Αλλαγή μοτοσικλέτας!

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: vemar στις 22/09/2011 7:10 μμ.

Εντάξει δεν θέλω άλλο έτοιμος είμαι!!!
Μόλις πουληθεί μια άλλη μοτοσυκλέτα που έχω.

Ααα μια τελευταία ερώτηση. Οταν παίρνετε μια στροφή με μεγάλη κλίση σε εναλλαγή νιώθετε να τραβάει το μπροστινό?

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: zoomzoom στις 22/09/2011 9:25 μμ.

Οχι δεν τραβάει.. Εμπνέει εμπιστοσύνη.. Βέβαια αυτό είναι σχετικό αλλά τουλάχιστον για μένα είναι μέγιστο σχολείο το triplaki.. Δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλά άτομα που μετάνιωσαν την αγορά του triple και όσοι το έκαναν (όπως και εγώ), ήταν που δεν πήραμε το R... Είναι μεγάλο μικρόβιο το άτιμο, όσο δένεσαι μαζί του τόσο και πιο πολύ το γουστάρεις και τουλάχιστον για μένα ελάχιστα είναι πλέον τα μηχανάκια που θα τραβήξουν το βλέμμα μου στο δρόμο.
Δεν λέω οτι έχουμε την καλύτερη μηχανή του κόσμου, σίγουρα όμως είναι μια μοτοσυκλετα που με την ιδιαιτερότητά της κερδίζει τον ιδιοκτήτη της.. Προχώρα άφοβα και θα με θυμηθείς....

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: redfoot στις 23/09/2011 12:03 πμ.

ειναι μια ωραια μηχανη , που ξυπναει το χουλιγκαν που κρυβουμε μεσα μας οι περισσοτεροι. Εαν σου κανει κλικ οπτικα, εαν διαθετεις το χρημα και σου ταιριάξει στο test ride ορμα απλα λαβε υποψιν και τα μειοενεκτηματα (μεταπωληση, αντιπροσωπεία, ανταλλακτικα) και σταθμισε αναλογως. καλη αγορα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: black_power στις 23/09/2011 3:07 πμ.

Η μεταπώληση απ το 2010 είναι πολύ χαμηλή για όλα σχεδόν τα μηχανάκια.
Η αντιπροσωπεία δεν νομίζω οτι τον ενδιαφέρει πολύ...
Και απο ανταλλακτικά παίζουν πολυ καλές τιμές στο ebay uk , και βρίσκεις σχεδόν τα πάντα.

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: vemar στις 23/09/2011 11:21 πμ.

zoomzoom"Οχι δεν τραβάει.. Εμπνέει εμπιστοσύνη.. Βέβαια αυτό είναι σχετικό αλλά τουλάχιστον για μένα είναι μέγιστο σχολείο το triplaki.. Δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλά άτομα που μετάνιωσαν την αγορά του triple και όσοι το έκαναν (όπως και εγώ), ήταν που δεν πήραμε το R... Είναι μεγάλο μικρόβιο το άτιμο, όσο δένεσαι μαζί του τόσο και πιο πολύ το γουστάρεις και τουλάχιστον για μένα ελάχιστα είναι πλέον τα μηχανάκια που θα τραβήξουν το βλέμμα μου στο δρόμο.
Δεν λέω οτι έχουμε την καλύτερη μηχανή του κόσμου, σίγουρα όμως είναι μια μοτοσυκλετα που με την ιδιαιτερότητά της κερδίζει τον ιδιοκτήτη της.. Προχώρα άφοβα και θα με θυμηθείς.... "



Ωραία όχι τράβηγμα!!! Για το μικρόβιο το πισττεύω!

Εχεις την καλύτερη μοτοσικλέτα του κόσμου για εσένα και αυτό είναι το παν! Κάνει σε εσένα οδηγικά και εμφανισιακά, σου καλύπτει τις ανάγκες σου, δεν θές κάτι άλλο.

Δεν πάει να πει ότι ένα ss (για τις σπορ δυνατότητες του) ή ένα on-off (για την ανεσή του) είναι τα καλύτερα.
Οπως και οι Harley για του αναβάτες του είναι κάτι ξεχώριστο έτσι είναι και για εσένα το x triple!

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: vemar στις 23/09/2011 11:26 πμ.

redf"ειναι μια ωραια μηχανη , που ξυπναει το χουλιγκαν που κρυβουμε μεσα μας οι περισσοτεροι. Εαν σου κανει κλικ οπτικα, εαν διαθετεις το χρημα και σου ταιριάξει στο test ride ορμα απλα λαβε υποψιν και τα μειοενεκτηματα (μεταπωληση, αντιπροσωπεία, ανταλλακτικα) και σταθμισε αναλογως. καλη αγορα "



Στην μεταπώληση σήμερα όλες οι μοτοσικλέτες έχουν δυσκολίες γιατί έχουμε δυσκολίες έμεις οι ίδιοι για την αγορά τους.
Κοιτάμε όλοι την λύση δεν ζητάει πολλά, με πάει άνετα, χώρις μεγάλη κατανάλωση και να έχει λίγο γκαζάκι χώρις να το σπρώχνουμε. Απο αντιπροσωπεία και ανταλλακτικά δεν με προβληματίζει.

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: redfoot στις 23/09/2011 1:08 μμ.

ωραιοτατα
αρα οταν εισαι ετοιμος βουρ και welcome to the club
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αλλαγή μοτοσικλέτας!  

  Από: vemar στις 24/09/2011 8:47 μμ.

thanks παιδιά όλους σας για τις γνώμες σας και τις απαντήσεις σας!