διαδικασια για ασφαλεια κλοπης

διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: tiger1050koridallos στις 06/02/2015 8:41 πμ.

Καλημερα.σκεφτομαι να ασφαλισω τον τιγρη μου στην interamerican για ασφαλεια κλοπης.μπορει καποιος να με διαφωτισει με την διαδικασια?καπου διαβασα οτι ερχονται και τραβανε φωτογραφιες της μηχανης.εγω εχω ενα σπασμενο πλαστικο ας πουμε παιζει ρολο αυτο?ή ο λογος για τις φωτογραφιες ειναι ο αριθμος πλαισιου?καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: jimstag στις 06/02/2015 9:05 πμ.

Καλημέρα!

στην δική μου περίπτωση, ήρθε ένας υπάλληλος της οδικής και έβγαλε 2 φωτό την μηχανή από μακριά (ολόκληρη), μία τον αριθμό πλασίου και μία την άδεια. Χρησιμοποίησε το κινητό του και η όλη διαδικασία κράτησε 5'.

Δεν νομίζω ότι τους απασχολεί κάποια γρατζουνιά ή οτιδήποτε σχετικό;)
Change before you have to!

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: tiger1050koridallos στις 06/02/2015 9:50 πμ.

Α μια χαρα.ελεγα μηπως σου κατεβαζουν την αξια.ασχετο αρ.μοτερ δεν τραβηξε φωτο?μονο πλασιου??περιεργο..

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: billy the kid στις 06/02/2015 2:19 μμ.

Κατ' αρχάς κάνε μια έρευνα αγοράς και δεις τι σε συμφέρει, δεν έχουν όλες οι ασφαλιστικές την ίδια πολιτική σε ασφάλειες κλοπής, κάποιες έχουν απαλλαγή, και ανάλογα κυμαίνεται και η τιμή του ασφαλίστρου. Μέτα κοίτα τους όρους του συμβολαίου, αν έχει κάποιες προϋποθέσεις που ισχύουν για την αποζημίωση σε περίπτωση κλοπής. Οι ασφαλιστές (από τη στιγμή που ασφαλίζεις την μοτό σου για ολική και όχι μερική κλοπή όπως το αυτοκίνητο) δεν ασχολούνται με μικροζημιές που μπορεί να έχει και ναι φωτογραφίζουν συνήθως τον αριθμό πλαισίου της μοτοσυκλέτας.

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: tiger1050koridallos στις 06/02/2015 3:42 μμ.

Ευχαριστω πολυ θα τα κοιταξω ολα!

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: motocikletagr στις 06/02/2015 7:59 μμ.

Η AIG & Interamerican ασφαλίζουν αυτή την περίοδο μοτοσικλέτες για κλοπή .

Αν θες ρώτα και εδω http://www.insurance4you.gr/site/contact.html ώστε να σου δώσουν προσφορά για 100% καλύψη στην AIG

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: grgasteus στις 10/02/2015 10:33 μμ.

Νομίζω ότι η ασφάλεια κλοπής είναι για καινούργια ή αν η μότο είναι παλαιότερη απλά δεν συμφέρει
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: motocikletagr στις 11/02/2015 9:40 πμ.

grgasteus"Νομίζω ότι η ασφάλεια κλοπής είναι για καινούργια ή αν η μότο είναι παλαιότερη απλά δεν συμφέρει"

Η ασφάλεια κλοπής είναι από 125 κυβικά και άνω και αξία 1500 ευρώ και άνω καινούργια κ μεταχειρισμενη .
Αν αξίζει ή όχι κατ εμε αξίζει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο που είναι δύσκολη η αγορά νέας λόγω οικονομικών.

Re: διαδικασια για ασφαλεια κλοπης  

  Από: panosem στις 13/02/2015 2:20 μμ.

Επίσης για άνω των 1000+ cc η AIG αν ο οδηγός δεν είναι άνω των 30, δεν σε ασφαλίζει καν... (Παθών)