Triumph Sprint GT

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 11/10/2012 10:34 πμ.

παιδιά σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και για τις χαρούμενες ατάκες σας!όσο για τις εκδρομές θα το επιδιώξω κι εγώ παρότι η Ήπειρος που εγώ ζω είναι λίγο μακρυά,τουλάχιστον από τους Αθηναίους.
Νομίζω πως όσοι έχουμε sprint gt ή st(μιας και λίγες διαφορές τεχνικά έχουν) να έχουμε κάποια επικοινωνία,ίσως μέσα από αυτό το θέμα δημοσίευσης ή δεν ξέρω όταν κάποιος θέλει να ανοίξει κάποιο τεχνικό θέμα συζήτησης με τα 2 αυτά μοντέλλα ανοίγει καινούργιο θέμα;
νά'στε καλά και σας ευχαριστώ.

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: maddog στις 11/10/2012 7:48 μμ.

KILIASB"παιδιά σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και για τις χαρούμενες ατάκες σας!όσο για τις εκδρομές θα το επιδιώξω κι εγώ παρότι η Ήπειρος που εγώ ζω είναι λίγο μακρυά,τουλάχιστον από τους Αθηναίους.
Νομίζω πως όσοι έχουμε sprint gt ή st(μιας και λίγες διαφορές τεχνικά έχουν) να έχουμε κάποια επικοινωνία,ίσως μέσα από αυτό το θέμα δημοσίευσης ή δεν ξέρω όταν κάποιος θέλει να ανοίξει κάποιο τεχνικό θέμα συζήτησης με τα 2 αυτά μοντέλλα ανοίγει καινούργιο θέμα;
νά'στε καλά και σας ευχαριστώ."

Καλησπερα και καλος ηρθες κι απο εμενα... αντε κανονισε το επομενο σκ που εχουμε την παννελληνια συναντηση μας να σε δουμε και να σε γνωρισουμε απο κοντα!!!!!!!!!!!!

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: Ecobill στις 12/10/2012 11:13 μμ.

maddog"
KILIASB"παιδιά σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και για τις χαρούμενες ατάκες σας!όσο για τις εκδρομές θα το επιδιώξω κι εγώ παρότι η Ήπειρος που εγώ ζω είναι λίγο μακρυά,τουλάχιστον από τους Αθηναίους.
Νομίζω πως όσοι έχουμε sprint gt ή st(μιας και λίγες διαφορές τεχνικά έχουν) να έχουμε κάποια επικοινωνία,ίσως μέσα από αυτό το θέμα δημοσίευσης ή δεν ξέρω όταν κάποιος θέλει να ανοίξει κάποιο τεχνικό θέμα συζήτησης με τα 2 αυτά μοντέλλα ανοίγει καινούργιο θέμα;
νά'στε καλά και σας ευχαριστώ."

Καλησπερα και καλος ηρθες κι απο εμενα... αντε κανονισε το επομενο σκ που εχουμε την παννελληνια συναντηση μας να σε δουμε και να σε γνωρισουμε απο κοντα!!!!!!!!!!!! "

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: billy the kid στις 13/10/2012 12:16 μμ.

Καλωσηρθες κι απο εμενα συμforumιτη και συννονοματε!! Παντα ορθιος ευχομαι και πολλες, καλες κι απροβληματιστες βολτες.. Ως κατοχος ενος st δηλωνω κι εγω ευχαριστημενος, ειναι ενα πολυ καλο sport-touring μηχανημα, με τα γνωστα προβληματα που κι εσυ ανεφερες (χαμηλη ζελατινα, αβολη θεση για το συννεπιβατη στο st).Σκεφτομουν κι εγω να εκανα ανταλαγη το δικο μου για το gt αλλα η αληθεια ειναι πως οι διαφορες αναμεσα τους ειναι μικρες και η κριση με εκανε να αναθεωρησω...

Re: Triumph Sprint GT  

  Από: KILIASB στις 16/10/2012 1:09 μμ.

billy the kid"Καλωσηρθες κι απο εμενα συμforumιτη και συννονοματε!! Παντα ορθιος ευχομαι και πολλες, καλες κι απροβληματιστες βολτες.. Ως κατοχος ενος st δηλωνω κι εγω ευχαριστημενος, ειναι ενα πολυ καλο sport-touring μηχανημα, με τα γνωστα προβληματα που κι εσυ ανεφερες (χαμηλη ζελατινα, αβολη θεση για το συννεπιβατη στο st).Σκεφτομουν κι εγω να εκανα ανταλαγη το δικο μου για το gt αλλα η αληθεια ειναι πως οι διαφορες αναμεσα τους ειναι μικρες και η κριση με εκανε να αναθεωρησω... "

σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.με συγκινείς με το ψευδώνυμό σου γιατί είχα το ίδιο σε πολλά λευκώματα στα μαθητικά μας χρόνια.(10ετία '70).Το st δεν το ξέρω καλά,νομίζω πως διαφέρει με το gt στο μεταξόνιο(έχει πιο βραχύ) που σημαίνει πιο άνετα ταξίδια το gt σε ευθείες(το περίεργο είναι πως το gt δεν υπολείπεται σε ζογκλερικά στο στροφιλίκι).Αν η ποιότητα κατασκευής του και η γεωμετρία του είναι σαν το gt γιατί να υποστείς την οικονομική επιβάρυνση της αλλαγής;Παρεπιπτόντως, το gt δεν το σταμάτησε ακόμη να το διαθέτει η εταιρεία.όπως από παραδρομή αναφέρθηκε από κάποιον εδώ στο παρελθόν.Α! και κάτι σημαντικό για τα λάδια(κάτι που το κάνω από μόνος μου πάντα από θέση αρχής και γιατί η κοντινότερη triumph είναι μακρυά).Απαραίτητη προδιαγραφή εκτός από προδιαγραφή JASO και API τουλάχιστον SH.Ό,τι άλλο τεχνικό θυμόμαστε ας το αναφέρουμε,κάποιον θα βοηθήσουμε!