Μετά το speed τι;;;;

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: Polymhxanos στις 13/07/2009 7:02 μμ.

c"Το fz1 και το cb αποκλείονται διότι δεν έχουν χαρακτήρα"




(μάλλον θα εννοεί κι αυτός, δεν έχουν χαρακτήρα= ότι δεν τρέχουν τα ντεποζιτά τους, δεν κόβονται στην μέση ξάφνου και δεν ανατινάζονται από μόνα τους χωρίς να τα πυροβολήσεις με χράπα-χρούπα)



Ή-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν , τι άλλο θα διαβάσουμε...

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: Aris. στις 13/07/2009 8:05 μμ.

Polymhxanos"
c"Το fz1 και το cb αποκλείονται διότι δεν έχουν χαρακτήρα"




(μάλλον θα εννοεί κι αυτός, δεν έχουν χαρακτήρα= ότι δεν τρέχουν τα ντεποζιτά τους, δεν κόβονται στην μέση ξάφνου και δεν ανατινάζονται από μόνα τους χωρίς να τα πυροβολήσεις με χράπα-χρούπα)



Ή-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν , τι άλλο θα διαβάσουμε...

"


Θελει να σου πει προφανως πως δε θα δωσει το "ψαγμενο" και καυλωτικο SPEED για ενα μονοτονο και κλασσικο CB ή Fz1.

HONDA-YAMAHA YAMAHA-HONDA HONDA-HONDA YAMAHA-YAMAHA

και παμε αλλη μια γυρα

KAWASAKI-SUZUKI SUZUKI-KAWASAKI KAWASAKI-KAWASAKI SUZUKI-SUZUKI

gotcha ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: gran tiger στις 13/07/2009 8:26 μμ.

MOTOGUZZI BREVA 1100-1200

αν παρεις ducati μη βγεις απο το forum για να μας λες τι παθενεις να γελαμε

καλυτερα κρατα αυτο που εχεις.

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: denthnpalevw στις 13/07/2009 10:46 μμ.

ο κολλητος μου εχει το cb 1000 και το εχω οδηγησει. παει πολυ καλα αλλα ειναι απολυτως ουδετερο. δεν σε φτιαχνει τιποτα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: coot στις 14/07/2009 5:14 μμ.

Aris."
Θελει να σου πει προφανως πως δε θα δωσει το "ψαγμενο" και καυλωτικο SPEED για ενα μονοτονο και κλασσικο CB ή Fz1.

HONDA-YAMAHA YAMAHA-HONDA HONDA-HONDA YAMAHA-YAMAHA

και παμε αλλη μια γυρα

KAWASAKI-SUZUKI SUZUKI-KAWASAKI KAWASAKI-KAWASAKI SUZUKI-SUZUKI

gotcha ? "

Εσύ το έπιασες το νόημα φυσικά για το γιαπωνεζάκια φίλο μας πολυμήχανο it is greek to him . (σε πειράζω μη τα πάρεις )
δε με ενδιαφέρει αν χαλάει, αν ψάχνω το συνεργείο, αν δεν με καταδέχονται οι φίλοι μου οι γιαπωνέζοι θέλω να το βλέπω και να τρελλαίνομαι και να μη βλέπω το ίδιο μονότονο σχεδιασμό που έχουν όλα τα ίδια γιαπωνέζικα λες και έχουν κάνει copy paste και να τα βλέπω παντού αραγμένα...
Τα benelli, τα mv agusta, τα ducati και τα Τ έχουν ψυχη......
Άσχετο αλλά δε καταλαβαίνω τι γίνεται με το αερόψυκτο γιατι τόσο κάθετοι;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: fethry στις 14/07/2009 7:29 μμ.

πάντως το cb1000r είναι κατ'εμέ όμορφο μοτοσακό και παραδόξως δεν έχει κυκλοφορήσει αρκετά...
οι χονταίοι προτιμούν ss...
βάβαια δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να δώσεις το speed για τούτο, εφ'όσον ψάχνεις για κάτι πιο οικονομικό...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: Aris. στις 16/07/2009 3:01 πμ.

Fani"Δεν ξέρω αν είναι μέσα στα κριτήρια σου αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έπερνα
APRILIA TUONO R!!!!

Πανέμορφο μηχανάκι."


Ασε που βγαζει και καλη σουζα ! Ε... Φανη ? ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: mixalakis στις 16/07/2009 11:57 πμ.

