Σχετικα με τον νεο Τιγρη

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Tpap στις 04/12/2009 8:21 μμ.

stefraptor"Οταν η Honda εβγαζε οβαλ εμβολα , η BMW ΔΕΝ ειχε ανακαλυψει ακομα τον τετραβαλβιδο θαλαμο καυσης, την υδροψυξη και τους εκκεντροφορους επι κεφαλης"


Παίδες, μην πετάτε τέτοια καρότα...



GREENBILL"Η επιλογη μιας Triumph δεν γινεται με οικονομοτεχνικα κριτηρια,αλλα με το χερι στην καρδια,κι επειδη τη γουσταρουμε βρε αδερφε."


Δηλ δέν γίνεται επιλογή ΚΑΙ με λογική ΚΑΙ με συναίσθημα...?

Πρέπει υποχρεωτικά να αγοράσει κάποιος μόνο με συναίσθημα...?






@zop: φίλε, ακολούθησες την κρίση σου και έκανες μιά επιλογή.
Με τα δικά σου κριτήρια/απαιτήσεις/επιθυμίες, έκανες -προφανώς- την πιό ορθή επιλογή.
Παραθέτεις και τους λόγους που δέν σε οδήγησαν στην επιλογή μιάς Τ. Απολύτως σεβαστοί, από εμένα.

1 πράγμα θα σου πώ μονάχα.
Έχω περίπου 12 μηχανάκια. Ορισμένα ευρωπαικά, άλλα γιαπωνέζικα, ένα κινέζικο. Και 2 αμερικάνικα αμάξια. Και δεν μπορώ καν να μετρήσω μέχρι σήμερα πόσα έχουν περάσει από τα χέρια μου.
ΔΕΝ υπάρχει κάτι που να μην χαλάει. ΟΛΑ χαλάνε.
Το θέμα λοιπόν όταν αγοράζεις, είναι να ξέρεις τι πληρώνεις και πόσο πρέπει να πληρώσεις αυτό που θές.

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: aggelos στις 05/12/2009 11:06 πμ.

agapimene m file , exo ena tiger aspro tou 2008.tou exo piei to aima exo kane se ena xrono 30000 xiliometra ,den einai ligaa nomizo.... den exo allaksei oute lampa .i triumph einai triumph telos...to mono pou me tromazei einai oi malakes sto dromo . tin exo paei pantou se nisi se vouno se poli k oute ena provlima.nomizo pos prepei na arxisoume na koitame ta nea dedomena k na min proskoloumastes tis fimes k stin anaksipistia tou parelthontos .oso anafora tin antiprosopiea pou anaferes den apokleiete na einai etsi opos ta eipes k kalo einai opoios antimetopizei tetoiou eidous provlimmata na kanoun eidiki mneia sta kentrika tis triumph k den nomizo na epitrepsoun apo ekei na kseftilizoun tin fimi tous kapoia aneideikeutoi ellinares mixanikoi .ego tha sunexiso na koitoazo upotimitika tis varadero k tis v storm opos k opoia bmw vgei....gt??? gt ksero oti exo to kalitero k kathe fora pou thelo tha to akouo na mou gourgourizei apaitontas na to kano na oourliaksei )) kales voltes k panta orthios an k i diadromi pou anaferes einai kalitera na ginetai me trakter !!!!

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: orange στις 08/04/2010 4:55 μμ.

το θέμα είναι απλούστατο...

... αλλά μία στιγμή... Επειδή έπεσα σε αυτό το post εντελώς τυχαία από μία αναζήτηση στο google... και είπα να το διαβάσω, είναι παλιό το post αλλά αξίζει να δώσω μία άλλη απάντηση. Είναι προφανές το τι συμβαίνει στο ικανοποιημένο κάτοχο του varadero.

Θα σας το περιγράψω με μία αλληγορία...

Φανταστείτε έναν άντρα. Είναι σε ηλικία γάμου. Αισθάνεται έτοιμος. Μετά από τόοοοοοσα και τόσα χρόνια στην πιάτσα, έμαθε να εκτιμά και να ξεχωρίζει το καλό το πράμα. Θέλει λοιπόν να παντρευτεί.

