Κοντεύει ακούγεται..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: bonnie στις 17/05/2011 9:10 μμ.

Tiger800xc"
haris"
Ωραιο ειναι ... εχει και στρογγυλα διπλα φαναρια !! ......... "


Δηλ. "αυτό" την Κυριακή θα είχε την τιμιτική του με τα "κλασσικά"??????? "



ααααααααανετα!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: bonnie στις 17/05/2011 9:11 μμ.

redf"
. Εχει γουστο δε να βαλουν και τον 1050 στη μαουνα, εκει θα γελανε ακομα και οι gtrάδες..
ειδωμεν"




...
γιατι, τι αλλο θα μπορουσε να γινει ?
...για 675 δεν το κοβω παντως...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: redfoot στις 17/05/2011 11:20 μμ.

Ποιος εκνευρίζεται? Με χαμόγελο και κατανόηση αντιδρώ
Και σε τι αλλο να να σου απαντησω? Στην πρωτη σου ερωτηση απαντησα εξηγωντας πως εθεσα το θέμα της αναγνώρισης, στο δευτερο δεν υπαρχει απαντηση γιατι θα ειναι προωρη (μπορει να απεχει πολυ η τελικη σχεδιαση απο αυτη που βλεπουμε (και μακαρι..) και στην τριτη απαντησα μεσω bonnie, εναν 1200αρη που ενδεχεται να εχουν ηδη στα σκαριά.
Για πες μου τωρα κι εσυ, πως το βλεπεις , μπορουν να κοντραρουν το 1300s ή το 1400gtr ή το fjr με τον 1050? Και θάθελες να το βγαλουν ετσι ακριβως, ομοιο με το RT? Θα εκανε καλο πιστευεις στις πωλησεις και στο image της εταιρείας?
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: tharis στις 17/05/2011 11:21 μμ.

Μια πατατα θα ηταν το Tiger με 1200cc ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Sprinter στις 17/05/2011 11:45 μμ.

Ποτέ δε τέθηκε θέμα 'Trophy' με τον 1050. Απ' την αρχή για 1200 μιλάγανε (όπως και για 1200 'Tiger' ADV).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Polymhxanos στις 18/05/2011 3:10 πμ.

Τώρα το είδα αυτό το θέμα.

Να συμπληρώσω επίσης και μια μικρή αλλά όχι τελείως μηδενική πιθανότητα, να χρησιμοποιεί τον 4κύλινδρο κινητήρα που έχει εδώ και χρόνια η Τ. σε πρωτότυπό της, το οποίο προόριζε για ανταγωνιστή στην κατηγορία Hayabusa αλλά που τελικά ακυρώθηκε η απόφαση για την μαζική παραγωγή.

Φυσικά πιο πιθανό βλέπω κι εγώ την πρώτη του 1200ρη εντελώς νέου 3κύλινδρου που αναμένουμε.

Θα δείξει, υπομονή...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: bonnie στις 18/05/2011 8:47 πμ.

απλοικη ερωτηση ασχετης... εφοσον τα 1050, κυριως στα tiger, ειδαν οτι εχουν θεμα με τα πιστονια, δεν θα τους συμφερε να βαλουν 1200 επανω? εκτος αν ειναι εξελιγμενος 1050, χωρις αστοχιες υλικων κλπ..
δεν γνωριζα οτι υπηρχε project για 1200, δεν ειχα διαβασει καποια θρεντ προφανως...
οσο για τον παλιο 1200 των σπριντ δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναεφαρμοστει? δεν ειχε θεματα απ οτι ξερω...
επισης... μπορει ο 1200 να ειναι τρικυλινδρος? 4κυλινδρος πιο πιθανο.. εε?



κ please, γλυκιε μου μαγειρα και καλε μου κοκκινοποδαρε, ελεος... συννενοηθειτε επιτελους... δεν λετε κατι διαοφορετικο, προς τι οι ειρωνιες και οι μπηχτες? μεγαλα παιδια ειστε...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/05/2011 8:53 πμ.

bonnie"[...]δεν γνωριζα οτι υπηρχε project για 1200, δεν ειχα διαβασει καποια θρεντ προφανως...
[...]"


E, βέβαια. Εαν υποψιαστούμε οτι προκειται για μηχανακια συγχρονης σχεδιασης, απαξιούμε να ασχοληθούμε

Πρέπει το μοτορι να εχει "πατινα χρονου" πανω
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: bonnie στις 18/05/2011 9:01 πμ.

Cpt. Haddock"
bonnie"[...]δεν γνωριζα οτι υπηρχε project για 1200, δεν ειχα διαβασει καποια θρεντ προφανως...
[...]"


E, βέβαια. Εαν υποψιαστούμε οτι προκειται για μηχανακια συγχρονης σχεδιασης, απαξιούμε να ασχοληθούμε

Πρέπει το μοτορι να εχει "πατινα χρονου" πανω "



...μανιβελα κ καρμπυρατερ ξεχασες...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Native στις 18/05/2011 11:20 πμ.

Εμένα κάποιο πουλάκι εκ των έσω, μου μίλησε για μοτερ 1300. Αρβύλα???
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Sprinter στις 18/05/2011 11:51 πμ.

