Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατους!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: johnygalan στις 10/05/2011 9:26 μμ.

sinister"
johnygalan"Το οτι είναι 19 πιστεύω πως δεν έχει καμία σχέση, για το κράνος δικό του είναι το κεφάλι
ας το κάνει οτι θέλει αλλά για το ανασφάλιστο μηχανάκι αν περέσερνε κανέναν πεζό τι θα
γινόταν μου λες?"

το κρανος δεν το συγχωρω ,ουτε το ανασφαλιστο οχημα,αλλα δεν εφταιγε ο μικρος,ειναι σα να παμε μια βολτα παρεα κ σου πω ρε συ δωσε μου να οδηγησω το μηχανακι σου,ανταλλαξουμε μηχανες κ μας πιασουν,αν εσυ δεν ειχες ασφαλεια εγω θα εφταιγα?το δικο του μηχανακι που το καβαλαγε ο αλλος ειδαν οτι ειχε ασφαλεια κ ηταν στο ονομα του πιτσιρικα που καβαλαγε το ανασφαλιστο."

Πάνο κανονικά τώρα πρέπει να την πληρώσει το φιλαράκι του
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: odysseas στις 10/05/2011 9:49 μμ.

προφανως σου αφαιρεσε το χαρτακι ταχυπληρωμης γιατι οπως σου ειπα πριν η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται,τωρα εσυ αν συνεχιζεις να το βλεπεις σαν αφαιρεση δικαιωματος πληρωμης στο μισο κ κατ επεκταση αυθαιρεσια του μπατσου υπαλληλακου σου,τι να πω κανε μηνυση...
(krysta η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται στο μισο)x100 ,πες το δυνατα μπας κ το καταλαβεις!!με τα νομιζω-δεν νομιζω δεν γ..σε κανεις!!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: Montechristo στις 10/05/2011 9:52 μμ.

Απ' όσα γνωρίζω λόγω επαγγέλματος (ασφαλιστής), η κλήση για ανασφάλιστο δεν μειώνεται στο μισό....
Όσο αφορα το κράνος, όντος το κεφάλι του παίζει ΟΜΩΣ......
Χθες το πρωί στην Μεσογείων πεσμένος στο ύψος του Χολαργού χώρίς κράνος .... Ζούσε, πέθανε δεν ξέρω, πάντως δεν κουνιόταν.....
Τι σόι μαγκιά είναι να οδηγείς χωρίς κράνος δεν ξέρω....
Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα......
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: krysta στις 10/05/2011 9:55 μμ.

dysseas"προφανως σου αφαιρεσε το χαρτακι ταχυπληρωμης γιατι οπως σου ειπα πριν η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται,τωρα εσυ αν συνεχιζεις να το βλεπεις σαν αφαιρεση δικαιωματος πληρωμης στο μισο κ κατ επεκταση αυθαιρεσια του μπατσου υπαλληλακου σου,τι να πω κανε μηνυση...
(krysta η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται στο μισο)x100 ,πες το δυνατα μπας κ το καταλαβεις!!με τα νομιζω-δεν νομιζω δεν γ..σε κανεις!! "



εμένα δε μου αφαίρεσε κανείς τίποτα...
για το κράνος??????η ταχυπληρωμή που πήγε? αυτη γιατι την εκοψε??? ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΛΕΜΕ και κατα προτίμηση δυνατα για να καταλαβεις ή να σου πει αλλος απο το σπιτι τι διαβαζεις! και ψιτ....μαζέψου...
"diobo'...!"
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: doohan στις 10/05/2011 9:56 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 10/05/2011 9:58 μμ.

dysseas"προφανως σου αφαιρεσε το χαρτακι ταχυπληρωμης γιατι οπως σου ειπα πριν η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται,τωρα εσυ αν συνεχιζεις να το βλεπεις σαν αφαιρεση δικαιωματος πληρωμης στο μισο κ κατ επεκταση αυθαιρεσια του μπατσου υπαλληλακου σου,τι να πω κανε μηνυση...
(krysta η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται στο μισο)x100 ,πες το δυνατα μπας κ το καταλαβεις!!με τα νομιζω-δεν νομιζω δεν γ..σε κανεις!! "

Μιλα καλυτερα οχι σε μενα,αλλα στις γυναικες,μια σαν την κρυστα σε γεννησε κ σενα,κ αν δεν ηταν δεν θα υπηρχες
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: Sprinter στις 10/05/2011 10:02 μμ.

'Ειδικοί φρουροί' δεν είναι οι Δίες? Μην αρχίσω... Δε φταίνε τα παιδιά, αλλά αυτό είναι παγκόσμια πρωτοτυπία, είναι αστυνομία και δεν είναι, είναι εκπαιδευμένοι αλλά λιγότερο, αρτζι μπουρτζι, το όλο concept είναι άλλη μια παρα φύση συνουσία στο ελληνικό μπουρδέλο.

Οφτόπικ αλλά τα πήρα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: odysseas στις 10/05/2011 10:22 μμ.

δεν ηξερα αν ειναι γυναικα,λαθος εκφραση χρησιμοποιησα τοτε...κ αν ηταν να μου την πει καποιος θα επρεπε να ειναι αυτος που εγραψε το post..τελοςπαντων εσεις ειστε κ φιλαρακια "λογικο" ειναι να κραζετε εναν αγνωστο..
καλες βολτες να εχουμε!!

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: bonnie στις 10/05/2011 10:25 μμ.

υπαρχει κ η αντικειμενικη κριση, φιλε μου... δεν ειναι θεμα φιλων..
οποιοσδηποτε μπορει να δει τον τροπο που μιλας..

