Προς κατόχους Street triple

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: Natassa_triple στις 26/10/2009 12:02 μμ.

κ εμείς το ευχόμαστε σύντομα, να την αποκτήσεις.

Εγώ διπλές arrow θέλω να βάλω στη μηχανή κ να αλλάξω αμορτισέρ.
Μετά θα'μαι τζετ

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: EndurasST3 στις 08/04/2010 2:13 μμ.

Καλημερα σε ολα τα παιδια!
Μπηκα και εγω στην διαδικασια αγορας μιας γυμνης μοτοσυκλετας!
Ειμαι κατοχος ενος KLX300 που με συντροφευει στο βουνο και σε πολη και θελω να αγορασω και ενα γυμνο για βολτες στην αθηνα και ταξιδακια!
Μολις το ειδα το ST3 που αρεσε πολυ και διαβαζω ολοενα τα καλυτερα για αυτο!
Να πω την αμαρτια μου μου αρεσε παντα το Ζ αλλα το χαλασε η Καβασακι αφου του προσθεσε 30 κιλα στην τελευταια εκδοση του (2η γενια)

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: Aris. στις 08/04/2010 4:16 μμ.

EndurasST3"Καλημερα σε ολα τα παιδια!
Μπηκα και εγω στην διαδικασια αγορας μιας γυμνης μοτοσυκλετας!
Ειμαι κατοχος ενος KLX300 που με συντροφευει στο βουνο και σε πολη και θελω να αγορασω και ενα γυμνο για βολτες στην αθηνα και ταξιδακια!
Μολις το ειδα το ST3 που αρεσε πολυ και διαβαζω ολοενα τα καλυτερα για αυτο!
Να πω την αμαρτια μου μου αρεσε παντα το Ζ αλλα το χαλασε η Καβασακι αφου του προσθεσε 30 κιλα στην τελευταια εκδοση του (2η γενια)"


Για ταξιδακια ναι , για σφιχτη πολη με κινηση και μποτιλιαρισμα οχι.
Το μικρο κοψιμο του τιμονιου θα σε κανει να δυσφορισεις στο κομφουζιο της πολης ποσο μαλλον εσυ που εχεις το mountain bike KLX300. Οι ελιγμοι αναμεσα απο αμαξια ειναι αδυνατοι τον πρωτο καιρο που θα εχεις το Street, σιγα σιγα ομως θα μαθεις να χρησιμοποιεις τον ηχο της εξατμισης για να διχνεις στους οδηγους Ι.Χ. τις διαθεσεις σου!
Το καθετο στενο παρκαρισμα αναμεσα απο 2 παρκαρισμενα αμαξια ή αναμεσα απο μπαρες για σταθμευση μοτο θα ειναι σχεδον αδυνατο να το βαλεις "με την πρωτη" χωρις να κανεις κανα 2 μπρος-πισω και συνηθως θα το πλασσαρεις με οπισθεν. Αργοτερα βεβαια ,οταν θα καταλαβεις πως οδηγοντας Triumph δεν πρεπει να αφηνεις ανεκμεταλευτο ουτε 1cm ασφαλτου , θα το παρκαρεις με την πρωτη!
Οσο για το καλοκαιρι μεσα στη πολη... ελπιζω να εχεις γερα @ρχ*δι@ (βλεπε viewtopic.php?f=3&t=1125&start=15 ) γιατι περυσι ειχαμε κλαμματα απο μερικους...

Και αμα εισαι αναψε-πεταξου-σβησε συνεχεια εντος πολεως σε βλεπω να του βαζεις μανιβελα... γιατι με την μιζα δεν το βλεπω να παιρνει
Γενικα η Triumph εχει την ταση να σκληραγωγει τους κατοχους της!

-Cheers !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Προς κατόχους Street triple  

  Από: EndurasST3 στις 09/04/2010 2:46 μμ.

Αρη αυτο που λες θα ειναι οντως ενα θεμα αφου μεχρι τωρα με το κατσικι μου περναω πανω απο καθρεπτες σκαλια, πεζοδρομια κλπ κλπ. Ειναι αλλης φιλοσοφιας μοτοσυκλετα.