Αν είναι 1255 τί είναι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: redfoot στις 18/05/2011 12:05 μμ.

bonnie"απλοικη ερωτηση ασχετης... εφοσον τα 1050, κυριως στα tiger, ειδαν οτι εχουν θεμα με τα πιστονια, δεν θα τους συμφερε να βαλουν 1200 επανω? εκτος αν ειναι εξελιγμενος 1050, χωρις αστοχιες υλικων κλπ..
δεν γνωριζα οτι υπηρχε project για 1200, δεν ειχα διαβασει καποια θρεντ προφανως...
οσο για τον παλιο 1200 των σπριντ δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναεφαρμοστει? δεν ειχε θεματα απ οτι ξερω...
επισης... μπορει ο 1200 να ειναι τρικυλινδρος? 4κυλινδρος πιο πιθανο.. εε?


κ please, γλυκιε μου μαγειρα και καλε μου κοκκινοποδαρε, ελεος... συννενοηθειτε επιτελους... δεν λετε κατι διαοφορετικο, προς τι οι ειρωνιες και οι μπηχτες? μεγαλα παιδια ειστε... "



φυσικα και τους συμφέρει, συμφωνω. Θεωρω οτι δεν εχουν καμια τυχη βαζοντας επανω τον 1050. Ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και ανελέητος. Η bmw για παραδειγμα βγαζει 1600αρη στα touring-sport touring και η triumph θα απαντησει με τον πιστονόπληκτο ή μη εστω, 1050αρη? πολυ χλωμο το βλεπω, θα ναι κινηση "αυτοκτονίας". Εξαλλου ήδη λέγεται και γράφεται οτι οι ιθύνοντες εχουν ετοιμο τον 1200αρη και μαλιστα προοδευτικα θα τον τοποθετησουν και στο tiger οπως προείπα σε αλλο post. Γιατι θελουν να χτυπησουν στα ίσια κυριως τα gs, ηδη και με το 800αρι αυτο το στοχο εχουν.



και δικιο εχεις but βασικη αρχη μου ειναι να σεβομαι μονο οσους με σεβονται και να απαντω οταν με προκαλούν . Γιατι αν προσεξες, για αλλη μια φορα , δεν το ξεκινησα εγω το γαιτανάκι των προσωπικών ειρωνικών αιχμών . Οσο για τη συνεννόηση, believe me ειναι ανεφικτη.
the road is made clear when viewed from above..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Native στις 18/05/2011 12:06 μμ.

Καλά αυτο να μου πείς...εδω η BMW έβγαλε μηχανάκι στο όνομα 650 και στο μοτερ 800....

Το μισό πάντως είναι πάντα υπέρ της εταιρίας
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Sprinter στις 18/05/2011 12:32 μμ.

Ασχέτως αν και εγώ δε βλέπω σοβαρή πιθανότητα να βάλουν πάλι τον 1050 σε ολοκαινουργο μηχανάκι (ποτέ μη λές ποτέ όμως), από την άλλη λέω πως για όλους έχει χώρο ο μπαξες given a good value for money ή αρκετό στύλ και ιδιαιτερότητα και σε εξάρτηση από τα πόσα μηχανάκια πας να βγάλεις κέρδος. Η Norge δηλαδή είναι ανταγωνιστική στα GTR, K κλπ? Ο 1050 πατάει τον Guzzi κάτω ανα πάσα στιγμή (και βέβαια τα BMW R btw). Δεν είναι αυτό το μόνο κριτήριο εκτός αν είσαι μικρός και ανίδεος.

Εμένα 'αλλη είναι η απορία μου που την έχω ξαναματαπεί πολλάκις. Τι θα κάνει με τη σειρά Σπριντ όταν βγάλει το 'Τρόφυ'.. Δότι και 'Τροφυ' και Sprint GT παραπάει, δυό μηχανάκια που έχουν μεγάλο ποσοστό υπερκάλυψης σε target group, εκ των οποίων το ένα ξαναζεσταμένο φαί, και τεράστιο κενο στη γκάμα πρός το ποιό σπορτίφ. Από την αλλη να μου πείτε, το κενό αυτό στη γκάμα το έχουν οι περισσότεροι πλέον.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/05/2011 12:51 μμ.

Sprinter"Εμένα 'αλλη είναι η απορία μου που την έχω ξαναματαπεί πολλάκις. Τι θα κάνει με τη σειρά Σπριντ όταν βγάλει το 'Τρόφυ'.. Δότι και 'Τροφυ' και Sprint GT παραπάει, δυό μηχανάκια που έχουν μεγάλο ποσοστό υπερκάλυψης σε target group, εκ των οποίων το ένα ξαναζεσταμένο φαί, και τεράστιο κενο στη γκάμα πρός το ποιό σπορτίφ. Από την αλλη να μου πείτε, το κενό αυτό στη γκάμα το έχουν οι περισσότεροι πλέον."


Δεν ξερω, πρεπει λογικά να υπάρχει κοινο και για τα δυο. Εγω θα προτιμουσα το σπριντ απο το τροφι, εαν πηγαινα στην κατηγορία τουρινγκ, σαν πιο "σπορτιβ" και πιο μαζεμενο οπτικα.

Απο την αλλη, υπάρχει και το κοινο που αγοράζει 1200RT, fjr, paneuropean κλπ. Αυτοι θα ριξουν ενα βλεφαρο στο τροφι.

Αφηνω εκτός το gtr, το θεωρω κατηγορίας σπριντ απο πλευρας στυλ και οδηγησης αλλα, προφανως, εκτος συναγωνισμού, λόγω επιδόσεων

Mένει και η απορία τι θα γινει ο 1050 τιγρης οταν βγει το 1200αρι. Λογικα θα σταματησει, με το κοινο του να μοιραζεται: Οι ονοφ στο 1200αρι, οι πιο δρομου στο σπριντ (εαν παραμεινει)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."