την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...

την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: n.g.k στις 19/08/2010 6:05 μμ.

hello παιδια και παλι....δεν σας ξεχασα ...απλα λογο δουλειας και λιγο το καλοκαιρι βγαινουμε καμια βολτα....ειχα ανοιξει ενα θεμα καποτε με το τι να παρω ...το street h speed...tελικα αποφασησα το τι θα παρω για πολλους λογους και ειναι το street ..με λιγο ψαξιμο ειδα οτι παιζουν απο 6000.τα 2 χερι ..εκανα λοιον το εξεις και εψαχα για αγγλια εκει ειδα οτι παιζουν απο 5000...του 2007- με 6000 τα 2008 και με πιο λιγα χιλιομετρα και πληρως με καρινα και τα σχετικα...εδω που θελω την βοηθεια σας...επειδη η μητερα μου ζει στην αγγλια ειπα να ρωτησω αν μπορω να κανω το εξεις ...να το κανω αγορα στο ονομα της μητερας μου και να το φερω ελλαδα...ξερει κανεις να μου πει τι επιπτωσεις θα εχω και φυσικα αν μπορω να το κανω αυτο.....και φυσικα στην ελλαδα θα ειναι με ξενες πινακιδες ...αν ξερετε κατι ...

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: ATN PANOS στις 19/08/2010 10:19 μμ.

δεν ειμαι σιγουρος οτι θα κερδισεις κατι ιδιαιτερο
αν το παρεις απο αγγλια.
οι τιμες ειμαι περιπου 1000 ευρω χαμηλοτερα εκει.

αξιζει?
βαλε μεταφορικα κατι χαρτια, τελωνειο νομιζω...
πανω κατω τα ιδια θα σου βγει.

και κατι στραβο να σου τυχει,τι θα κανεις?

γνωμη μου να το παρεις απο εδω.
ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις κατι καλο .

δες και στις αγγελιες.

αν δεν βρεις,ευχαριστως να σε βοηθησω.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: vagtyrp στις 19/08/2010 10:50 μμ.

φίλε δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά αν θυμάμαι καλά θα πρέπει κάθε 6 μήνες να βγαίνεις από τη χώρα για να ανανεώνεται η άδεια της μηχανής στην ελλάδα.κατά τα άλλα με ξένες πινακίδες είσαι μια χαρά, χωρίς καμία άλλη υποχρέωση.

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: n.g.k στις 20/08/2010 1:24 πμ.

To ότι ίσως να μην κερδίσω μεγάλη διάφορα έχεις απόλυτο δίκιο..χρηματικά ίσως μου παει το ίδιο..αυτό που έχει διάφορα είναι τα χιλομετρα.π.χ βρήκα ένα στα 4900περιπου με 1350 χιλ μοντέλο 08..η διάφορα εδώ είναι ότι παίζουν πάνω από 6000 και τα περισοτερα πάνω από 10000.χιλ..οπότε αν τα βάλεις κάτω πιστεύω ότι αξίζει απ έξω περισοτερα...
Δεν προσπαθώ να δημιουργήσω διαφονια..την κοίτη μου σκέψη λέω.. Το θέμα είναι δεν μπορώ να διάθεση πάνω από 5500..6000 το πολύ..η γνώμη σας μετράει και σας ευχαριστώ

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: denthnpalevw στις 20/08/2010 10:02 πμ.

10000χλμ δεν ειναι πολλα. ισα ισα που περπατησε το μηχανακι και αν ηταν να βγαλει κατι θα το ειχε βγαλει. δεν ειναι και 100000......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: tharis στις 20/08/2010 11:33 πμ.

denthnpalevw"10000χλμ δεν ειναι πολλα. ισα ισα που περπατησε το μηχανακι και αν ηταν να βγαλει κατι θα το ειχε βγαλει. δεν ειναι και 100000......"


+3
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: n.g.k στις 20/08/2010 11:55 πμ.

