8esh odhghshs mhxanhs street tripe

8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: panostreet triple στις 03/07/2010 10:05 πμ.

Kalhspera pedia k apo mena eime neos katoxos mhxanhs street triple k exw mhnei polh euxaristhmenos me to moto... An k to strwnw akoma k den mborw na kanw polla pragmata!!! .. To mono problhma p exw re pedia eine oti meta apo kanena misawro pano sthn mhxanh k enw kanw bolta pianete polh h plath m pano de3ia k ponaei polh k prepei na shkwnw tin plath pshla gia na 3epiastw kapws... Den 3erw to pa8enete k eseis afto !!! den eime k kanenas kontos ezw 1,87 upsos. 3erete kati giauto to 8ema k uparxei kamia magkia p na kanw na min pianome??? Euxaristw gia to xrono sas....

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: tharis στις 03/07/2010 11:05 πμ.

Γεια σου Πανο και καλοταξιδο το εργαλειο !!

Οχι εμεις δε το παθαινουμε αυτο .. Ψαξ το λιγο με το πως καθεσαι πανω στη μηχανη .. και προσπαθησε να μη βαζεις βαρος στα χερια σου αλλα να σφυγγεις τα ποδια σου στο τεποζιτο για να στηριζεσαι.. Κανε και λιγο γυμναστικη ..

Εγω εχω οδηγησει εως και δυο ωρες συνεχομενα χωρις να κουραστω ιδιαιτερα .. περα απο μια ζαλαδα απο το πολυ στροφιλικι ..

ΥΓ και αν μπορεις γραφε στα ελληνικα
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: doohan στις 03/07/2010 11:41 πμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: Aris. στις 03/07/2010 12:10 μμ.

Καλως το παιδι.

Εγω ειμαι 1,84 και δεν εχω προβλημα με τη θεση οδηγησης...
Ως προς την σταση, εγω καθομαι στην ακρη της σελας ,ακριβως κολλητα με το ντεποζιτο.
Ειναι μεγαλη υποθεση να οδηγας χαλαρα , εννοωντας , χωρις να εισαι σφιγμενος.

Εκτος απο αυτο , η σταση σου μπορει να βελτιωθει αισθητα αλλαζοντας το τιμονι με ενα aftermarket fatbar.
Λογω καινουριων , χοντρων καβαλετων που θα χρειαστεις με αυτην την αλλαγη θα ανεβει αρκετα η θεση οδηγησης. Περιπου 3-4 cm.
Υπολογισε απο 150 εως 200 ευρο.


Υ.Γ. Αν ημουν υπερ της ρεφλεξολογιας ή του βελονισμου θα σου ελεγα πως φτεει ο τροπος που πατανε οι πατουσες σου στα μαρσπιε
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Θέση οδήγησης μηχανής street triple  

  Από: Polymhxanos στις 03/07/2010 12:28 μμ.

Εγώ θα σου έλεγα να πάς να κάνεις ένα έλεγχο στο σώμα σου, κάτι δεν πάει καλά. Υποψιάζομαι πάχος, καθιστική ζωή, παντελής έλλειψη φυσικής δραστηριότητας και γύμνασης, αν υποψιάζομαι λάθος διάψευσέ με. Ίσως έχεις και κάποια πάθηση στον σκελετό σου π.χ. λόρδωση, σκολίωση κ.ο.κ. μια επίσκεψη σε ένα γιατρό δεν θα κάνει κακό. Τι βάρος έχεις; Τι φυσικές δραστηριότητες έχει το 24ωρό σου;

Αν σε κουράζει το steet triple σε μισή ώρα, που είναι από τις πιο ευκολοδήγητες μοτοσυκλέτες που έχουν βγει ποτέ, καμία άλλη εξήγηση, εσύ φταίς όχι αυτό.

Τι οδηγούσες πριν το πάρεις; Σε κούραζε;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: tharis στις 03/07/2010 3:32 μμ.

Σιγα μωρε τον εθαψες τον ανθρωπο ......

Ακους εκει "Τι φυσικές δραστηριότητες έχει το 24ωρό σου;" ... βολτα με το street triple παει .. δεν οδηγαει kart σε πρωταθλημα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: panostreet triple στις 03/07/2010 5:18 μμ.

Λοιπον... Δεν ειμαι κανενας γερος που λετε ολα αφτα!!! Ειμαι 20 χρονων ειχα παντα μηχανακια απο τα 11 οδηγουσα chaly glx μεχρι και τα 17 μετα τα παρατησα αφτα κ επερνα μηχανες φιλων μ. Κ τωρα πηρα τα την δικια μ Οσο για γυμναστικη πολη καλα τα παω 3-4 φορες την εβδομαδα παω γυμναστηριο μπαλιτσα κλπ...δουλευω απο τη πρωι μεχρι το απογευμαω κ να το οω κ αφτο δουλεω κ barman καμια 3 φορες την βδομαδα που εκει να δεις ορθοστασια μεχρι τις πρωινες ωρες!!! αρα φανταστητε πως θα ειμαι οχι παντος ετσι οπως με λετε!!!! μαλλον καπου αλου θα ειναι το προβλημα μαλλον επειδη δεν την εχω συνηθηση η δεν της εχω βρει ακομα την σωστη σταση π θα παει θα το βρω

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: Aris. στις 03/07/2010 5:34 μμ.

Αστα αυτα ! Εισαι ενας χοντρος nerd με γυαλια , φακιδες και σπυρακια που παιζει ολη μερα στο pc !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: panostreet triple στις 03/07/2010 6:49 μμ.

Opote 8es ela sto baraki p douleuw na ta poume na deis kiolas!!! Na s fugei k h kapsa re aderfe m!!! pare to moto s pou kaneis k ta3idia pou les pola k ela

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: Aris. στις 03/07/2010 7:51 μμ.

Καλα ντε , ισως να εκανα και λαθος μαντεψια!

(Αυτη η νεολαια εχει σοβαρη ελλειψη χιουμορ!)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: desert στις 05/07/2010 5:31 πμ.

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με το sprint, περασε μετα απο λιγο καιρο. Απλα ακουσια δουλευα πολυ τους μυς αναμεσα στις ωμοπλατες, απο νευρικοτητα.
Φροντισε οι αγκωνες σου να ειναι παντα ευθυγραμισμενοι με τα γονατα σου, μην (αν) οδηγας σαν να ειναι supermoto με αγκωνες εξω. Φροντισε να δουλευεις τους χαμηλους ραχιαιους μαζι με ποδια για να στιριζεις το σωμα σου πανω και οταν κουραζονται να αλαζεις focus σε στηθος-τρικεφαλους και vise versa. Σχεδον ποτε δε πρεπει να *νιωθεις* οτι βαζεις δυναμη στους ωμους σου.
Aφου δεν εγινα βιομηχανος... Εγινα μηχανοβιος!

Re: 8esh odhghshs mhxanhs street tripe  

  Από: grgasteus στις 05/07/2010 9:28 πμ.

ή απλά έχεις χτυπήσει χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι και έχεις την ενόχληση
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...