Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: tharis στις 25/11/2010 11:33 πμ.

Tip:

Οσοι εχετε ολικη κλοπης στην Interamerican ψαξτε το και για ολικη στην Chartis..
Θα γλυτωσετε 100-150 ευρο το χρονο ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: chris34 στις 25/11/2010 11:34 πμ.

haris"Tip:

Οσοι εχετε ολικη κλοπης στην Interamerican ψαξτε το και για ολικη στην Chartis..
Θα γλυτωσετε 100-150 ευρο το χρονο .. "



+1050
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: Barkos στις 26/11/2010 4:47 μμ.

Καλησπέρα παίδες, χωρίς να το ψάξω πάρα πολύ βρήκα αυτο:
http://www.gpswatch.gr/F_gps_gprs_gsm_minitracker6.html

το οποίο είναι στα 220 ευρώ, και πιστεύω θα κρυβεται σε ικανοποιητικο βαθμό,
και γενικά ακούγεται ωραία η ιδέα να έχεις υπο συνεχή παρακολούθηση τη μηχανη..

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: Γιωργος στις 09/12/2010 3:51 μμ.

Ρε παιδιά τα πράγματα είναι πολύ απλά, αρκεί να θυμάστε πως ότι κλειδώνει -ξεκλειδώνει. Ολα τα μέτρα προστασίας έχουν μόνο χαρακτήρα καθυστέρησης ενός επίδοξου κλέφτη. Φυσικά με κάποιες κλειδαριές γλιτώνεις το τσογλάνι ή το πρεζόνι που θα σπάσουν το τιμόνι θα την σπρώξουν και θα την σκοτώσουν για ένα κομάτι ψωμί.Τώρα με το gps ισως είναι μια καλή περίπτωση αλλά φυσικά αυτό λειτουργεί αφού στην κλέψουν και μετα.Φαντάσου το γεγογός οτι είσαι στην άλλη άκρη της ελλάδας και βλέπεις στο κινητό σου οτι η μηχανή την έκανε και πάει κάπου , με ποιά ηρεμία θα μπορέσεις να το διαχειριστής και πόσο έτοιμος είσαι να έρθεις αντιμέτωπος με τους κλέφτες? και η ασφάλεια κλοπής εντάξει ρε παιδί μου, αλλά έχουμε παραδείγματα κάποιων που αποζημιώθηκαν έγκαιρα και ολοκληρωτικ'α από την ασφάλειά τους? Γιατί στην ελλάδα το καθεστώς ελέγχου των ασφαλειών είναι τόσο χαλαρό που μόνο ανασφάλεια προκαλεί.Τώρα όσον αφορά αν δίνουμε στοιχεία στους κλέφτες θεωρώ πως είναι αρκετά ενημερωμένοι ήδη και δεν περιμένουν το κάθε φόρουμ για μάθουν τη "δουλειά" τους. Θεωρώ πάντως πως όσο περισότερες κλειδαριές μπορεί να βάλει κάποιος σε σταθερά σημεία ελαχιστοποιηεί την πιθανότητα κλοπής.καλού κακού και μια προσευχή στον θεό που πιστεύει ο καθείς δεν θα έβλαπτε.

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: ridik στις 10/05/2011 11:29 μμ.

aimiliosbmw"
Costas"Δεν ξέρω τί είδους πληροφορίες μπορεί να συλλέγουν οι κλέφτες.Πάντως μέχρι τώρα δεν απάντησε κανείς σ αυτό που ρώτησα στο θρεντ οπότε μάλλον θα πάει για κλείδωμα.Οτι άμα σου βάλουν τη μηχανή στο μάτι θα στη φάνε είναι σχεδόν σίγουρο,αυτό όμως δεν είναι λόγος να μην την κλειδώσεις.Κάποια μηχανή που έχει πάνω 2-3 κλειδαριές μπορεί να θέλει αρκετό χρόνο για να κλαπεί οπότε ο επίδοξος κλέφτης να στραφεί αλλού.
Αυτό που ήθελα να μαζεψουμε είναι κάποια στατιστικά που θα μας βοηθούσαν.Δηλαδή οτι οι τάδε κλειδαριές είναι ευπαθείς,ή οτι οι μισοί είχαν τον τάδε συναγερμό αλλά δε δούλεψε κτλ.
Τέλος πάντων,αφού δεν έγινε κάτι τέτοιο σταματάει εδώ το θέμα."
"


