Μεγάλο Service tiger 1050..

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: jou στις 21/01/2017 7:15 μμ.

MONSTER7"Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk"

καλησπέρα φίλε μου γνώμη μου πάντα
αν είναι μόνο για λάδια και φίλτρα πήγαινε το εκεί που εμπιστευόσουν και το προηγούμενο μηχανάκι σου,
ή καλύτερα παραγγείλε τα αναλώσιμα και άλλαξε τα μόνος σου
στον Σάκη θα πάς μόνο για ρυθμισμα πεταλούδας και στεπερ όταν έρθει η ωρα

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Tigrisss στις 23/01/2017 6:56 μμ.

MONSTER7"Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk"


ρωτησες που σου προτεινουμε....

θέλεις να σου προτείνουμε κάποιον άλλον??
που θες να πας απο ελευσινα δηλαδη?
στον Πειραια?

λαδια αλλάζουν όλοι,δε χρειάζεται να πας σε εξειδικευμένο συνεργείο, πηγαινε στην Ελευσίνα. Για τα υπόλοιπα όμως, θα πας στο Πολυγωνο.

το προβλημα της εκιννησης θα στο λυσει ο σακης. όπως έχει λύσει το ιδιο προβλημα σε δεκαδες μηχανακια(και στο δικό μου)

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 23/01/2017 7:03 μμ.

Tigrisss"
MONSTER7"Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk"


ρωτησες που σου προτεινουμε....

θέλεις να σου προτείνουμε κάποιον άλλον??
που θες να πας απο ελευσινα δηλαδη?
στον Πειραια?

λαδια αλλάζουν όλοι,δε χρειάζεται να πας σε εξειδικευμένο συνεργείο, πηγαινε στην Ελευσίνα. Για τα υπόλοιπα όμως, θα πας στο Πολυγωνο.

το προβλημα της εκιννησης θα στο λυσει ο σακης. όπως έχει λύσει το ιδιο προβλημα σε δεκαδες μηχανακια(και στο δικό μου)"


Στο τέλος θα παρεξηγηθώ ..δεν έχω πρόβλημα με τον καθε σακη απλά ρώτησα μήπως υπάρχει και κάποιος άλλος που να είναι το ίδιο γνωστής όπως λέτε και ποιο κοντά ..
Ρώτησα για την intermoto γιατί είναι κοντά μου ..
Τι πρόβλημα ειχες εσυ ;τι έφτιαξες τελικά και λύθηκε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: voyager1970 στις 24/01/2017 12:37 μμ.

MONSTER7"Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk"


Σου προτείνω το πρώην εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Αντιπροσωπίας στο κέντρο της Αθήνας:
Μιχαλακοπούλου 92, Τηλ. 210.7791069, μηχανικός-Γιώργος Λόης

Υ.Γ. Φίλε MONSTER7, καλό θα ήταν στο προφίλ σου να γράφεις το όνομα σου.
Χωρίς παρεξήγηση καλό και με όλο το σεβασμό προς το άτομό σου, καλό το nick-name/ user-name, αλλά είναι πιο εύκολο να απευθύνεσαι στο όνομα ενός ατόμου και όχι σε "παρατσούκλια".

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 24/01/2017 1:07 μμ.

voyager1970"
MONSTER7"Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk"


Σου προτείνω το πρώην εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Αντιπροσωπίας στο κέντρο της Αθήνας:
Μιχαλακοπούλου 92, Τηλ. 210.7791069, μηχανικός-Γιώργος Λόης

Υ.Γ. Φίλε MONSTER7, καλό θα ήταν στο προφίλ σου να γράφεις το όνομα σου.
Χωρίς παρεξήγηση καλό και με όλο το σεβασμό προς το άτομό σου, καλό το nick-name/ user-name, αλλά είναι πιο εύκολο να απευθύνεσαι στο όνομα ενός ατόμου και όχι σε "παρατσούκλια"."

Σε Ευχαριστω για την συμβουλή σου φίλε voyager1970 αλλά εσυ που ακριβώς γράφεις το όνομα σου για να το γράψω και εγω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: voyager1970 στις 24/01/2017 8:34 μμ.

Πας στο «Πίνακας Ελέγχου Μέλους» (User Control Panel)

Επιλέγεις το «προφίλ» (profile)

Και στο τέλος της λίστας του «Επεξεργασία προφίλ», έχει την επιλογή « Όνομα:» (name) και γράφεις το όνομα σου!

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 25/01/2017 12:02 πμ.

voyager1970"Πας στο «Πίνακας Ελέγχου Μέλους» (User Control Panel)

Επιλέγεις το «προφίλ» (profile)

Και στο τέλος της λίστας του «Επεξεργασία προφίλ», έχει την επιλογή « Όνομα:» (name) και γράφεις το όνομα σου!"


Μια χαρά απλά δεν μπαίνω από σταθερό σχεδόν ποτέ οποτε λογικό να μην το έχω παρατηρήσει ..
Δεν το θεωρώ απαραίτητο να είσαι καλά για την σύσταση σου και σε Ευχαριστω και για τις πληροφορίες σου [emoji6]

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Polymhxanos στις 27/01/2017 12:05 μμ.

[quote="MONSTER7":3maf1ggr]
galileos"
MONSTER7"είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα"

πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα;"

μένω ελευσινα[/quote:3maf1ggr]

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ

Μισό, έχει λίγο ακόμα...

Χαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχα

1050 κυβικά, 100τόσοι ίπποι, GT κατασκευές, προβόλια για τις ερήμους της Αφρικής....
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 27/01/2017 1:44 μμ.

[quote="Polymhxanos":3vwsi5yp][quote="MONSTER7":3vwsi5yp][quote="galileos":3vwsi5yp][quote="MONSTER7"]είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα[/quote:3vwsi5yp]
πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα;[/quote:3vwsi5yp]
μένω ελευσινα[/quote:3vwsi5yp]

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ

Μισό, έχει λίγο ακόμα...

Χαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχα

1050 κυβικά, 100τόσοι ίπποι, GT κατασκευές, προβόλια για τις ερήμους της Αφρικής....[/quote]
Το αστείο που ακριβώς το ειδες για πες μου να γελάσουμε μαζί ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 27/01/2017 6:34 μμ.

[quote="MONSTER7":1wza693j][quote="Polymhxanos":1wza693j][quote="MONSTER7":1wza693j][quote="galileos"][quote="MONSTER7"]είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα[/quote:1wza693j]
πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα;[/quote:1wza693j]
μένω ελευσινα[/quote:1wza693j]

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ

Μισό, έχει λίγο ακόμα...

Χαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχα

1050 κυβικά, 100τόσοι ίπποι, GT κατασκευές, προβόλια για τις ερήμους της Αφρικής....[/quote]
Το αστείο που ακριβώς το ειδες για πες μου να γελάσουμε μαζί ...


Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]
Το αστείο δεν βλέπω ακόμα ηλίθιε είρωνα και μπετοβλακα εξυπνάκια του πληκτρολογίου που βλέπεις λογικό να φύγω από ελευσινα να πάω στο πολύγονο επειδή έχω μηχανη για να κάνω σερβις ..




Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Tigrisss στις 28/01/2017 8:27 μμ.

ρε παλικάρι.....

οπως και συ φανταζομαι, ετσι και εγω δεν εχω ιδέα απο τεχνικά ζητηματα (ή αν έχω καποια ιδέα, σιγουρα δεν λεγομαι και ειδικός)

Δε μας ειπες ποτέ, νομίζω, τι εννοείς μεγάλο σερβις.
σου προτειναμε τον πιο τιμιο μαστορα της Αττικής, που συνήθως αφήνει τη δουλειά του και εξηγεί στον καθε ασχετο σα και σενα και μενα, τι εφτιαξε στο μηχανακι του και γιατί το εφτιαξε. Δεν κλεβει, δε κανει περιττά πραγματα, αλλά δεν γίνεται να πας εσυ τώρα (και ο καθένας, επειδη βλέπω οτι είσαι και παρεξηγιαρης) και να απαιτεί να εξυπηρετηθει άμεσα επειδή ειναι απο Ελευσινα, μέγαρα κτλ.
Εγω μενω φαληρο, και αν δεν ειναι για λαδια, το αφηνω το μηχανακι και γυρίζω με τα μέσα. Εμπιστευομαι.
112.000 χλμ εχει το μηχανακι μου.

εσυ θεωρείς παραλογο να πας πολυγωνο για σερβις.
όλοι οι υπόλοιποι το θεωρούμε λογικό.

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 28/01/2017 10:45 μμ.

Tigrisss"ρε παλικάρι.....

οπως και συ φανταζομαι, ετσι και εγω δεν εχω ιδέα απο τεχνικά ζητηματα (ή αν έχω καποια ιδέα, σιγουρα δεν λεγομαι και ειδικός)

Δε μας ειπες ποτέ, νομίζω, τι εννοείς μεγάλο σερβις.
σου προτειναμε τον πιο τιμιο μαστορα της Αττικής, που συνήθως αφήνει τη δουλειά του και εξηγεί στον καθε ασχετο σα και σενα και μενα, τι εφτιαξε στο μηχανακι του και γιατί το εφτιαξε. Δεν κλεβει, δε κανει περιττά πραγματα, αλλά δεν γίνεται να πας εσυ τώρα (και ο καθένας, επειδη βλέπω οτι είσαι και παρεξηγιαρης) και να απαιτεί να εξυπηρετηθει άμεσα επειδή ειναι απο Ελευσινα, μέγαρα κτλ.
Εγω μενω φαληρο, και αν δεν ειναι για λαδια, το αφηνω το μηχανακι και γυρίζω με τα μέσα. Εμπιστευομαι.
112.000 χλμ εχει το μηχανακι μου.

εσυ θεωρείς παραλογο να πας πολυγωνο για σερβις.
όλοι οι υπόλοιποι το θεωρούμε λογικό."


Καλησπέρα παλικαρά μου "ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΑΡΗΣ" δεν είμαι σε καμία περίπτωση απλά δεν δέχομαι ειρωνεία από τον καθε βλάκα εδώ μέσα που είναι πίσω από ένα πληκτρολογείο και κάνει τον πονηρό ..
Πήγε και έκανε copy paste τις κουβέντες μου και γελάει δεν είμαι κανας πιτσιρικάς ούτε νομίζω να ειρωνεύτηκα εγω κανένα από την ημέρα που έγινα μέλος εδώ ..

Δεύτερων είπα απλά ότι είναι λίγο μακρια για έμενα και είναι άποψη μου καθαρά !ζήτησα γενικά γνώμες και εμπειρίες από εσάς για διάφορους μάστορες που πιθανών έχετε επισκεφτεί έτσι για να γίνεται και συζήτηση και απλά μου έκανε εντύπωση που όλοι λέγατε μόνο για εκείνων !δεν ζήτησα σε καμία περίπτωση να πάω καπου και να παρατήσει τα πάντα για να κάνει την δικιά μου δουλειά δεν ξερω που το διάβασες !μεγαλο σερβις εννοώ τα πάντα !απο λάδια,Μπουζια,φίλτρα δισκοπλακες τακάκια και ότι άλλο χρειαστεί γενικά ..

Τέλος δεν κατέκρινα κανένα !δεν έχω στα παντελόνια μου κανένα όφελος και πιθανών εκεί να πάω κιολας ..απλά υπάρχουν τόσα συνεργεία και δεν άκουσα για κανένα !(κολιας,προημαδης,Ίντερμοτο) κτλ ..αυτά..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: vpafi στις 29/01/2017 6:37 μμ.

Ίσος φίλε μου δεν άκουσες για τα αλλά συνεργεία που αναφέρεις και που πιθανόν υπάρχουν και άλλα για τον λόγο ότι σου προτείναμε κάποιον για τους λόγους που αναφέρει ο φίλος παραπάνω. Στην ενότητα που έγραψες υπάρχουν Θέματα και για άλλα συνεργεία όποτε βλέπεις και αποφασίζεις.Απορώ πως δεν τα είδες. Κάτω από το θέμα σου υπάρχει μια ολόκληρη αράδα. Όπως αποφασίζει ο καθείς που θα εμπιστευτεί την περιουσία του για σέρβις και οτιδήποτε άλλο.

From Inside C4 White Airbus

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Native στις 30/01/2017 3:34 μμ.

Εσυ ο ιδιος εχεις την επιμονη να σου πουμε κατι άλλο πέρα απο αυτο που προτείνει κατα πλειοψηφια ολο το forum και ουτε καν υπήρχε λογος να επαναλαβουμε τις αποψεις μας που ηδη ειναι αναρτημένες στα νήματα κάτω απο το δικό σου. Εχει γίνει μια δουλεια απο την ομάδα του forum εδω για τον διαχωρισμό των συνεργείων και τις εντυπώσεις-κριτικές που μας βοηθάει όλους. Αν υπήρχε κατι καινουριο η κάτι είχε αλλάξει το οποίο αξίζει να το πούμε θα το είχαμε αναφέρει. Εχεις λοιπον τις απαντήσεις σου απο την πρώτη στιγμή.

Σου απαντησαν ολοι οτι για απλα πράγματα πήγαινε οπουδήποτε ακομα και στην γειτονια σου και ειμαι σιγουρος οτι θα εξυπηρετηθείς. Εδω πέρα λιγες αποψεις θα ακουσεις για εκτος εξουσιοδοτημενων διοτι η μαρκα θελει για τα δυσκολα εξειδικευση και ανταλλακτικα. Τα συνεργεία ειναι μετρημένα στα δάχτυλα λοιπον. Εσυ μέχρι τώρα που έκανες service? Αφου είσαι ευχαριστημένος γιατι ψάχνεις κατι άλλο? Πήγαινε, δοκιμασε, εκτιμησε, μοιράσου. Εμείς οτι είχαμε να πούμε το είπαμε και ολες σου οι απορίες ειναι λυμμένες στα πλαισια αυτου του φορουμ. Εαν εσυ εχεις κατι νεο η αποκτήσεις μια εμπειρία με καποιον μαστορα που ειναι top, να το κοινοποιήσεις και σε μας να τον δοκιμάσουμε και ενδεχομένως να ανοιχτεί και νέο νήμα εαν χρειαστεί και αποδειχτει οτι εχει μια θέση εδω.

Τώρα για την αποσταση που αναφέρεις συνέχεια, εαν τα βαλεις κατω θα δεις οτι η διαφορα να πας Πειραια-Ελευσίνα απο το να πας Πολυγωνο-Ελευσίνα είναι 2 χιλιόμετρα. Οποτε νομίζω δεν θα έπρεπε να αποτελεί αντικίνητρο.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 01/02/2017 12:44 πμ.

Native"Εσυ ο ιδιος εχεις την επιμονη να σου πουμε κατι άλλο πέρα απο αυτο που προτείνει κατα πλειοψηφια ολο το forum και ουτε καν υπήρχε λογος να επαναλαβουμε τις αποψεις μας που ηδη ειναι αναρτημένες στα νήματα κάτω απο το δικό σου. Εχει γίνει μια δουλεια απο την ομάδα του forum εδω για τον διαχωρισμό των συνεργείων και τις εντυπώσεις-κριτικές που μας βοηθάει όλους. Αν υπήρχε κατι καινουριο η κάτι είχε αλλάξει το οποίο αξίζει να το πούμε θα το είχαμε αναφέρει. Εχεις λοιπον τις απαντήσεις σου απο την πρώτη στιγμή.

Σου απαντησαν ολοι οτι για απλα πράγματα πήγαινε οπουδήποτε ακομα και στην γειτονια σου και ειμαι σιγουρος οτι θα εξυπηρετηθείς. Εδω πέρα λιγες αποψεις θα ακουσεις για εκτος εξουσιοδοτημενων διοτι η μαρκα θελει για τα δυσκολα εξειδικευση και ανταλλακτικα. Τα συνεργεία ειναι μετρημένα στα δάχτυλα λοιπον. Εσυ μέχρι τώρα που έκανες service? Αφου είσαι ευχαριστημένος γιατι ψάχνεις κατι άλλο? Πήγαινε, δοκιμασε, εκτιμησε, μοιράσου. Εμείς οτι είχαμε να πούμε το είπαμε και ολες σου οι απορίες ειναι λυμμένες στα πλαισια αυτου του φορουμ. Εαν εσυ εχεις κατι νεο η αποκτήσεις μια εμπειρία με καποιον μαστορα που ειναι top, να το κοινοποιήσεις και σε μας να τον δοκιμάσουμε και ενδεχομένως να ανοιχτεί και νέο νήμα εαν χρειαστεί και αποδειχτει οτι εχει μια θέση εδω.

Τώρα για την αποσταση που αναφέρεις συνέχεια, εαν τα βαλεις κατω θα δεις οτι η διαφορα να πας Πειραια-Ελευσίνα απο το να πας Πολυγωνο-Ελευσίνα είναι 2 χιλιόμετρα. Οποτε νομίζω δεν θα έπρεπε να αποτελεί αντικίνητρο."

Αυτό που μιλάς εκ
Μέρους όλων πραγματικά με ξεπερνά!αν παρατήρησες πριν γράψεις το βιβλίο που έγραψες για να με κρίνεις ως ο Μιστερ triumph forum λες και δεν υπάρχουν αλλά παιδιά έδω να μιλήσουνε με ξεπερνά !παρτε το χαμπάρι και εσυ και ο άλλος ο βλάκας πού πετάχτηκε και κορόιδεψε ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΠΤ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ !απλα ζήτησα την άποψη σας ..την είπατε την άκουσα σεβαστή !


Sent from my iPhone using Tapatalk