Συναγερμός meta?

Re: Συναγερμός meta?  

  Από: black_power στις 06/01/2011 12:23 πμ.

κακώς δέχτηκα να σήμερα το πρωί να μου βάλει συναγερμο meta των 190 ευρω...αλλα αφου γύρισα και ρώτησα εδω πέρα κατάλαβα οτι ο συναγερμός μου με μια σειρηνα των 10-20 ευρω θα ταν κομπλε ,και μάλιστα της triumph...
το λοιπον.δε σκοπεύω να το τραβήξω πολύ. κανονικά θα πρεπε να επιμείνω για καινουριο της datatool, αλλα θα συμβιβαστώ για τον meta μιας που απ οσο μου πε εχει την ιδια λειτουργικότητα και δεν καταναλώνει και πολύ μπαταρία...
το κακο είναι οτι επειδή μου τυχε μια δουλειά σήμερα δε πρόλαβα να πάω εκει πέρα να το πάρω και να δω τι θα γινει. αυριο αργία , οπότε μεθαύριο θα πάω... οσο το καθυστερώ όμως χειρρότερα για μένα

Re: Συναγερμός meta?  

  Από: strani στις 06/01/2011 8:01 πμ.

παιδια ισως να πρεπει να αντιμετωπιζουμε σοβαροτερα τις διεκδικησεις μας οσον αφορουν ελατωματα προιοντων.Ειτε προκειτε για μηχανες η για laptop η τακτικη πρεπει να ειναι παγια.Πιστευω πως τα προβληματα πηγαζουν απο τους εγχωριους αντιπροσωπους {ελληνες γαρ} ...και οχι απο τις μητρικες εταιριες.Λιγη παραπανω προσοχη στα ψιλα γραμματα και στο τι υπογραφουμε κατα την παραλαβη του οποιουδηποτε προιοντος θα μας απαλαξει απο περαιτερω ταλαιπωρια.Και οπως ελεγαν οι παλιοι {δεν μου το δινεις και γραμμενο ρε μαστορα???}

Re: Συναγερμός meta?  

  Από: strani στις 06/01/2011 8:10 πμ.

black_power"Απο τότε που πηρα το μοτόρι, ο συναγερμός (datatool , της triumph) σωστα δε δούλεψε.για την ακριβεια η σειρήνα βάραγε οποτε ηθελε με οση ενταση ηθελε , και τις τελευταιες μερες δε βαραγε καν.
ειπα κ εγω λοιπον να παω σε μια αντιπροσωπία να τον κοιτάξουν.Πήγα στον άλιμο , οντας ο πιο κοντινός.
τον είδε ο τυπος μου λέει μαλλον φταιει η μπαταρια του συναγερμου.στράβωσα καταλαβα οτι κατι δε πάει καλα... γιατι απ οσο ξερω ο συναγερμος βαραει με τη μπαταρια της μηχανης, και μονο αν τον αποσυνδέσεις βαραει με τη δικια του.
δεν ειπα τιποτα ομως. το προσπέρασα
ρίχνω διχτυ λοιπον οση ωρα προσπαθουσε να ανοιξει το συναγερμο αυτος, και ρωτάω , χαλάνε αυτα τα μαραφέτια και θελουν μπαταριες συχνα πυνκα;
και πιάνω λαυράκι!
Να σου πω μου λεει, δεν εχω αλλάξει ποτε μπαταρια. ειχε πιασει το συναργεμουλη και τον είχε ΞΕΚΩ**ΣΕΙ με το συμπάθειο.κατσαβιδιες κοπανηματα ... του πεταξε τα ματια. μέχρι που εφασε στο τσιπ και το σπασε. και εκει μου λέει φίλε το προβλημα ηταν στην σειρήνα είχε κοπει το καλώδιο!
με φώτισε.. αυτο το ξερα κ εγω και του το χα πει! του λεω αν τον σφαλιαρισεις παίζει , του λεω μαλλον κατι δε κανει επαφη! αλλα δε μου πε οτι δεν ειχε ξανανοιξει συναγερμο.τον εμπιστευτικα μαλακοδως
μου λέει για πέταμα είναι...καινουριος εχει 415 ευρω. τι να κανω;
προφανως και δε πηγα με τη προοπτικη να τον πεταξω , και προφανως δε κουβαλουσα 400 ευρω...
εχω την ταπεινη εντυπωση οτι δεν έπρεπε να τον ξεσκίσει και επρεπε να ρωτησει αν θελω να τον κρατησω οπως είναι ή να προσπαθήσει να τον φτιάξει... τετοια ωρα τετοια λογια ομως
και τωρα σκέφτομαι τι να βάλω...να πάω σε meta με καμια τηλεηδοποίηση ισως;
εχετε κατι κατα νου;

ευχαριστω εκ των προτέρων"
καλοταξιδο.φιλε τον μετα τον φορουσα στο χτχ 660 5 χρονια το μονο του προβλημα ηταν οτι κολαγε καθε φορα που βρισκομουν κοντα σε κεραιες η στα λεγομενα χοτ σποτς προσεξετο

Re: Συναγερμός meta?  

  Από: black_power στις 06/01/2011 6:45 μμ.

σορυ Πάνο παρεξήγησα ρε
και thnx για τις συμβουλες...αυριο πρωί θα το παραλαβω και θα ενημερώσω

Re: Συναγερμός meta?  

  Από: black_power στις 07/01/2011 1 μμ.

όλα κομπλε παίδες.ευχαριστω για τη στήριξη !
ο meta μπήκε και δουλεύει ... στα χαρακτηριστικα είναι ιδιος με της triumph ... ο ενας βέβαια εχει 190 και ο αλλος 400...
μαρούλι δεν έπεσε...