Tiger 1050 vs DL650

Tiger 1050 vs DL650  

  Από: matsamitsou στις 08/06/2009 3:07 μμ.

Ρε παιδιά, ζητώ συγνώμη που σας απασχολώ για ένα τόσο ποταπό θέμα, αλλά ένα παλικάρι στη δουλειά μου τα έχει ζαλίσει με το στρώμα του.... και καλά σε εκκινήσεις σε "έχω" και άλλα τέτοια γραφικά
Το πρόβλημά μου είναι ότι μια φορά τυχαία γυρίσαμε μαζί από τη δουλειά και τον έκοψα στην Εθνική ότι δεν είναι απλά κουλάδι ... αλλά ΤΡΙΚΟΥΛΑΔΟ σε βαθμό παραπληγίας. Οπότε έχω κάποιους ηθικούς ενδοιασμούς για το αν πρέπει να μπούμε σε διαδικασία να τα "ανοίξουμε" .... ελεγχόμενα πάντα, σεμνά και ταπεινά ... και το αποφεύγω για να μην έχουμε τίποτα στεναχώριες.

Στο θέμα μας όμως ... υπάρχει κανένα videάκι πουθενά στο internet ώστε να λυθεί η διαφορά μας διαδικτυακά και να τελειώνουμε ?

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: ATN PANOS στις 08/06/2009 3:13 μμ.

δωσε το μηχανακι σου στη ελενη να τον παει μια να του περασει!!!!

αλλιως μην του κανεις την χαρη να τα πατε....
αστον να νομιζει οτι θελει......

η αλλη λυση ειναι να πατε μια αποσταση 1χλμ για παραδειγμα
εναλαξ.μα αυτος και να σε εχει απο πισω,και μετα εσυ με αυτον απο πισω.
αν τον πας πρωτος εσυ, να εισαι σιγουρος οτι δεν θα σου ξαναπει τιποτα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: WBP στις 08/06/2009 3:53 μμ.

Αντε και σε εκκινηση σε εχει... (λεμε και καμμια μλκ να περναει η ωρα..) για τα πρωτα 100 μετρα! Και λοιπον? Και ενα παπι μπορει να μας εχει για τα πρωτα 50 μετρα... so???

Σε τελικες, σε ροπες, σε αλογα, σε γεωμετρια, σε ευσταθια... σε εχει? Ελα που καθεσαι και ασχολεισαι..

Δε λεω... καλο και τιμιο μηχανακι το DL και για τα λεφτα του αριστο. Αλλα και λιγος σεβασμος δεν βλαπτει.
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: dimchrist στις 08/06/2009 4:25 μμ.

Κρίμα μωρέ...
Ρε Μητσάρα τι ασχολήσε???
Τσάμπα η βενζίνη και το λάστιχο.
Δεν το κάνεις το συγκριτικό λίγο πιο ενδιαφέρον???
Σύγκρινέ το με το 1000άρι το Στρώμα!!!
Το αποτέλεσμα επίσης γνωστό... Π@...α!
Το site δεν είναι και πολύ αντικειμενικό αλλά κάποια συμπεράσματα θα τα βγάλεις:
http://www.einszweidrei.de/zzbikes/trit ... 2007-1.htm
http://www.einszweidrei.de/zzbikes/suzv ... 2005-1.htm
Επίσης
http://www.motorbikes.be/en/compare/6692/5734/
Δες και από το φόρουμ τους τι λένε:
http://www.stromtrooper.com/showthread.php?t=30759

Αν έχει κανείς κανά πιο έγκυρο site συγκριτικών επιδόσεων ας βοηθήσει...

Triple Way

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: fethry στις 09/06/2009 10:15 πμ.

συγγνώμη κιόλας αλλά το v-strom είναι τόσο γλήγορο, που πλέον δεν τίθεται σύγκριση με οποιοδήποτε μοτοσακό...
έχει ανέβει στην κατηγορία των f-16... ειδικά το 650...
θα σε συμβούλευα να κάνεις την πάπια και ν'αποφεύγεις το φίλο σου γιατί το v-strom δε συγχωρεί παρά μόνο τα λάθη των οδηγών του...
κι εγώ για τέτοιο πήγαινα ν'αγοράσω αλλά τα χέρια μου δεν ήταν αρκετά γυμνασμένα για να το τιθασεύσω και πήρα ένα cr 500...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Aris. στις 09/06/2009 11:46 πμ.

Πες του...

Ε... θα με ειχες αν δεν σου ελειπαν 400 cc και καμμια 50αρα αλογα ...


