τροχαια...και κριση!!!

τροχαια...και κριση!!!  

  Από: kostas1975 στις 29/04/2010 9:03 μμ.

σημερα που λετε κατεβηκα κεντρο με ενα φιλο να δουμε βιτρινες μιας και θα βαπτισω το μικρουλι τον αλλο μηνα...στο γυρισμο κοβωντας δρομο απο μονοδρομο επεσα πανω σε 2 ζηταδες...τωρα λεω την κατσαμε ...αφου παραδεχτηκα εξ αρχης οτι εκανα λαλακια αφησαμε πιασαμε κουβεντα περι της κρισεως και μονο φιλαρακια δεν γιναμε!!!τελικα η οποιαδηποτε ''κριση'' μας φερνει κοντα με τον συνανθρωπο.αμα περναμε ολοι τα ιδια....θελει και χαμογελο παντως...ολα καλα ολα ανθηρααααααααααααααα

ps : τελικα την κληση την γλυτωσαμε

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: Aris. στις 29/04/2010 9:09 μμ.

Αναλογως... εγω ετυχε να πιασω συζητηση με εναν μπατσο μετα απο μικρο-ατυχημα που ειχα εντος πολης και με λιγα λογια μου ειπε πως... "Οπως με γ@μ@ει εμενα το κρατος κοβωντας μου απο 'δω και απο 'κει ετσι και 'γω δεν χαριζω... βαραω στο κεφαλι, δεν κανω τα στραβα ματια ,πια..."

Οπως την δει ο καθενας
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: kostas1975 στις 30/04/2010 9:17 μμ.

ε ναι...εξαρταται που θα πεσεις......

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: Native στις 02/05/2010 5:09 μμ.

Aris."Αναλογως... εγω ετυχε να πιασω συζητηση με εναν μπατσο μετα απο μικρο-ατυχημα που ειχα εντος πολης και με λιγα λογια μου ειπε πως... "Οπως με γ@μ@ει εμενα το κρατος κοβωντας μου απο 'δω και απο 'κει ετσι και 'γω δεν χαριζω... βαραω στο κεφαλι, δεν κανω τα στραβα ματια ,πια..."

Οπως την δει ο καθενας "


Μαλλον σε μακάκα και ασχετο έπεσες Αρη....

Εκτος οτι δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο...δηλαδη τι μισθο παιρνει με το αν θα ειναι πιο αυστηρος, οι μπατσοι ειναι απο τα λιγα σωματα που δεν πηραν καμια μείωση στο μισθο τους...τουλαχιστον για την ωρα....

Γιατι αραγε???
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: kostas1975 στις 02/05/2010 7:27 μμ.

δεν ισχυει αυτο που λες...τους κανανε μειωση κανονικα και με το νομο.εχω συγγενεις που ειναι αστυνομικοι.απλα δεν τους κοψανε τα βραδυνα και κατι αλλα εξτρα που ειχανε.αλλα αυτο το μηνα ητανε κατω 400 ευρω με τις κρατησεις!!

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: Native στις 02/05/2010 8:39 μμ.

Οκ παω πασο, μπορει να μην το γνωριζω καλα το θεμα...

Ειναι σε γενικες γραμμες πιο ευνοημενοι νομίζω παντως....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 29/08/2010 1:21 πμ.

kostas1975"ε ναι...εξαρταται που θα πεσεις......"

μου λένε κάτι φιλαράκια αστυνομικοί:
όταν γυρνας το μπλοκακι των κλησεων χωρις να εχεις κοψει ουτε μια κλήση,
σε ρωτανε οι ανωτεροι ολο... υφος==> καλα ολοι οι ελληνες νομοταγεις ηταν, ολο το 8ωρο που τους ελεγχες??? του λες εσυ με αφοπλιστικη αληθεια ... ναι.... και τοτε αρχιζουν αλλα πανηγύρια υπηρεσιακά...
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: τροχαια...και κριση!!!  

  Από: john_street_triple675 στις 29/08/2010 2:11 μμ.

Γενικως οι ζηταδες εχουν αλλη νοοτροπια απο τους τροχαιους οσον αφορα τις μηχανες. Κι αυτοι οι περισσοτεροι ειναι τρελοι με τις μηχανες κ ειναι κ πολυ καγκουρες(με την καλη εννοια)... Τωρα αμα εσυ πας κ περασεις με κανα κοκκινο...ας προσεχες!

Μειωση μισθου κανονικα κ με το νομο φιλε Native 20%. Kαι 50% στα δωρα!!
Το ''αφου μου κοψαν εμενα δε θα χαριζω τιποτα'' ειναι μονο για κομπλεξικους (που δυστυχως δεν ειναι κ λιγοι).

Αν σου μειωνουν το μισθο καλυτερα να μειωσεις κι εσυ την αποδοση σου...να μειωθουνκ τα εσοδα τους.(μονο αυτο τους ενδιαφερει απο τις κλησεις αλλωστε...).

Κι αυτο που λες Αγγελε ειναι περα για περα αληθεια.. Οσοι ειναι στην τροχαια δεχονται μεγαλη πιεση για μεγαλο αριθμο κλησεων. Αλλιως θα τους φαει η σκοπια και το φαναρι!!