Τα βάζει κάτω και λέει ..."χμμμ έχω δύο υποψήφιες τη Χαρούλα και τη Κούλα. Η Χαρούλα είναι φωτιά, είναι ψηλή, έχει απαιτήσεις, έχει πλούσια μακριά μαύρα μαλλιά, έχει μάτια που όταν σε κοιτάνε λιώνεις, έχει αναλογίες που για να τις χαρείς δεν θα σου φτάσουν χίλιες νύχτες, όλοι οι άντρες την κοιτούν, όλοι την ποθούν.... Και από την άλλη έχω την Κούλα. Είναι μία συμπαθητική κοπελίτσα, είναι βέβαια σα βαρέλι κρασιού χωρίς το περιεχόμενο, αλλά λέει πως μ' αγαπάει και πως είμαι ο καλύτερος που έχει πάει ποτέ μαζί της, πως είμαι πολύ καλό παιδί, θα με συμπαθήσει και η μαμά της, είναι καλή μαγείρισσα και έχουν ένα εξοχικό στον Ορωπό"...
...
...
...
Έτσι λοιπόν περνούν οι μέρες και μιας και ο φίλος μας είναι τουλάχιστον ανεπαρκής για μια γυναίκα σαν τη Χαρούλα, που θέλει τα σέα και τα μέα της, που θέλει να ιδρώσεις το κωλαράκι σου για να σου πει "σε γουστάρω ρε μάγκα", τελικά αποφασίζει να παντρευτεί την Κούλα που τον έχει κορώνα στο κεφάλι της και έχει και το εξοχικό στον Ορωπό... Κι ας πηγαίνει εκεί τα Σαβαττοκύριακα παρέα με την πεθερά!

Συμπέρασμα... Εδώ μιλάμε για μηχανάκια. Για πραγματικά μηχανάκια και όχι για Κούλες.

Θέλεις την Κούλα σου; Με γεια σου με χαρά σου.

Τι θες να πεις όμως, ότι όλοι θα πρέπει να καταλήξουμε με Κούλες; Γιατί ρε φίλε; Οι Χαρούλες δεν αξίζουν ένα χέρι να της χαϊδέψει;

άντε και καλό δρόμο!

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: nfot στις 08/04/2010 5:24 μμ.

range"
Συμπέρασμα... Εδώ μιλάμε για μηχανάκια. Για πραγματικά μηχανάκια και όχι για Κούλες.

Θέλεις την Κούλα σου; Με γεια σου με χαρά σου.

Τι θες να πεις όμως, ότι όλοι θα πρέπει να καταλήξουμε με Κούλες; Γιατί ρε φίλε; Οι Χαρούλες δεν αξίζουν ένα χέρι να της χαϊδέψει;

άντε και καλό δρόμο!"


Και δυο χερια, οχι μονο ενα
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: dimchrist στις 08/04/2010 8:48 μμ.

range" ... "

+675
Ωραίος περτικαλί
H Χαρούλα όπως και να το κάνεις είναι άλογο πράγμα!

Triple Way

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Aris. στις 09/04/2010 11:14 μμ.

nf"
Και δυο χερια, οχι μονο ενα "



...και τρια , και τρια... !!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Theophilos στις 15/04/2010 9:50 πμ.

egw tha sou apantisw me kapoia post>>>
http://www.varaderoforum.gr/main/showthread.php?t=4174
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... stid=89371
opws vlepeis ....
Ase ta Triumph file mou de kanoune gia esena! Ekeinw to sfyrigma ston koinhthra tou Varadero mou thymizei anoiksiatikh kantada....
Kalo dromo me ourio anemo!!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: mensrea στις 15/04/2010 11:45 πμ.

Καλώς ήλθες, καλά και πολλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος

Πριν τον τίγρη ειχα 3 γιαπωνέζικα, όταν ομως οδηγήσεις πρώτη φορά ευρωπαϊκό, δεν ξαναγυρνάς....
Είμαι ευτύχής και περίφανος πρώην κάτοχος ενός APRILIA ETV-1000 CAPONORD για 8 χρόνια και νυν κάτοχος ενός TRIUMPH TIGER 1050 , οπότε οποιοδήποτε σχόλιο στην παραπάνω συζήτηση περιτεύει......
Αντώνης a.k.a. Mens Rea: Latin for "guilty mind"; guilty knowledge or intention to commit a prohibited act.