Ρε παίδες, πολύ ωραίο εργαλείο το aprilia, αλλά από όσο έχω καταλάβει ο coot δε θέλει κάτι στην κατηγορία του λίτρου. Στην κατηγορία αυτή μια χαρά είναι το speed.

Θέλει κάτι μικρότερο, ελαφρύτερο και οικονομικότερο λέμε.

Για λόγους που δεν έχω καταλάβει δε θέλει να πάει από speed σε street, αλλά προτιμάει κάτι σε monster, shiver κτλ.

Πάρε ένα benneli τώρα που ξεκαθάρισε επιτέλους η κατάσταση με την αντιπροσώπευση στην Ελλάδα, για να μας ενημερώνεις με τις εμπειρίες σου!

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: coot στις 16/07/2009 2:40 μμ.

Aris."
Fani"Δεν ξέρω αν είναι μέσα στα κριτήρια σου αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έπερνα
APRILIA TUONO R!!!!

Πανέμορφο μηχανάκι."


Ασε που βγαζει και καλη σουζα ! Ε... Φανη ? ... "

Ναι πολύ ωραίο το Tuono και βγάζει και καλές σούζες αλλά όχι τέλειες όπως το speed
και όπως λέει ο Μιχαλάκης δεν ψάχνω μηχανή λίτρου...
Benelli ωραίες φαίνονται αλλά με τίποτα
Speed σε street όχι γιατί δε θα τη δώσω τη μία για να πάρω μια άλλη ίδια σε εμφάνιση απλό είναι
Το καλό είναι ότι ο τύπος που την ήθελε εξαφανίστηκε και παίρνει παράταση και ίσως και αναβολή επ' αόριστον η αλλαγή μοτοσυκλέτας. Ευτυχώς γιατί από ότι βλέπω δεν υπάρχει κάποιο που να συγκρίνεται.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: spypetr στις 27/08/2009 11:09 πμ.

Μετά το speed triple το χάος.........

Και ένα σχόλιο για την ποιότητα των χόντα.
Φίλος με το cb1000rr που το αγόρασε πριν κανένα εξάμημνο, αντιμετωπίζει προβλήματα με το χρώμα αφού αυτό έχει σκάσει ή ξεφλουδίσει σε διάφορα σημεία.......

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: alki_viades στις 27/08/2009 3:04 μμ.

Ειχα οδηγησει το 696 σε test ride, μου αφησε παρα πολυ καλες εντυπωσεις. Εκτος απο το αναμενομενα καλο κρατημα και στησιμο, με εντυπωσιασε η ομαλοτητα και ελαστικοτητα του κινητηρα.

Το οτι ειναι αεροψυκτο δε μου λεει τιποτα, αν η αεροψυξη αρκει για την ιπποδυναμη του, ποιο το προβλημα; Ισα ισα, μικροτερο βαρος και δεν ανησυχεις για ψυγεια κτλ

Στη τελικη κανε ενα test ride, ολα τ'αλλα ειναι λογια

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: miatas στις 27/08/2009 9:25 μμ.

gran tiger"MOTOGUZZI BREVA 1100-1200

αν παρεις ducati μη βγεις απο το forum για να μας λες τι παθενεις να γελαμε

καλυτερα κρατα αυτο που εχεις."


πριν το s3 ειχα 620 μονστερ 5 χρονια κ δεν ειχε κανει κιχ το μηχανακι.
μη λεμε κ εμεις τα ιδια με τους ιαπωνεζοφιλους

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: bentouza στις 06/02/2010 2:46 μμ.

coot γιατι δεν χτυπας ενα καινουριο δουκα(μτχ το καινουριο μοντελο εννοω);;

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: psilo_paidi στις 08/02/2010 4:38 μμ.

Μετα το speed και αφου θες κατι γυμνο και οικονομικο και πιο μικρο το SHIVER ειναι μονοδρομος.. πολύ καλο και τεχνολογικα προηγμενο.... τι αφορισμοι για τα μπαζα λετε... εδω δεν ειμαστε κολλημενοι γιαπονες... θινκ αμπαουτ ιτ....

Re: Μετά το speed τι;;;;  

  Από: Sprinter στις 08/02/2010 4:50 μμ.

Μα καλά πάς καλά? Εχεις το speed, θέλεις κάτι μικρότερο, εισαι σε και σε φόρουμ Τ και συζητάς άλλο από το street?

Shiver και πρασιν' 'αλογα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε