Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 9:12 μμ.

Χαλί ; Γιατί το λες ; Έχουμε κ τρομερές ευθείες (προς κατερίνη κ Θεσσαλονίκη )και άπειρο στροφιλικι (να φανταστείς γίνονται Ραλι Εδώ ). ΕΚΤΟΣ αν εννοείς ποιότητα οδοστρώματος ;
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 9:20 μμ.

γενικα ο δρομος ηταν πολυ χαλασμενος.. στροφιλικι που κοντα ειχε ?? γτ εγω δεν ειδα τπτ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 9:43 μμ.

Ακριβώς ! Τίποτε δεν είδες Δυστυχώς !Για παράδειγμα. :
1.προς Σελι (το χιονοδρομικό ) ή 3-5 πηγαδια
2.στον Αλιάκμονα προς το φράγμα της ΔΕΗ ή προς Δασκιο (συνεχίζοντας φτάνεις Ελατοχωρι)
3.προς Παναγια Σουμελα-Κοζανη (φοβερός σαγρε δρόμος και αδειος γιατί όλοι προτιμούν Εγνατια οδό)
4.προς μοναστήρι Παναγιας Δοβρας
Και πολλοί άλλοι γεμάτοι Φυσικά τοπία απείρου κάλλους ;-)
την επόμενη φορα να με ειδόποιησεις πριν έρθεις αν έχεις κέφι για να σου δείξω ,να γνωριστούμε κ να πιούμε φραπεδακι
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 10:13 μμ.

Ενταξει πιο κατω απ τη Βεροια η αληθεια ειναι οτι δεν πηγα.. Εγω εκανα ενα κυκλο Θεσ/νικη Χαλκηδωνα Σκυδρα Βεροια Χαλκηδωνα και πισω..

Την επομενη φορα θα το κανονισουμε
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 11:11 μμ.

Έτσι εξηγείται επελεξες Ίσως τον χειρότερο δρόμο του νομού !!
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: orange στις 15/03/2011 4:08 μμ.

redfoot,
το μηχανάκι πήγες και το είδες;
Πήγαινε πρώτα να το δεις και σχημάτισε γνώμη.

Βιβλίο service... Δεν υπάρχει; Λογικά θα πρέπει να υπάρχει. Όπως σε όλα τα μηχανάκια αναγράφονται τα service, αλλαγές λαδιών και ασφαλώς τα χιλιόμετρα στα οποία γίνονται οι εργασίες. Αν δεν υπάρχει βιβλίο service... είναι περίεργο.
Τα χιλιόμετρα αν ήταν πολλά ... θα ήταν πόσα; 30.000 ας πούμε; Και τόσα να ήταν δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Άσε δε... που για τέτοιο νούμερο δεν μπαίνει κανείς στη διαδικασία να μειώσει χιλιόμετρα. Το να είχε 70.000... θα ήταν ψιλοαδύνατο!
Η εικόνα της μοτοσυκλέτας, τουλάχιστον από τις φωτογραφίες φαίνεται άριστη.

Τα speed triple εξ όσων γνωρίζω είναι αρκετά σκαλιά ψηλότερα από τα Tiger 1050, ως προς την ποιότητα. Τα σωθικά τους δεν έχουν καμία σχέση με των Tiger (πιστόνια στο χέρι). Δεν έχεις κάτι να φοβηθείς.

Το σενάριο μηχανικός από Θεσσαλονίκη να πάει Καβάλα... το βλέπω ψιλοαδύνατο. Εκτός κι αν είναι αδερφός/ξάδερφος... που δεν είναι. Αν του πας το μηχανάκι εκεί... δεν νομίζω ότι θα αρνηθεί να του ρίξει μία ματιά.

Γενικά όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο... κοιτάς τα γνωστά. Κατάσταση μοτοσυκλέτας, γδαρσίματα, σημάδια πτώσης, κατάσταση καλωδίων, δισκόπλακες... ό,τι δηλαδή μπορεί να δει το μάτι σου.

Η εγγύηση που σου δίνει ένας έμπορος είναι πάντα καλοδεχούμενη. Αρκεί να ξέρεις τι και πώς θα σου προσφέρει σε περίπτωση βλάβης. Αν δηλαδή σου πει... "φέρτο να το δω"... να σε δω πώς θα το πας μέχρι την Καβάλα!

Αν το πάρεις καλές βόλτες!

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 15/03/2011 5:16 μμ.

Ευχαριστώ για την απάντηση
Πράγματι η μηχανη όπως είδες ΦΑΙΝΕΤΑΙ σε άριστη ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .Λέω ΦΑΙΝΕΤΑΙ γιατί δεν την έχω δει προσωπικά κ μια φωτο στις ΜΕΡΕΣ μας δεν ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ 1000 λέξεις .. .Ασφαλώς θα πάω εννοείται .Τα χιλιόμετρα(7000) τα ανέφερα γιατί ΕΙΝΑΙ αφυσικα ελάχιστα για χρήση 4σχεδον ετών (1η άδεια 5/2007)..
Ότι φαινεται (δίσκοι Τακακια Χτυπήματα κλπ)κ ότι ακούγεται δε με ανησυχούν ,ότι δε ΦΑΙΝΕΤΑΙ με ανησυχεί αν φανεί αφότου την πάρω που θα ναι αργά ..
the road is made clear when viewed from above..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 18/03/2011 11:59 μμ.

Επιτέλους ένα Όνειρο έγινε πραγματικότητα .Απο σήμερα είμαι ο ευτυχεστατος κάτοχος του εκπληκτικου speed triple
Το έφερα απο Θεσσαλονικη Προ 6 ωρών  κ ΑΚΟΜΗ χαμογελαω απο την αίσθηση που μου άφησε .Δηλητήριο το Εγγλεζακι ..Πάμε προσω ολοταχώς για τα ΕΞΤΡΑ τώρα ,με πρώτο στόχο ένα ζευγαρακι εξατμισεων κ μανιταρακια για προστασία .
Έχει ακούσει κανεις τις 2brothers? ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ τιμη κ ουράνια μελωδία ;-)
Ευχαριστώ θερμα όλους όσους απάντησαν  για τις πολύτιμες πληροφοριες και γενικότερα Όλα τα μέλη του ΦΟΡΟΥΜ που χάρη σε σας Υπαρχει αυτη η κοινότητα .Προσβλεπω σε συναντήσεις κ γνωριμίες με την πρώτη ευκαιρία .Και για όσους τυχόν περάσουν απο τα μέρη μου (Βεροια) κερναω θρυλικό ρεβανι κ σφραγισμα
the road is made clear when viewed from above..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.