ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: kostas1975 στις 25/02/2010 7:47 μμ.

σημερα παιδες που λετε πηγα να ανανεωσω την ασφαλεια στον τιγρη(ειχα την προς φουντο commercial union)και διαπιστωσα οτι ανεβηκαν 40 ευρω ολες οι ασφαλειες περιπου.απο οτι μου ειπε ο ασφαλιστης μου οι ασφαλειες των μοτο τεινουν να γινουν οπως των αυτοκινητων!μην σας τα πολυζαλιζω με τη μινεττα πληρωσα 140 ευρω.πριν που ειχα commercial union ειχα δωσει 95....απο εδω μέσα ανανέωσε κανενας?

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: chris34 στις 25/02/2010 8:05 μμ.

kostas1975"σημερα παιδες που λετε πηγα να ανανεωσω την ασφαλεια στον τιγρη(ειχα την προς φουντο commercial union)και διαπιστωσα οτι ανεβηκαν 40 ευρω ολες οι ασφαλειες περιπου.απο οτι μου ειπε ο ασφαλιστης μου οι ασφαλειες των μοτο τεινουν να γινουν οπως των αυτοκινητων!μην σας τα πολυζαλιζω με τη μινεττα πληρωσα 140 ευρω.πριν που ειχα commercial union ειχα δωσει 95....απο εδω μέσα ανανέωσε κανενας?"


Ναι εγω ανανεωσα φιλε μου πριν 4 μερες.
Στο κλασικο πακετο πληρωσα 91 ευρω στην CHARTIS πρωην AIG !!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 20/03/2010 8:30 μμ.

chris34"
kostas1975"σημερα παιδες που λετε πηγα να ανανεωσω την ασφαλεια στον τιγρη(ειχα την προς φουντο commercial union)και διαπιστωσα οτι ανεβηκαν 40 ευρω ολες οι ασφαλειες περιπου.απο οτι μου ειπε ο ασφαλιστης μου οι ασφαλειες των μοτο τεινουν να γινουν οπως των αυτοκινητων!μην σας τα πολυζαλιζω με τη μινεττα πληρωσα 140 ευρω.πριν που ειχα commercial union ειχα δωσει 95....απο εδω μέσα ανανέωσε κανενας?"


Ναι εγω ανανεωσα φιλε μου πριν 4 μερες.
Στο κλασικο πακετο πληρωσα 91 ευρω στην CHARTIS πρωην AIG !!"



Pedia..gnomi mou vevea.. pada odiki ke nomiki prostasia.. stin Chartis 119 euro (klasiko pateto sin odiki & nomiki).. an simvi kati to amaksi pezi ke na to paratisis, tin mixani omos?? tin paratas? .....

xoris nomiki, an gini kati.. vres dikigorous.. plirose..klp klp eno me tin kalipsi apo to asfalistirio simvoleo ise ok.. .. vevea gia akomi kaliteri kalipsi pas se eteries opos h ARAG http://www.arag.gr ... afta..
Daytona 955, 06

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 20/03/2010 8:37 μμ.

σε ολα μου τα μηχανακια παντα ειχα interamerican. παντα με οδικη βοηθεια (triumph εχουμε.. ποτε δεν ξερεις.. ) και ολα τα υπολοιπα κομφορ.. κομπλε ολα! οσες φορες την χρειαστηκα, δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε!
για καποιο διαστημα ειχα κ κλοπης αλλα εφτασα στα ορια της χρεωκοπιας κ την εκοψα. εφτασε τοτε το εξαμηνο γυρω στα 350 ευρω!
μικτη δεν υπαρχει στις μοτο, απλα προσεχεις να εχεις την απαραιτητη καλυψη.
τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ανανεωση, χωρις κλοπης φυσικα , κ εδωσα 140 ευρω/ εξαμηνο. αυξημενο καμποσο απο την προηγουμενη φορα.
φαντασου οτι στο αυτοκινητο δινω κατω απο 300ευρω.
αισχος ρπμ, ενα σωρο λεφτα για τις ασφαλειες! κ οι αυξησεις καλα κρατουν..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: AndreaSt στις 20/03/2010 9:37 μμ.