Δεν έχεις άδικο..όσο αφορά τα 10000.χιλ πράγματι δεν είναι και τραγικά..αν ξέρεις και τον οδηγό του ακόμα καλύτερα.. Δεν είναι και 100/100 ότι θα το πάρω από έξω απλά μια ερώτηση έκανα..φυσικά και προτιμο να το πάρω από δω...μην σας κουραζω παιδιά με της εμονες μου..όταν έρθει η ώρα και τα έχω στο χέρι τα 6000 τότε θα βρω πολλά πιστεύω σε αυτή τη τιμή...ευχαριστώ για όλα και εύχομαι σύντομα να την έχω την τρελοαγγλιδα μου...βλέπετε είναι και δύσκολες εποχές για κάθε οδούς αγορές...οπότε θα κάνω υπομονή..ελπίζω στο τέλος να αξίζει τόσο υπομονή το street TRIPEL...αυτά τα δίπλα φανάρια φώτα είναι πιο όμορφα και από τα ματιά της γυναίκας μου..

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: bekris στις 20/08/2010 4:05 μμ.

n.g.k"...L...αυτά τα δίπλα φανάρια φώτα είναι πιο όμορφα και από τα ματιά της γυναίκας μου.. "



Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: Sprinter στις 20/08/2010 4:11 μμ.

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: Greg στις 30/08/2010 12:28 μμ.

φιλε μου η σκεψη σου καλη αλλα τα λεφτα που θα πρεπει να πληρωνεις σε ασφαλεια στην αγγλια θα σου καλυψουν τη διαφορα και θα σε βαλουν και μεσα κατα πολυ....βρες ενα καλο μηχανακι απο εδω και θα εισαι οκ

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: n.g.k στις 30/08/2010 11:40 μμ.

κοιτα εχω δει και καλα μηχανακια εδω και εχω μιλησει με κανενα 2 παιδια στο τηλ...η αληθεια ειναι οτι τα οικονομικα μου δεν πηγαν οπως τα υπολογησα...οποτε θα καθηστερησω λιγακι αλλα θα τη παρω...προτιμω να περιμενω παρα να βιαστω και να παρω οτι κατσει....το ψαχνω ακομα και απο αγγλια και εχω βαλει και ξαδελφια μου να μου βρουν το ποσο ακριβως θα μου παει..για ολα τα υπολιπα περα αποτην αγορα...αλλα κατα 99/100 θα την παρω απο εδω...ελπιζω να εχω το δικαιωμα να γραφω και να ενημερονομαι και ασ μην ειναι ακομα κατοχος ετσι...γιατι γουσταρω την παρεα σας και βασικα εχω παθος με την triumph.. και κατι ακομα για πειτε γνωμη...ειμαι 185 υψος 90 κιλα...street tripel...ρωταω γιατι ακουω διαφορα..

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: ATN PANOS στις 31/08/2010 12:21 πμ.

φυσικα μπορεις να γραφεις.
δεν χρειαζετε να εχεις μηχανη.

για αυτο που ρωτας,θα σου προτεινα να το κανεις ενα test drive,και να λυσεις μονος σου
τις οποιες αποριες εχεις ως προς το αν σε βολευει
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: n.g.k στις 31/08/2010 1:56 πμ.

ναι φυσικα και θα κανω τεστ...αλλα απλα ακουω διαφορα το οτι δεν κανει για καποιον πανω απο 185 και καλα...εγω να πω οτι ενας φιλος μου εχει το kawasaki er6n που και αυτο ειναι μικρουλικο σχετικα ...οσες φορες το εχω παρει μια χαρα το εχω βολευτει ...μου αρεσει αρκετα...τωρα αν το triumph ειναι πιο μικρο τι να πω... οσο στο θεμα να γραφω ...να σας γνωρισω και σιγα σιγα που οταν παρω το hooligan να κανονισουμε και βολτουλες...

Re: την βοηθεια σας για αλλη 1 φορα...  

  Από: denthnpalevw στις 31/08/2010 2:21 πμ.

παρ το...

ειχα φτασει καποια στιγμη 105 με 1.80 και δεν ειχα προβλημα....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/