ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Panos Mourtikas στις 01/07/2011 11:37 μμ.

ΩΠΑ ρε φίλε Νίκο μη δαγκωνεις. Μια ερώτηση κάναμε . Τω ρα αν ΕΣΥ έχεις οδήγηση supersport μηχανή και έχεις την καλοσύνη ίσως μας δώσεις και εμάς καμία πληροφορία που ΔΕΝ έχουμε οδηγήσει ...

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: tharis στις 01/07/2011 11:50 μμ.

Η διαφορα ειναι στη σταση του σωματος που, δε μπορει, σιγουρα θα το καταλαβαινεις. Κυριως αυτο που κουραζει πιστευω δεν ειναι τοσο η σκυφτη θεση οδηγησης οσο η μεγαλες γωνιες στα ποδια.. Κανε ενα test ride και θα απογοητευτεις σιγουρα ! Βεβαια ολα συνηθιζονται ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: redfoot στις 02/07/2011 12:04 πμ.

ΔΕ ρωτησαμε βεβαιως το υψος σου, εχει σημασια. Για εως 1,75 παλευεται το SS, μεχρι 180 αρχιζουν τα δυσκολα, για 1,85 και πανω απλα ξεχνα το. Επίσης Αν εισαι τοσο φορτω ή τοσο πορώ τοτε δε σκεφτεσαι τπτ και ορμας. Αν ομως τα μετρας ή δεν καιγεσαι, προτιμοτερο ειναι να παρεις ενα υβριδικο (δηλ λιγο πιστα λιγο βολτα λιγο ταξιδι) πχ st ;η sp3 και να σαι παντου ευχαριστημενος (αλλα πουθενα ενθουσιασμενος).
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Sprinter στις 02/07/2011 12:14 πμ.

Panos Mourtikas"ΩΠΑ ρε φίλε Νίκο μη δαγκωνεις. Μια ερώτηση κάναμε . Τω ρα αν ΕΣΥ έχεις οδήγηση supersport μηχανή και έχεις την καλοσύνη ίσως μας δώσεις και εμάς καμία πληροφορία που ΔΕΝ έχουμε οδηγήσει ..."


Εγώ σου είπα τη γνώμη μου. Δεν έχουν όλες οι ερωτήσεις έννοια, κυρίως όταν υπάρχει καλύτερος τρόπος να λύσεις τις απορίες σου. Αν νομίζεις πως σε δάγκωσα, έχεις μανία καταδίωξης.

Ελεος! Μη σκίσετε κάνα καλτσόν!

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Panos Mourtikas στις 02/07/2011 12:19 πμ.

186 φίλε ζων να χω. Νίκο η μανία είναι μεγάλη λέξη σε ενοια για να μη χαθεις στα τέσσερα γράμματα όσο για καταδίωξη δε νομίζω αν θες απλά δεν συμετεχεις κουβέντα κάνουμε

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Sprinter στις 02/07/2011 12:21 πμ.

Panos Mourtikas"186 φίλε ζων να χω. Νίκο η μανία είναι μεγάλη λέξη σε ενοια για να μη χαθεις στα τέσσερα γράμματα όσο για καταδίωξη δε νομίζω αν θες απλά δεν συμετεχεις κουβέντα κάνουμε"


[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: redfoot στις 02/07/2011 10:35 πμ.

Panos Mourtikas"186 φίλε ζων να χω. Νίκο η μανία είναι μεγάλη λέξη σε ενοια για να μη χαθεις στα τέσσερα γράμματα όσο για καταδίωξη δε νομίζω αν θες απλά δεν συμετεχεις κουβέντα κάνουμε"


1.86? οσφυϊκοί και χιαστοί θα δεινοπαθήσουν..
αλλα ειπαμε, αν το χεις όνειρο just do it..
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/07/2011 11:33 πμ.

Native"[...]To ducati το βγάζω μονο στις εκδρομες του forum...γιατι ειναι όλοι γρήγοροι και δεν τους φτάνω αλλιώς "


Είδαμε και με το Ντουκάτι...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Native στις 02/07/2011 11:54 πμ.

Cpt. Haddock"
Είδαμε και με το Ντουκάτι... "


Εσυ μάλλον είχες σκονάκι...δεν σε παίζω....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: Tigrisss στις 04/07/2011 10:44 μμ.

το ss ειναι ταλαιπωρια!!!!!
κοιτα το avatar μου και θα καταλαβεις....

το ninja μονο για τη πιστα......μεχρι να παω βρίζω ομως.....

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: dimchrist στις 05/07/2011 12:59 μμ.

Tigrisss"...το ninja μονο για τη πιστα......μεχρι να παω βρίζω ομως..... "

Μήπως ήρθε η ώρα να πάρεις ένα τρέιλερ μαζί με τον αδερφό σου?

Triple Way

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: nfot στις 10/07/2011 1:18 μμ.

Εχω ενα Fazer 600 για καθημερινη χρηση και μεγαλο τουρισμο !!!
Το Daytona το εχω για την πιστα αλλα και για βολτες ή μικρες εκδρομες.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.  

  Από: KostasLC στις 20/07/2011 4:18 μμ.

μάλλον δεν μετράει σαν μοτοσυκλέτα ... έχω και ένα Honda Dax 70
όμως είναι 72cc γνήσιο, άρα και κανονική πινακίδα, άρα ... μοτοσυκλέτα, σωστά ?

Αν και δουλεύει κανονικά δεν το χρησιμοποιώ, θα το κρατήσω όμως για πάντα, ίσως κάποια στιγμή το καβαλήσει ο γιός μου.