Ελεος... μη συγκρινουμε τη βουρτσα με τη Λουτσα ..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: jimdom στις 09/06/2009 2:41 μμ.

το 650 απλα δεν υπαρχει!εγω παντως θα δεχομουν την προκληση!!!
Το στρωμα σε 1000cc παει καθολου?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: toumpanos στις 01/07/2009 12:39 μμ.

εγω προσωπικα στο στρωμα το 1000 εριξα κολωνες.............. αμετρητες.................. με τιγερ 1050.

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: coot στις 01/07/2009 2:08 μμ.

mpanos"εγω προσωπικα στο στρωμα το 1000 εριξα κολωνες.............. αμετρητες.................. με τιγερ 1050."

ωχ πλάκωσαν οι γρήγοροι
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: GeorgeGM στις 17/08/2009 8:28 μμ.

Θα σε ενδιέφερε ποτέ να ανοίξεις με παπί; Φαντάζομαι πως όχι...οπότε άσε το φιλαράκι σου να τρέφει αυταπάτες και κάτσε να χαρείς τη μηχανή σου.
Όσο για ανοίγματα σε ευθείες μου φαίνονται ανούσια...βρείτε ένα στροφιλίκι κι εκεί αποδείξτε ότι ο Τίγρης αξίζει τα λεφτά του. Δεν είναι το γκάζι μόνο παιδιά...είναι το στήσιμο της μηχανής που κάνει τη διαφορά από ένα V-Strom.
(Bέβαια για να λέμε την αλήθεια ο αναβάτης κάνει τη μηχανή...κι εκείνος εκεί με το Transalp που πέρναγε από πάνω ss και streetάκια στον Άγιο το ξέρει πολύ καλά).

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: takis1964 στις 17/08/2009 9:24 μμ.

Στο fazerclub καποιος ανοιξε συζητηση για το ποσο γρηγορος σε εκινησεις ειναι ο τιγρης με το fz1 και τελικα εξελιχθηκε η συζητηση οτι το φαζερ 600 ειναι ποιο γρηγορο απο τον τιγρη
σιγουρα αν υπηρχε και φαζερ 400 η dl400 φυσικα θαταν ποιο γρηγορα απο tiger

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: jimdom στις 17/08/2009 9:55 μμ.

akis1964"Στο fazerclub καποιος ανοιξε συζητηση για το ποσο γρηγορος σε εκινησεις ειναι ο τιγρης με το fz1 και τελικα εξελιχθηκε η συζητηση οτι το φαζερ 600 ειναι ποιο γρηγορο απο τον τιγρη
"

ειναι πιο γρηγορο το fazer 600!!!!!!!!!!!
ειναι λιγο πιο αργο απο το τριπλ κ σχεδον τα ιδιο γρηγορο με το hornet 600 που κ τα δυο τον καταπινουν τον τιγρη

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: takis1964 στις 18/08/2009 7:48 πμ.

jimdom"
akis1964"Στο fazerclub καποιος ανοιξε συζητηση για το ποσο γρηγορος σε εκινησεις ειναι ο τιγρης με το fz1 και τελικα εξελιχθηκε η συζητηση οτι το φαζερ 600 ειναι ποιο γρηγορο απο τον τιγρη
"

ειναι πιο γρηγορο το fazer 600!!!!!!!!!!!
ειναι λιγο πιο αργο απο το τριπλ κ σχεδον τα ιδιο γρηγορο με το hornet 600 που κ τα δυο τον καταπινουν τον τιγρη"


Ειναι???????

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: Native στις 18/08/2009 9:51 πμ.

Μητσο δεν έβαλες μυαλό ακόμα?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Tiger 1050 vs DL650  

  Από: jimdom στις 18/08/2009 10:41 πμ.

Native"Μητσο δεν έβαλες μυαλό ακόμα? "

εσυ να μην μιλας....δεν σε παιζουμε
Οι διαφορες πρεπει να λυθουν αμεσα στην κυμης!!!
Παντως οταν ειχα κανει test ride τον τιγρη που ειμασταν παρεα με ενα hornet 600 αλλα κ ενα fazer ηταν πολυ πιο γρηγορα το hornet κ το Fazer(600 k ta duo).
Δεν ηταν θεμα οδηγου γιατι κ οι τρεις οδηγησαμε τον τιγρη!
Παντως τα μηχανακια ειναι διαφορετικης κατηγοριας κ δεν ειναι σωστο να τα συγκρινουμε!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me