Tiger 2007 vs 2008 vs 2009

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: sakattaq στις 23/03/2009 8:29 μμ.

Λοιπόν ακούστε τι λ@λ@κίες έχω ακούσει μέχρι στιγμής.
"Μην το πάρεις, θα χτυπάς το κεφάλι σου με την Triumph"
"Δεν έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, άρα είναι σκάρτο"
"Δεν θα μπορέσεις ποτέ να το πουλήσεις σαν μεταχειρισμένο σε λογική τιμή"
"Δεν είναι Honda (!!!) "
"Σε μεγάλο ταξίδι θα σε "αφήσει" σίγουρα"
Όλοι αυτοί λοιπόν είναι φίλοι και γνωστοί. Αλλά εγώ τους γράφω στα παλια μου τα Adidas. Θα δόσω ψήφο εμπιστοσύνης στον μηχανικό μου, ο οποίος μου είπε να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του τίγρη.
Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά συνάδελφοι. Ακουω γνώμες!
"Δύο Ρόδες και ένα τιμόνι" - Φιλοσοφία ζωής και τρόπος έκφρασης!

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: icet στις 23/03/2009 9:11 μμ.

Και η Ferrari δεν πουλάει πολλά κομμάτια και δεν είναι Honda, άρα δε πρέπει να βγάζει καλά αυτοκίνητα

Να πάρεις αυτό που σου αρέσει. Άλλωστε εσύ θα δώσεις τα ωραία σου λευτάκια και όχι οι φίλοι σου.
Αν αγοράσεις κάτι άλλο που δεν σου αρέσει τόσο όσο το Tiger μετά θα βλέπεις το Tiger στο δρόμο και θα λες , "τι μαλακία έκανα" και δεν το πήρα
---biip biip---

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: HelenKoR στις 23/03/2009 10 μμ.

ice"
Να πάρεις αυτό που σου αρέσει. Άλλωστε εσύ θα δώσεις τα ωραία σου λευτάκια και όχι οι φίλοι σου.
"


+1

ετσι ειναι !
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: ATN PANOS στις 24/03/2009 12:34 πμ.

follow your heart
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: Aris. στις 24/03/2009 12:48 πμ.

ATN PANOS"follow your heart"

FOLLOW YOUR POCKET
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: NikosV στις 24/03/2009 3:57 πμ.

sakatta"Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Υπήρχε ένα δίλημμα για την αγορά παλαιότερου μοντέλου λόγω προσφοράς, αλλά μου λύσατε την απορία. Ανυπομονώ να μπω και εγώ στην οικογένεια της Triumph και στην παρέα σας βεβαίως-βεβαίως!!! Κατά πάσα πιθανότητα η παραγγελία θα γίνει αυτή την εβδομάδα . Να ρωτήξω μήπως ξέρετε αν η Ηλιοφίλ δίνει τα δώρα και σε μη αποκλειστικό αντιπρόσωπο της Triumph. Επειδή δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες από τον τοπικό αντιπρόσωπο (Ηράκλειο Κρήτης) ! Θα προτιμούσα τα λεφτά να τα πάρει κάποιος που τα αξίζει. Τέλος πάντων. Σας κερνώ όλους από ένα καραφάκι ρακή, εβίβα σύντεκνοι!!!!!!! "


file sakattaq egw tin dikia mu tin pira se kali timi se sxesi me auta pu zitagane se 50 peripu magazia pu ixa rwtisi....
den xanis tipota na rwtisis sto 'factory moto' stin mixalakopoulou....to til ine 210 7480575
pes oti su ipa egw...apo xania me to tiger
me 8imude...
opote rwta tus gia tin prosfora tus k ti borun na su kanun....
elpizw na bis stin ikogenia giati stin parea ise idi.....

elpizw na voi8isa....
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: Sprinter στις 24/03/2009 8:09 πμ.

Γουαι ντοντ γιου ραιτ ιν γκρικ σο ουι ντοντ χαβ το γκετ μπλαιντ το ριντ ουατ γιου'ρ ραιτινγκ?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: vakis75 στις 24/03/2009 9:53 πμ.

sakatta"Λοιπόν ακούστε τι λ@λ@κίες έχω ακούσει μέχρι στιγμής.
"Μην το πάρεις, θα χτυπάς το κεφάλι σου με την Triumph"
"Δεν έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, άρα είναι σκάρτο"
"Δεν θα μπορέσεις ποτέ να το πουλήσεις σαν μεταχειρισμένο σε λογική τιμή"
"Δεν είναι Honda (!!!) "
"Σε μεγάλο ταξίδι θα σε "αφήσει" σίγουρα"
Όλοι αυτοί λοιπόν είναι φίλοι και γνωστοί. Αλλά εγώ τους γράφω στα παλια μου τα Adidas. Θα δόσω ψήφο εμπιστοσύνης στον μηχανικό μου, ο οποίος μου είπε να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του τίγρη.
Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά συνάδελφοι. Ακουω γνώμες!"



to exo 2 xronia...exo kanei 16xil km
opoios sou eipe oti einai skarto to mixanaki pes tou na erthei na me vrei kai na mou to apodiksei
den exo allaksei oute mia vida sto mixanaki ,den me exei afisei pote kai paei san trelo!
den uparxei stin katigoria tou auti tin stigmi kalutero mixanaki(kai einai kai oloi PELATES)
xaxaa

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: strani στις 17/07/2009 8:44 μμ.

