Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ αξίας

Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ αξίας  

  Από: billy the kid στις 05/02/2014 4:50 μμ.

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: maddog στις 05/02/2014 6:23 μμ.

Καλη προσφορα...μακαρι να μπορουσα αυτον τον καιρο να εκμεταλευτω αυτην την ευκαιρια αλλα

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: galileos στις 05/02/2014 9:35 μμ.

Χμ... καλή η "προσφορά" αλλά η τιμή του 1200 είναι ακόμα πάρα πολύ ψηλά (15Κ+)!

edit: ... και δεν υπάρχει ελπίδα στο μέλλον να κατέβει αισθητά!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: billtsol στις 06/02/2014 12:20 μμ.

να ρωτησω και εγω κατι?
δεν είθισται να ακολουθει η ελιοφιλ την "γραμμη" της μαμας εταιριας και να δινει τα πακετα οπως τα δινουν και στην Αγγλια?
Με εκπληξη παρακολουθω οτι πχ street και speed δεν εχουν πακετα δωρων εδω,,, σε αντιθεση με Αγγλια.

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: galileos στις 06/02/2014 3:17 μμ.

billtsol"να ρωτησω και εγω κατι?
δεν είθισται να ακολουθει η ελιοφιλ την "γραμμη" της μαμας εταιριας και να δινει τα πακετα οπως τα δινουν και στην Αγγλια?
Με εκπληξη παρακολουθω οτι πχ street και speed δεν εχουν πακετα δωρων εδω,,, σε αντιθεση με Αγγλια."


Κάνε μια βόλτα από την ίδια την Ηλιοφίλ και θα λάβεις την απάντησή σου!!


Ααααα ... δεν θα σου αρέσει όμως!!!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: johnygalan στις 06/02/2014 10:05 μμ.

galileos"Χμ... καλή η "προσφορά" αλλά η τιμή του 1200 είναι ακόμα πάρα πολύ ψηλά (15Κ+)!

edit: ... και δεν υπάρχει ελπίδα στο μέλλον να κατέβει αισθητά! "

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: billy the kid στις 06/02/2014 11:39 μμ.

Αυτά κάνουν τα μονοπώλια....

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: goufh στις 18/02/2014 5:04 μμ.

billy the kid"
"

http://www.youtube.com/watch?v=d6UL8Fe1VWE

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: orange στις 19/02/2014 10:16 πμ.

OK... παρόλο που το video είναι άκρως επεξηγηματικό, μπορεί κάποιος να μεΕ εξηγήσει τι βλέπω για 4 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα;

Πείτε μου αν κάνω λάθος. Βλέπω ένα video που ξεκινάει με ένα μηχανάκι σε λειτουργία, να αναβοσβύνει το κίτρινο λαμπάκι, το οποίο τι είναι; Λαμπάκι του κινητήρα; Και βλέπει κάποιος αυτό το λαμπάκι να αναβοσβύνει ενώ κανονικά δεν πρέπει να είναι αναμένο ...και συνεχίζει και έχει το μηχανάκι σε λειτουργία;

Άρα εδώ έχουμε κάποιο πρόβλημα. Το οποίο είναι κ. Χατζηπαντελή;

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: goufh στις 19/02/2014 10:33 πμ.

range"OK... παρόλο που το video είναι άκρως επεξηγηματικό, μπορεί κάποιος να μεΕ εξηγήσει τι βλέπω για 4 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα;

Πείτε μου αν κάνω λάθος. Βλέπω ένα video που ξεκινάει με ένα μηχανάκι σε λειτουργία, να αναβοσβύνει το κίτρινο λαμπάκι, το οποίο τι είναι; Λαμπάκι του κινητήρα; Και βλέπει κάποιος αυτό το λαμπάκι να αναβοσβύνει ενώ κανονικά δεν πρέπει να είναι αναμένο ...και συνεχίζει και έχει το μηχανάκι σε λειτουργία;

Άρα εδώ έχουμε κάποιο πρόβλημα. Το οποίο είναι κ. Χατζηπαντελή;"

....το βίντεο δείχνει ότι ο κινητήρας δουλεύει με ρελαντί που βουτάει ...και στο τέλος σβήνει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!! Έγινε ΑΝΆΚΛΗΣΗ ΕΓΚΕΦΆΛΟΥ! !!!
Αφού έστειλα επιστολή στην Αγγλία σε 4 μέρες έγινε η ανάκληση που μάλλον γνώριζαν το πρόβλημα και υπήρχε έτοιμος εγκέφαλος προς διάθεση! !!!
Σύντομα θα ενημερωθούν όλοι οι ιδιοκτήτες για την ανάκληση.

