Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 800

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: TZANNSPY στις 27/07/2012 6:52 μμ.

Li"Και σε μένα χρήζει αλλαγης αλλα επειδη είναι στην εγγυηση κ θελει καμία ώρα κ βαλε με γραφουν καταλληλως στον πιερρακο!!"


Σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι, της Μιχαλακοπούλου ή της Λ. Καλαμακίου;

Το γεγονός πως θέλει χρόνο η αλλαγή του ελατηρίου, πιστεύω πως δικαιολογεί την <μετά από ραντεβού> αντικατάστασή του, αλλά αυτό απέχει από το "γράψιμο" και την αναβολή/μεταφορά της αντικατάστασης του για το επόμενο service όπως είπαν στον φίλο στο παραπάνω post.

Εγώ περισσότερο από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία κακίζω την επίσημη "Τ" λόγω της γενικότερης στάσης της σε παρόμοια θέματα ανακλήσεων.

Θα προτιμούσα δηλαδή, σαν πελάτης τους, να με ενημέρωναν με προσωπική επιστολή/τηλεφώνημα/sms ή ένα email βρε αδερφέ...
Και όχι να ψάχνω από εδώ και από εκεί στο internet ή να πιέζω τον κάθε μαστρο-Γιάννη να το κάνει αυτό για εμένα, με μισή καρδιά και απρόθυμα, από ότι ακούω/διαβάζω.
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Visk στις 27/07/2012 7:50 μμ.

Μα ειναι τοοοσο δυσκολο ρε γαμωτο να μας ενημερωνουν εγκαιρα για τις αναλησεις?
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:54, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: pan0s78 στις 29/07/2012 2:18 μμ.

πήγα και εγώ στον "Π" στην μιχαλακοπούλου. ραντεβού, με το σέρβις να έχει ήδη γίνει, και αλλάχτηκε το ελατήριο και ένας σωλήνας στο κύκλωμα ψύξης. Επίσης χρειάζεται αντικατάσταση και το κεντρικό σταντ, αλλά ο @@ στο Πειραια δεν το δήλωσε στην Αγγλία και έτσι πρέπει να γίνει η διαδικασία από την αρχή. Μου είπε ότι θα το αναλάβει αυτός και θα με ειδοποιήσει. Αψογος ο τύπος!
Τα μανιτάρια είναι πιο χρήσιμα από το κράνος ?

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: SpirosXC στις 22/08/2012 1:02 μμ.

Φίλε "john doufexis" έχω κι εγώ την αίσθηση κάποιου χτυπήματος στο τιμόνι και απο την περιγραφή σου μάλλον μιλάμε για το ίδιο. Δεν του έχω δώσει (κακώς...) βάση όμως. Με την επόμενη επίσκεψή μου στον Σάκη (στα 10.000 km μάλλον) θα το αναφέρω. Εκτός αν μάθουμε οτι πρέπει να γίνει κάτι άμεσα...!
Τώρα όσον αφορά το ελατήριο το άλλαξα σχετικά γρήγορα στον Σάκη. Έκλεισα ραντεβού για να φέρει το ανταλλακτικό και σε μια-δυο μέρες αργότερα πήγα και το αντικατέστησε χωρίς προβλήματα.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: TZANNSPY στις 22/08/2012 7:51 μμ.

Στο θέμα του ελατηρίου, μόνο εγώ "στράβωσα" που έπρεπε/είδα να λύνεται σχεδόν το μισό μοτέρ από το καινούργιο μου μηχανάκι, για την αντικατάσταση του "προβληματικού" εξαρτήματος;;;

Είχα καλομάθει τόσα χρόνια, η μοναδική βίδα με σημάδια λυσίματος να είναι... η τάπα λαδιού.
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Visk στις 23/08/2012 3:52 πμ.

Σε νιοθω φιλε tzannspy! Μια απο τα ιδια και εγω!
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: SpirosXC στις 23/08/2012 10:14 πμ.

Εννοείται πως ένιωσα όπως όταν έβλεπα το cd απο το χειρουργείο που έχα κάνει για χιαστούς, μηνίσκους...!Και τουλάχιστον το cd ήταν κατ'όπιν εορτής...! Το ελατήριο ήταν live!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: john doufexis στις 23/08/2012 1:03 μμ.

εχχεχεχε ναι ειναι καπως να βλεπεις ανοιγμενο το μοτερ, αλλα ενταξει ηταν μονο τα πλαινα καπακια μωρε χαλαρη επισκεψη στα ενδωτερα....

τωρα για το κοπανημα εχω ηδη ενημερωσει το τρελο αγορι με την κοτσιδα αλλα πεσαμε κ στον αυγουστο οποτε οταν θα ανοιξει θα ξαναπαω μαζι κ για το σταντ (@#@$^&%*(^)%&($^*#&@^&%*$^(%)&^)
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Visk στις 23/08/2012 1:14 μμ.

john doufexis"εχχεχεχε ναι ειναι καπως να βλεπεις ανοιγμενο το μοτερ, αλλα ενταξει ηταν μονο τα πλαινα καπακια μωρε χαλαρη επισκεψη στα ενδωτερα....

τωρα για το κοπανημα εχω ηδη ενημερωσει το τρελο αγορι με την κοτσιδα αλλα πεσαμε κ στον αυγουστο οποτε οταν θα ανοιξει θα ξαναπαω μαζι κ για το σταντ (@#@$^&%*(^)%&($^*#&@^&%*$^(%)&^)"


Καλαμελα το σουκου Σπετσες να φαμε κανα μπριζολιδι και ασε τα σταντ και τα κοπανηματα τωρα
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: john doufexis στις 23/08/2012 1:46 μμ.

εχω ενα γαμο το σαββατο κατω, οποτε θα κατεβω ρε !!!! τωρα για μπριζολιδια κ παρασκευη δν με χαλαει να φαμε ενα ελαφρυ κοπαδι !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!