καλησπερα σε ολους.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ.Ο ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΦΙΛ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΧΤ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΛΟΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΧΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΑΣ ΧΑΣΩ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΛΗΣ(ΔΕ ΣΠΑΩ ΔΕ ΧΑΛΑΩ) ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΧΤ. ΤΕΣΠΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 1050 ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΓΚΕΛΑ ( HEPCO-BECKER)ΚΑΛΥΜΑ ΤΕΠΟΖΙΤΟΥ ΜΕ ΤΣΑΝΤΑ( BAGSTER)ΖΕΛΑΤΙΝΑ(MPA -VARIO TOYRING) ΕΧΩ ΤΗΝ 46 ΤΗΣ (GIVI) ΑΠΟ ΤΟ ΧΤ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΘΕΤΕΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΙΓΡΗ ,ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.ΟΠΟΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ ΧΑΝΕΙ.ΚΑΛΑ ΒΡΑΔΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: alki_viades στις 18/07/2009 12:59 πμ.

Οταν εψαχνα περισυ για σχαρα για την K46 ειχα καταληξει στην www.stelpet gr, μοναστηρακι και καλλιθεα, θες την SR225 της givi

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: strani στις 18/07/2009 5:32 πμ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΔΕΡΦΕ.

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 18/09/2009 3:59 μμ.

Sprinter"Γουαι ντοντ γιου ραιτ ιν γκρικ σο ουι ντοντ χαβ το γκετ μπλαιντ το ριντ ουατ γιου'ρ ραιτινγκ?"


γαμ@@@@$%@#κα στα γελια!!!! πεστα ρε γερο!!!!! lol1
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: angelo_balto στις 18/11/2009 7:41 μμ.

sakatta"Λοιπόν ακούστε τι λ@λ@κίες έχω ακούσει μέχρι στιγμής.
"Μην το πάρεις, θα χτυπάς το κεφάλι σου με την Triumph"
"Δεν έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, άρα είναι σκάρτο"
"Δεν θα μπορέσεις ποτέ να το πουλήσεις σαν μεταχειρισμένο σε λογική τιμή"
"Δεν είναι Honda (!!!) "
"Σε μεγάλο ταξίδι θα σε "αφήσει" σίγουρα"
Όλοι αυτοί λοιπόν είναι φίλοι και γνωστοί. Αλλά εγώ τους γράφω στα παλια μου τα Adidas. Θα δόσω ψήφο εμπιστοσύνης στον μηχανικό μου, ο οποίος μου είπε να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του τίγρη.
Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά συνάδελφοι. Ακουω γνώμες!"


1) Ο αδερφός μου πήρε ένα KTM Adv και μαμάει.. και όχι δεν έχει προβλήματα!
2) ότι δεν φτάνει η αλεπού, τι τα κάνει..
it's not the ride... it's the rider...

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: Γιωργος στις 19/11/2009 11:54 πμ.

Παίδες καλημέρα.
Αλλαγές στον τιγρη από τον 11/2006 μεχρι σήμερα.

-Βίδες στήρηξης κινητήρα
-Αλλαγή θέσης ανορθωτη
-Σε κάποια πλαίσια πιστόνια(ελλατωματική παρτιδα)
-Μεγαλύτερα προστατευτικά μπουκάλας
-Εμβολα εμπρός φρ'ενων
-Γρανάζια καδένας εκεντροφόρου
-Γρανάζι μίζας (ελλατωματική παρτιδα)
-Ενχειρήδιο χρήστη και στα ελληνικά(περίπου)

Τώρα για τις posting.php?mode=reply&f=11&t=949#ριές που λένε μην το παρεις ,θα σπάσει ,θα μείνει , θα θα θα, εσύ αποφασείζεις, εγώ μόλις πούλησα το δικό μου 12/06 με 34900κμ τα οποία , πίστεψέ με γίναν τέρμα, καθότι το μοτό το είχα και για τεστ , και δουλεύει ακόμη απίθανα χωρίς ιδιαίτερες συντηρήσεις.
Ενα θα σου πω.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΟΤΟ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009  

  Από: psilo_paidi στις 19/12/2009 2:19 πμ.

admin"Παίδες καλημέρα.
Αλλαγές στον τιγρη από τον 11/2006 μεχρι σήμερα.

-Βίδες στήρηξης κινητήρα
-Αλλαγή θέσης ανορθωτη
-Σε κάποια πλαίσια πιστόνια(ελλατωματική παρτιδα)
-Μεγαλύτερα προστατευτικά μπουκάλας
-Εμβολα εμπρός φρ'ενων
-Γρανάζια καδένας εκεντροφόρου
-Γρανάζι μίζας (ελλατωματική παρτιδα)
-Ενχειρήδιο χρήστη και στα ελληνικά(περίπου)

Τώρα για τις posting.php?mode=reply&f=11&t=949#ριές που λένε μην το παρεις ,θα σπάσει ,θα μείνει , θα θα θα, εσύ αποφασείζεις, εγώ μόλις πούλησα το δικό μου 12/06 με 34900κμ τα οποία , πίστεψέ με γίναν τέρμα, καθότι το μοτό το είχα και για τεστ , και δουλεύει ακόμη απίθανα χωρίς ιδιαίτερες συντηρήσεις.
Ενα θα σου πω.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΟΤΟ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ"

Γραναζια καδενας εκκεντροφορου ποτε τα αλλαξαν????