Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: psilo_paidi στις 14/04/2010 6:36 μμ.

Native"
psilo_paidi"Ένα tiger με περισσότερα άλογα. Το εργαλείο ειναι στριταδικο... τι τουρινγκ και @@ "


Νομίζω οτι για την γεωμετρια και το υψος του έχει ήδη πάρα πολλα άλογα και μπορει να στειλει ανετα κάποιον αδιάβαστο αν το κυνηγάει συνεχεια...

Εσενα που σου έλειψαν τα άλογα? Στην επιταχυνση η στην τελική?

Anyway, εγω ψηφιζω ενα ενδιάμεσο ον-οφφ (κατηγορία 650-800) μηχανάκι, τωρα δεν ξερω αν θα λέγεται tiger η καπως αλλιώς, αλλα να πατάει χωμα, δηλαδη να έχει λαστιχα με περιφερειακες ακτινες και 21/19 ζαντες.

Αν υπήρχε κατι τέτοιο οταν κατέβηκα να αγοράσω, το 1050 πιστευω δεν θα το είχα πάρει ποτε....(χωρις να λεω κατι αρνητικό με αυτό)...

Και για να πω την αμαρτια μου, για το bmw πηγαινα...αλλα τοτε ουτε με κυάλι δεν υπηρχε διαθέσιμο...."


Ειναι με ποια οπτική το βλεπεις. Αν ήθελα τουρινγκ καταστάσεις θα έπαιρνα άλλο μηχανάκι που πάει και χώμα, με καλύτερη κάλυψη από αέρα και μεγαλύτερες βαλίτσες θα έπαιρνε και τα γκάζια δε σε νοιάζουν.Για μένα το tiger είναι ενα στριτ και ως τέτοιο το αντιμετωπίζω:-D
Οπότε θα ήθελα παραπάνω άλογα!

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: spyro στις 14/04/2010 7:05 μμ.

για μένα το έχει βγάλει ήδη αρκεί να το δώσει σε μαζική παραγωγή και με μια λογική τιμή

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: spyro στις 14/04/2010 7:13 μμ.

psilo_paidi" Για μένα το tiger είναι ενα στριτ και ως τέτοιο το αντιμετωπίζω:-D
Οπότε θα ήθελα παραπάνω άλογα!"



συμφωνώ μαζί σου για τον στριτάδικο χαρακτήρα του και εγώ έτσι το αντιμετωπίζω, αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου στο κατα πόσο είναι καλό να έχει παραπάνω άλογα ένα τόσο ψιλό street μηχανάκι με αυτές τις διαδρομές αναρτήσεων. Πόσοι ευθείακιδες υπάρχουν στον κόσμο που θα το πάρουν μετα για να βάζουν κόντρες στα φανάρια.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: cimics στις 15/04/2010 11:29 πμ.

daytona 1050 200 Hps αλλα στον τροχό....

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: spyro στις 15/04/2010 12:22 μμ.

cimics"daytona 1050 200 Hps αλλα στον τροχό...."





γιατί 200 και όχι 250 άλογα στον τροχό ρε συ φίλος?

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 15/04/2010 12:29 μμ.

Πάνω από 200 άλογα θα θέλει και antispin και είμαστε εναντίον των ηλεκτρονικών βοηθημάτων.. τα αφήνουμε στους Γερμανούς

Εγώ πάντως θά ήθελα 675 με αυτά τα άλογα... ο 1050ας ειναι βαρύς

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Native στις 15/04/2010 1:25 μμ.

Γιατι ρε παιδια ζητάτε 200 άλογα τροχό?? Επειδη τοσό ειναι τα πιο γρήγορα μοτόρια αυτην την στιγμή?

Εγω θελω 250 άλογα...Ειμαι παράλογος η κάφρος?

Θέλω να είναι μπροστά απο όλους και να διασχίζω τους αιθέρες και τα λειβάδια....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: spyro στις 15/04/2010 1:41 μμ.

Sprinter"Πάνω από 200 άλογα θα θέλει και antispin και είμαστε εναντίον των ηλεκτρονικών βοηθημάτων.. τα αφήνουμε στους Γερμανούς

Εγώ πάντως θά ήθελα 675 με αυτά τα άλογα... ο 1050ας ειναι βαρύς

"


δεν ξέρω αν θα τα βαστάει τοσα άλογα το πλαίσιο του 675 αλλά μπορεί να είναι και εφικτό

να στείλουμε και την ιδέα στην Τ .... ποτέ δεν είναι αργά