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: orange στις 19/02/2014 11:30 πμ.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγκεφάλου και όχι άλλο πρόγραμμα, ε;
Σημαντικό πρόβλημα!

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: voyager1970 στις 13/03/2014 3:25 μμ.

Δυστηχώς στον συκεκριμένο κινητήρα έχει παρουσιάσει σοβαρά προβλήματα.

Σε αρκετές αντιπροσωπίες στον κόσμο (και στην Ελλάδα) έχουν αλλάξει τις ολόκληρη την κεφαλή του κινητήρα (καπάκι, βαλβίδες, εκεντροφόροι, κλπ.) για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα, με καινουρια βελτιωμένη έκδοση ανταλακτικών.

Χαρακτηριστκή περιπτώση με ελλατωματικούς οδηγούς βαλβίδων είναι αναρτημένω και στο youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=p4oie_tcBsQ

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: YOLODREAM στις 13/04/2015 4:57 μμ.

καλησπερα και χρονια πολλα ειμαι καινουριος στην παρεα σας.
ετοιμάζομαι να παρω μια tiger 1200 και διαβαζω οτι
{Δυστηχώς στον συκεκριμένο κινητήρα έχει παρουσιάσει σοβαρά προβλήματα.

Σε αρκετές αντιπροσωπίες στον κόσμο (και στην Ελλάδα) έχουν αλλάξει τις ολόκληρη την κεφαλή του κινητήρα (καπάκι, βαλβίδες, εκεντροφόροι, κλπ.) για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα, με καινουρια βελτιωμένη έκδοση ανταλακτικών.}

εχω βρει καποιες στο car με παρα πολυ λιγα χιλιόμετρα και σκέφτομαι καποια απο αυτες ...
πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχουν κατι τετοιο....

πχ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6339587/
θα ηθελα την βοηθεια σας
ευχαριστω.

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: panosem στις 14/04/2015 11:58 πμ.

Καλημέρα και χρόνια πολλά.
ς ιδιοκτήτης 9 μηνών του 1200 θα σου πω το εξής:
Αρχικά κάποιοι αντιμετώπισαν προβλήματα. Ως σοβαρή εταιρεία έκανε ανακλήσεις. άρα αυτό δεν πρέπει να σε φοβίζει.
Από κει και πέρα. εφόσον θες να πας στην κατηγορία των 1200cc, θα χεις παρατηρήσει πως το TEX ειδικά σε μεταχ. το δίνουν σε τιμή ξεφτίλα.. Βλέπεις κάτι γυμνά άλλων εταιριών στα 16χ. €.
Γνώμη μου μιας και ως τώρα έχω σχεδόν 7000 απροβλημάτιστα χλμ, βρες ένα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη εγγύηση.
πχ. πωλείται ενός ιδιώτη στο Χαλάνδρι 7 μηνών με 3800χλμ. Αυτό ακόμα ούτε καν το 2ο σέρβις δεν του έγινε..
Πολύ καλή και η επιλογή απ την Ιντερμότο με τα εξτρά της επάνω (από εκεί την πήρα και μόνο καλά λόγια μπορώ να λέω για όλους εκεί μέσα.)
Οπότε, δες τι θες και κάνε την κίνηση... το αποτέλεσμα όταν την καβαλήσεις θα δεις ότι έκανες την καλύτερη επιλογή..
Καλά και τα Gs, αλλά στα ίδια χρήματα θα πάρεις 5ετίας. ή αν πας για σχεδόν καινούργιο θες +5000€...
Ευκαιρίες υπάρχουν...
Καλή επιλογή λοιπόν..

Re: Triumph Tiger Explorer 1200 με πακέτο γνήσιων αξεσουάρ α  

  Από: Native στις 15/04/2015 1:49 μμ.

Αμα έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε έκανα 7000 απροβληματιστα χιλιόμετρα και οχι 70.000+ που θα επρεπε να είναι κανονικα τοτε καληνυχτα. Δεν μιλάω είρωνικα, αλλα πιστεύω οτι πλεόν στο κυνηγι των μοντέλων-ιπποδυναμεων και ανταπόκρισης, πρεπει να υπολογίσουν και λιγο την αξιοπιστία, πραγμα που δεν βλέπω καμια εταιρια να κάνει τελευταία πλήν ίσως των κάποιων ιαπωνικών μοντέλων που είναι περισσοτερο συντηρητικά, στις ιπποδυνάμεις τουλάχιστον (βλ vstrom 1000, tenere 1200, κτλ). Αντε να δούμε...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...