Κι εγω εκει ειμαι στα 140 περιπου το εξαμηνο με μινετα.
Τελικα με τις ασφαλειες πιο πολυ σημασια εχει ποιος θα σε πληρωσει στο τελος.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 20/03/2010 11:23 μμ.

bonnie"σε ολα μου τα μηχανακια παντα ειχα interamerican. παντα με οδικη βοηθεια (triumph εχουμε.. ποτε δεν ξερεις.. ) και ολα τα υπολοιπα κομφορ.. κομπλε ολα! οσες φορες την χρειαστηκα, δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε!
για καποιο διαστημα ειχα κ κλοπης αλλα εφτασα στα ορια της χρεωκοπιας κ την εκοψα. εφτασε τοτε το εξαμηνο γυρω στα 350 ευρω!
μικτη δεν υπαρχει στις μοτο, απλα προσεχεις να εχεις την απαραιτητη καλυψη.
τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ανανεωση, χωρις κλοπης φυσικα , κ εδωσα 140 ευρω/ εξαμηνο. αυξημενο καμποσο απο την προηγουμενη φορα.
φαντασου οτι στο αυτοκινητο δινω κατω απο 300ευρω.
αισχος ρπμ, ενα σωρο λεφτα για τις ασφαλειες! κ οι αυξησεις καλα κρατουν.. "


bonnie.. poli kali ke h interamerican.. afti ixa ala tin ekopsa gia tin Chartis ... idies kalispis kalitero asfalistro... aksiopisti eteria.. afto pezi rolo... h aksiopistia tis eterias ke oxi ta 10-20 h 5 evro ftinotero asfalistro pou prosferoun kapies eteries.. pados bonnie oi afksisis ine logikes mias ke afksanode ke oi kalipsis.. 1,000,000 euro somatikes vlaves klp klp..
Daytona 955, 06

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 20/03/2010 11:32 μμ.

re.. δεν την ξερω, ουτε την chartis ουτε την arag..
μηπως να το εψαχνα?..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 21/03/2010 12:06 πμ.

bonnie"re.. δεν την ξερω, ουτε την chartis ουτε την arag..
μηπως να το εψαχνα?.."



H Chartis ine h proin ALICO...an sou thimizi kati...H ARAG ine eteria pou prosferi mono nomiki kalispi me pola ke endiaferoda paketa.. ikogeniako.. auto-moto... ke ala... ke vevea na to psaksis... an thes stile mou minima na sou doso tilefono na rotisis oti thes apo Chartis h ke ali eteria sevasti/aksiopisti me kalipsis peran tou klasikou paketou...

episis iparxi ke h DAS.. nomiki prostasia ke afti... for your info.. http://www.das.gr/default.asp
Daytona 955, 06

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: bonnie στις 21/03/2010 12:09 πμ.

οοοοκ! στα υποψην..
θενκς!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 21/03/2010 12:16 πμ.

bonnie"οοοοκ! στα υποψην..
θενκς! "



den ime asfalistis dont' worry!!
Daytona 955, 06

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: chris34 στις 22/03/2010 9:07 πμ.

ges7"[H Chartis ine h proin ALICO...an sou thimizi kati.[/url]"


Πρωην AIG....(τωρα αν ALICO και AIG ειναι ιδια γραψε λαθος!)
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Aris. στις 22/03/2010 9:48 πμ.

ges7"... pados bonnie oi afksisis ine logikes mias ke afksanode ke oi kalipsis.. 1,000,000 euro somatikes vlaves klp klp.."







================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: Tigris3 στις 22/03/2010 7:47 μμ.

Chartis με κλοπή/οδική/νομική: 190€ το εξάμηνο για τον Τίγρη.

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 22/03/2010 9:16 μμ.

Aris."
ges7"... pados bonnie oi afksisis ine logikes mias ke afksanode ke oi kalipsis.. 1,000,000 euro somatikes vlaves klp klp.."







"


Ari mou etsi ine distixos.. enarmonisi me Evropi...opote ke to vasiko asfalistro pai pros ta pano.. .. katalavenis...
Daytona 955, 06

Re: ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΟΤΟ  

  Από: ges7 στις 22/03/2010 9:18 μμ.

Tigris3"Chartis με κλοπή/οδική/νομική: 190€ το εξάμηνο για τον Τίγρη."



Tigri..endiaferon ke afto to paketo.. tha to psakso!
Daytona 955, 06