admin να με συγχώρεσης αν μιλώ με ένταση και βγήκα εκτός θέματος.
H στενοχώρια και η οργή μιλάει αυτές τις μέρες...
Οι συναγερμοί πάντως και τα λουκέτα μόνο αποτρέπουν ή καθυστερούν!!!Μόνο με gps θα ενημερωθούμε για την προσπάθεια παραβίασης και άμεση ενημέρωση για το που οδηγείτε.
Ας μιλήσει κάποιος με τα gps συστήματα τι παίζει κι αν κάποιος έχει βάλει(εγώ ήξερα αλλά τώρα έμαθα για τα καλά και θα βάλω μέχρι στο σώβρακο)ποιο δουλεύει καλυτέρα.
GPS ανεξάρτητο? παράλληλα με συναγερμό? όλα σε ενα νοικοκυρεμένα? κόστη?

να σασ ενιμεροσο οτι και με gps δεν γινεται τπτ φιλου κλεψανε με gps επανω και ειδου ο τροπος με το που τι φορτονουν στο car ριχνουν επανω κουβερτα απο μολιβδο και χανεται το σημα απο τον δορηφορο το αφηνουν για 4 μερες να τελιοση το σημα γιατι θα μινει ι μπαταρια και αντε γεια!!!οπςσ ιπε και καπιος πανω αν στην βαλουν στο ματι bb

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: mastersam13 στις 11/05/2011 2:24 πμ.

haris"Tip:

Οσοι εχετε ολικη κλοπης στην Interamerican ψαξτε το και για ολικη στην Chartis..
Θα γλυτωσετε 100-150 ευρο το χρονο .. "

Το θέμα της Chartis το έχουμε συζητήσει και εδώ και καλύπτει το 75% της μηχανής και όχι το 100%
Για όποιον θέλει να ρίξει μια ματιά...
asfaleia-olikis-klopis-gia-mixani-t3211.html
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: tharis στις 11/05/2011 2:32 πμ.

mastersam13"
haris"Tip:

Οσοι εχετε ολικη κλοπης στην Interamerican ψαξτε το και για ολικη στην Chartis..
Θα γλυτωσετε 100-150 ευρο το χρονο .. "

Το θέμα της Chartis το έχουμε συζητήσει και εδώ και καλύπτει το 75% της μηχανής και όχι το 100%
Για όποιον θέλει να ρίξει μια ματιά...
asfaleia-olikis-klopis-gia-mixani-t3211.html"


Αφου λεμε κανει και ολικη ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: mastersam13 στις 11/05/2011 2:14 μμ.

Ξαναπήρα σήμερα φίλε και η κάλυψη στην Chartis είναι 75% της αξίας της μηχανής και όχι 100%
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: tharis στις 11/05/2011 2:23 μμ.

Ειχα ξαναγραψει και αλλου οτι δεν δινει τη δυνατοτητα σε ολου τους ασφαλιστες να κανουν ολικη. Εγω το ειχα κανει μεσω αντιπροσωπειας.

Εχω ηδη ενα εξαμηνο ολικη στην Chartis και χθες πηρα και καινουργια προσφορα..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: mastersam13 στις 11/05/2011 2:27 μμ.

ΟΚ. Απλά στα κεντρικά που πήρα να ρωτήσω, μου έδωσαν την παραπάνω απάντηση.
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αντικλεπτικά συστήματα και κλοπές  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 11/05/2011 9:36 μμ.

haris"Ειχα ξαναγραψει και αλλου οτι δεν δινει τη δυνατοτητα σε ολου τους ασφαλιστες να κανουν ολικη. Εγω το ειχα κανει μεσω αντιπροσωπειας.

Εχω ηδη ενα εξαμηνο ολικη στην Chartis και χθες πηρα και καινουργια προσφορα.."

Οπως τα λεει ο Χαρης ειναι.Εχω κι εγω Chartis και ειναι ολικη κλοπη