εκοψαν την κληση του για κρανος συν αλλη μια για ανασφαλιστο οχημα(οδηγουσε μηχανακι φιλου του) οταν του τις εδωσαν του ειπαν "η κληση για το ανασφαλιστο δικυκλο ειναι 500 ευρω,εγω θα στην κανω 250 κ ειμαστε ενταξει" ο μικρος εφυγε με κατεβασμενα τα μουτρα κ γυρισε σπιτι.Σημερα που μου εφερε τις κλησεις να τις θαυμασω κ να τον κραξω για μια ακομα φορα,παρατηρησα οτι του ειχαν παρει το αποκομα απο την ταχυπληρωμη,δηλαδη του αφερεσαν το δικαιωμα να πληρωσει το μισο προστιμο εντος 10 ημερων οπως οριζει ο νομος για ολους!Οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι το αγαπητο οργανο(για μπουζουκι μου φανηκε εμενα) του ειπε οτι στην εκανα 250 απο 500 κ θα πας να πληρωσεις 250 κ τελος.Αν ηταν 500 γιατι δεν του το εγραφε 500 κ να παει να πληρωσει σε 10 μερες 250?
Απο ενα μικρο ψαξιμο που εκανα βρηκα οτι ανασφαλιστο αυτοκινητο εχει προστιμο 500 ευρω ενω δικυκλο 250.

Ηθελα να μαθω εγω τωρα ποσο πολυ αγαπαει την πατριδα του αυτος ο ,να μην τον χαρακτηρισω, που βρηκε ενα παιδι 19 χρονων κ του εκοψε κληση 350 +250 =600 ευρω αφαιροντας του το δικαιωμα να πληρωσει τα μισα. Μηπως με αυτα τα 300 ευρω θα σωθει η χωρα μας? Αυτα βλεπουν ομως οι πιτσιρικαδες κ δεν μπορουν να σεβαστουν μετα τους αστυνομικους αφου πλεον αυτοι ειναι η προσωποποίηση της αυθαιρεσίας."

Με ολο το σεβασμο...κ ζηταω συγνωμη προκαταβολικα εαν δεν ειναι αρεστη η γνωμη μου,αλλα με ολα αυτα που εχω διαβασει σε αυτες τις 5 σελιδες φοβαμαι ακομα κ την γνωμη μου να πω...

sinister αντι να ασχολεισαι με τα μπουζουκια οπως λες τους μπατσους κ με το αν με τα 300 ευρω θα σωθει η χωρα,μηπως θα επρεπε καλητερα να ασχοληθεις σαν παλιοτερος κ πιο εμπειρος μοτοσυκλετηστης λιγο περισοτερο με τον πιτσιρικα...μιας κ δεν ειναι προβλημα που δεν φοραει κρανος να τον πας μια βολτα εξω απο τις εντατικες θεραπειες να δει ποσοι πιτσιρικαδες ειναι μεσα με αιματοματα κ κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις καθως επισης με λαμες κ σπασμενα χερια
Να του πεις εσυ μιας κ αυτος δεν ξερει τι σημαινει να κυκλοφορει με ανασφαλιστο οχημα??κ αντι να αναλαμβανουμε τις ευθυνες τον πραξεων μας να τα ριχνουμε στο κρατος....?
ολοι κανουμε παρανομειες κ πρωτος απο ολλους εγω!!Το να σπρωξεις ομως την μπαρα τον διοδιων για να μην πληρωσεις δεν ειναι το ιδιο με το να κυκλοφορεις με ανασφαλιστο οχημα...θα επρεπε νομιζω να του τριξεις απλα λιγο τα δοντια οπως εκαναν κ σε εμας οι πατεραδες μας κ οχι να τον δικαιολογεις....γιατι ετσι του κανεις κακο!δεν τον βοηθας να δει το σωστο!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 11/05/2011 6:20 μμ.

η γνωμη σου ειναι δεκτη οπως κ ολων οσων δεν προσβάλουν ,απλα κ ενημερωτικα θα σου πω οτι οταν ηρθε για δουλεια ο μικρος κυκλοφορουσε με ενα παπι που δεν ηξερε τι σημαινει σερβις,χωρις να εχει στην κατοχη του κρανος γαντια μπουφαν κ παπουτσια μοτισυκλετιστικα.Απο τοτε με τη βοηθεια μου κ με τις φωνες μου κ καθημερινο κυνηγι δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει δουλεια χωρις να εχει ασφαλισει πρωτα τον εαυτο του τουλαχιστον με κρανος γαντια μπουφαν κ να εχει το μηχανακι του σε σωστη κατασταση. Καθημερινα επειδη τον εχω πολλες φορες στο αμαξι αλλα κ στην εταιρεια τον φωναζω κ μιλαμε σχετικα με το τι εχω μαθει απο τα σχολεια που εχω κανει αλλα κ απο την εμπειρια που εχω αποκτησει.Του εμαθα να εχει ανοιχτο πεδιο κ να κοιταει μακρυα,πως να φρεναρει κ οταν μια φορα πηγα να τον δω στο ΚΑΤ οπου τον πηγαν γιατι ενα αυτοκινητο του εκλεισε το δρομο κ βρεθηκε να σερνεται με το κεφαλι στο δρομο μου ειπε παλι καλα που μου εβαζες κωλοχερο κ φοραγα κρανος γιατι θα ειχε γινει η μουρη μου χαλια κ μπορει να ειχα σπασει κ το κεφαλι μου(η ζελατινα του ειχε τριφτει στην ασφαλτο)
Φυσικα ενα 19χρονο δεν μπορω να τον εχω συνεχεια υπο την προστασια μου, κ ναι τον καταλαβαινω κ για το κρανος γιατι πηγε μεχρι την πλατεια διπλα απο το σπιτι του κ τον εγραψαν στον γυρισμο,για την ασφαλεια δεν ξαναγραφω βαρεθηκα.
Τον καταλαβαινω,δεν τον δικαιολογω,αλλα θυμαμαι οταν ημουν εγω 16 κ τοτε ειχαμε ενα κρανος ανα 15 ατομα,γιατι τοτε δεν ξεραμε τι θα πει κρανος ασε που δεν εβρισκες κ να αγορασεις καλα καλα! Ολοι περασαμε απο αυτες τις ηλικιες κ η καζουρα των υπολοιπων εξυπνων της παρεας για το ποσο φλωρος ειναι καποιος που φοραει κρανος ειναι γνωστη,αλλα πλεον η καζουρα που μπορει να δεχθει καποιος που θα σκαει καθε 3 κ λιγο 350αρια ειναι ακομα πιο ωραια!!

Ελατε λιγο στην θεση των 19χρονων κ θυμηθείτε τα δικα σας,κ ετσι για να μην βγαζουμε την ουρα μας απο εξω,οσο επικινδυνο ειναι η οδηγηση με ανασφαλιστο οχημα αλλο τοσο ειναι κ η οδηγηση χωρις πινακιδα!
ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ το ξαναλεω,απλα αν ξεραμε οτι οι κλησεις δεν χαριζονται σε κανεναν θα τις ετρωγαν ολοι κ δεν θα μιλαγε κανεις,επειδη ομως υπαρχει μεροληψια θα υπαρχει κ αντιδραση.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html