εχουμε ξεχασει να κουβεντιαζουμε σαν ανθρωποι μου φαινεται κ βγαινουν πολλα απωθημενα στην φορα..

λιγη ηρεμια...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: TAS στις 10/05/2011 11:06 μμ.

sinister"
dysseas"προφανως σου αφαιρεσε το χαρτακι ταχυπληρωμης γιατι οπως σου ειπα πριν η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται,τωρα εσυ αν συνεχιζεις να το βλεπεις σαν αφαιρεση δικαιωματος πληρωμης στο μισο κ κατ επεκταση αυθαιρεσια του μπατσου υπαλληλακου σου,τι να πω κανε μηνυση...
(krysta η κληση για ανασφαλιστο οχημα δεν μειωνεται στο μισο)x100 ,πες το δυνατα μπας κ το καταλαβεις!!με τα νομιζω-δεν νομιζω δεν γ..σε κανεις!! "

Μιλα καλυτερα οχι σε μενα,αλλα στις γυναικες,μια σαν την κρυστα σε γεννησε κ σενα,κ αν δεν ηταν δεν θα υπηρχες"





ρε φιλε ωραιο επιχειρημα βρηκες ! και η Ευα βγηκε απο το πλευρο του Αδαμ.
1ον η επικεφαλιδα δεν κολλαει με το περιστατικο,κ μαλ..ια να εκανε ο μπατσος δεν το εκανε για να ενισχυσει το κρατος
2ον απο οσο ξερω στο ανασφαλιστο η κληση ειναι ολοκληρη
και 3ον εφοσον ειναι 19χρονων κ καβαλαει μηχανακι εστω κ φιλου του ας αναλαβει τις ευθυνες του,οι δικαιολογιες περισσευουνε,ολοι ξερουμε τι μπορει να συμβει σε περιπτωση τροχαιου με ανασφαλιστο.αμα νομιζεις οτι σε αδικησε παρε την κληση κ πανε στο τμημα να στην ακυρωσουν.μου εχουν ακυρωσει κ μενα,υστερα απο λαθος του αστυνομικου..
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: mike.giann στις 10/05/2011 11:13 μμ.

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να πληρωσει την κληση ο δικος σου!! ο φιλος του δεν ειχε το μηχανακι ανασφαλιστο? αυτος να κοψει τον λαιμο του και να την πληρωσει! πες του δικου σου να κανει ενσταση στο αρμοδιο τμημα!
της μηχανης μου σαν μουγκριζει το μοτερ
νιωθω στα συννεφα ωραιος καμικαζι
200 δειχνει η βελονα στο κοντερ
και μες στις φλεβες μου το αιμα παλι βραζει

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: doohan στις 10/05/2011 11:15 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: sinister στις 10/05/2011 11:23 μμ.

TAS"

ρε φιλε ωραιο επιχειρημα βρηκες ! και η Ευα βγηκε απο το πλευρο του Αδαμ.
1ον η επικεφαλιδα δεν κολλαει με το περιστατικο,κ μαλ..ια να εκανε ο μπατσος δεν το εκανε για να ενισχυσει το κρατος
2ον απο οσο ξερω στο ανασφαλιστο η κληση ειναι ολοκληρη
και 3ον εφοσον ειναι 19χρονων κ καβαλαει μηχανακι εστω κ φιλου του ας αναλαβει τις ευθυνες του,οι δικαιολογιες περισσευουνε,ολοι ξερουμε τι μπορει να συμβει σε περιπτωση τροχαιου με ανασφαλιστο.αμα νομιζεις οτι σε αδικησε παρε την κληση κ πανε στο τμημα να στην ακυρωσουν.μου εχουν ακυρωσει κ μενα,υστερα απο λαθος του αστυνομικου.. "


Ναι κ ο κοσμος εγινε σε 7 ημερες!
Για την επικεφαλιδα,τι να πω,δεν μπορω να εξηγω τα αυτονοητα,οι δασκαλοι κ οι καθηγητες τι θα κανουν,κλεφτες θα γινουν?
Θα μπορουσα να το πω χειροτερα,πως σου φαινεται οτι μερος των χρηματων των τροχαιων ποαραβασεων καταληγουν στον δημο ή νομαρχια,δεν θυμαμαι καλα, κ με τη σειρα τους οι αρχοντες του δημου-νομού τα επιστρεφουν σαν bonus σε αυτους που τις κοβουν?Ειναι καλυτερος να ελεγα οτι το εκαναν για να ενισχυσουν την τσεπη τους?δεν νομιζω.Τα λεφτα για τα ανασφαλιστα οχηματα πηγαινουν στο αρμοδιο ταμειο παντως κ αν δεν ειναι ΚΟΚ(που δεν ειναι)γιατι τις κοβει η τροχαια?(αυτο δεν το γνωριζω κ για αυτο ρωταω)Και εκει κανει τη δουλεια του εισπρακτορα ο αστυφυλακας οπως κ στα διοδια?
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: tharis στις 10/05/2011 11:48 μμ.

Κοβουν ενα προστημο για ανασφαλιστο και τελος ??

Ουτε πταισματοδικειο δεν παει ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ενα χερι απο ολους για την οικονομικη ενισχυση του κρατο  

  Από: TAS στις 10/05/2011 11:51 μμ.

mike.giann"εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να πληρωσει την κληση ο δικος σου!! ο φιλος του δεν ειχε το μηχανακι ανασφαλιστο? αυτος να κοψει τον λαιμο του και να την πληρωσει! πες του δικου σου να κανει ενσταση στο αρμοδιο τμημα!"



αυτα τα μαθαμε οταν βγαζαμε διπλωμα.την υπαιτιοτητα την εχει ο οδηγος ποσο μαλλον οταν ειναι ενηλικος δυστυχως.
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