Αγορά Street Triple R 2009 & 2010

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: leonithastz στις 04/10/2013 8:53 μμ.

καλορίζικο καλοτάξιδο


να προσέχεις τις δαγκωνιές ! !
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: tharis στις 04/10/2013 9:10 μμ.

Καλοταξιδο!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: Aris. στις 04/10/2013 9:16 μμ.

Το αποτομο κουμπομα μαζι με "κλοτσημα" ειδικα σε ψηλες στροφες και ανεβασματα δεν πρεπει να υπαρχει καθολου.
Τουλαχιστον το δικο μου τριπλ εχει απιστευτα μαλακο κιβωτιο, τα μονα "γκουπ" που κανει ειναι αμα ρολλαρω με κενο με 20~40χαω και βαλω 1η ή 2α.
Δοκιμασε να κανεις μερικες "καθαρες" αλλαγες για να σιγουρεψεις οτι δεν κανεις εσυ το λαθος.
Αν συνεχιζει, ισως η μανετα του συμπλεκτη ειναι πολυ λασκα και οταν φτανει στο τιμονι δεν απεμπλοκαρει τελειως.
Δοκιμασε να την μαζεψεις απο τον βιδωτο αποστατη στην βαση της μανετας.
(μαζεμα = ξεβιδωμα , να βλεπεις περισσοτερες βολτες απο τον αποστατη)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: woosi στις 04/10/2013 9:59 μμ.

Να στε καλά παίδες!!!έχω καβλώσει πολύ άσχημα!Sorry για την αθυροστομία αλλά δεν άντεξα...
@Ari θα το δοκιμάσω και θα σου πω νεότερα!Το θέμα της μανέτας ειναι πιθανό!

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: leonithastz στις 04/10/2013 11:03 μμ.

woosi"Να στε καλά παίδες!!!έχω καβλώσει πολύ άσχημα!Sorry για την αθυροστομία αλλά δεν άντεξα...
!"

ντροπή σου
θα σου βάλω πιπέρι
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: johnygalan στις 05/10/2013 9:01 πμ.

Καλά χλμ να έχεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: triplelover στις 05/10/2013 10:35 πμ.

καλο ριζικο φιλε το ξωφθαλμο σου, καλα χιλιομετρα και παντα ορθιος. Θα ευχαριστηθεις το μηχανακι οσο δεν φανταζεσαι. Ειναι απ τα μηχανακια που σε περνουν απ το χερι και σε μαθαινουν. Σ τα λεει αυτα ενας προην κατοχος street triple, μετανιωμενος που το πουλησε...
Καλα χιλιομετρα,

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: Aris. στις 05/10/2013 1:53 μμ.

Δεν θυμαμε αν ειχες πει οτι ειχες και αλλες μηχανες παλιοτερα στην κατοχη σου αλλα να προσεχεις γιατι κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο την πατας στην αρχη που εχεις τις μεγαλες ... ταβλες... και δεν εχεις συνηθισει την συμπεριφορα της μηχανης σε απροσδοκητα ακραιες καταστασεις.
Και ακομα ενα σοβαρο tip...
Αμα εχεις εμμονες με οτιδηποτε -ας το πω- "extreme" , οπως το να καιγεσαι να μαθεις να ξυνεις γονατο δοκιμαζοντας μονος ,ή να βγαλεις σουζα , ή εντο ή δεν ξερω'γω τι αλλο, καλυτερα να τις μετριασεις!
θα ερθουν ολα με τον καιρο την εμπειρια και καποια μαθηματα απο ειδικους, ποτε μην πιεζεις τον εαυτο σου να καταφερει κατι αν δεν εισαι σιγουρος οτι το κατεχεις.

Και ενα ακομα tip αν την κρατησεις καιρο...
Ποτε μην πεις , "ε τωρα την εχω μαθει την μηχανη , μου φαινεται αδυναμη πια , μπορω να της πινω το αιμα και να κανω οτι και ο Rossi οταν περναει 1ος την γραμμη του τερματισμου"
Οχι οτι δεν θα μπορεις , αλλα ....


ΟΚ, μπορει να ακούστικα σαν υστερικια θίτσα , αλλα ας τα εχεις εσυ στο τερμα πισω μερος του κεφαλιου σου , οπως μου τα βαλανε και σε μενα.. σε κρατανε μακρια απο μπελαδες!

Peace
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: Genesis στις 05/10/2013 2:44 μμ.

Aris."Δεν θυμαμε αν ειχες πει οτι ειχες και αλλες μηχανες παλιοτερα στην κατοχη σου αλλα να προσεχεις γιατι κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο την πατας στην αρχη που εχεις τις μεγαλες ... ταβλες... και δεν εχεις συνηθισει την συμπεριφορα της μηχανης σε απροσδοκητα ακραιες καταστασεις.
Και ακομα ενα σοβαρο tip...
Αμα εχεις εμμονες με οτιδηποτε -ας το πω- "extreme" , οπως το να καιγεσαι να μαθεις να ξυνεις γονατο δοκιμαζοντας μονος ,ή να βγαλεις σουζα , ή εντο ή δεν ξερω'γω τι αλλο, καλυτερα να τις μετριασεις!
θα ερθουν ολα με τον καιρο την εμπειρια και καποια μαθηματα απο ειδικους, ποτε μην πιεζεις τον εαυτο σου να καταφερει κατι αν δεν εισαι σιγουρος οτι το κατεχεις.

Και ενα ακομα tip αν την κρατησεις καιρο...
Ποτε μην πεις , "ε τωρα την εχω μαθει την μηχανη , μου φαινεται αδυναμη πια , μπορω να της πινω το αιμα και να κανω οτι και ο Rossi οταν περναει 1ος την γραμμη του τερματισμου"
Οχι οτι δεν θα μπορεις , αλλα ....


ΟΚ, μπορει να ακούστικα σαν υστερικια θίτσα , αλλα ας τα εχεις εσυ στο τερμα πισω μερος του κεφαλιου σου , οπως μου τα βαλανε και σε μενα.. σε κρατανε μακρια απο μπελαδες!

Peace "


+675!

Καλορίζικος και από μένα να προσέχεις και να το χαρείς το εργαλείο και πάντα όρθιος!

Re: Αγορά Street Triple R 2009 & 2010  

  Από: woosi στις 05/10/2013 4:47 μμ.

Ευχαριστώ πολύ παίδες για τα καλά σας λόγια και για τις ευχές σας!

Άρη είχα ένα Multi 620 το οποίο με λύπη άφησα να φύγει αλλά είπα να πάω για άλλα. Ότι είπες τα έχω στο μυαλό μου και σε ευχαριστώ που χάλασες τον χρόνο σου για να τα γράψεις γιατί έχεις απόλυτο δίκιο είναι μακράν τα πιο σημαντικά πράγματα και όντως σε κρατάνε από μπελάδες ή ακόμα και αν ο μπελάς έρθει σε σένα μετριάζουν το αποτέλεσμα του μαλάκα!

Να στε καλα