αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: PTiger800 στις 18/03/2013 7:26 μμ.

Cpt. Haddock"Πήγαινε παρτο απο Πιερακο και ανεβα μια Καλοπούλα. Ειναι το πιο κοντινο κλειστο στροφιλικι που μπορεις να βρεις.
"


...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800 XC...  

  Από: sprint900 στις 18/03/2013 9:20 μμ.

kdimi"Ευχαριστώ παίδες...
η αλήθεια είναι ότι εχθές έκανα test ride και στο 800XC και μπερδέυτηκα πιο πολύ!!! ήταν πιο μαλακό... λακούβες κτλπ δεν κοπανάει... καθόμουν πιο άνετα κ πιο ψηλά ( είμαι κ 1.90) και επειδή είχε κ πιο ψηλή ζελατίνα δεν έτρωγα τόσο αέρα όσο με το απλό... επίσης νομίζω ότι το τιμόνι ήταν λίγο πιο μεγάλο σε μήκος??"


Αν δεν έχεις θέμα στο να πρέπει να πας γρήγορα σε σκληρό χώμα για να χρειάζεσαι της μεγαλύτερες διαδρομές στης αναρτήσεις οπωσδήποτε μην αγοράσεις το ψήλο μοντέλο .
Σαφώς βέβαια αν ήξερες και ήθελες το χώμα δεν θα ρώταγες εδώ γνώμες φίλε μου , θα ήξερες από μόνος .
Όταν θα προσπαθήσεις να πας κάποτε γρήγορα στην άσφαλτο θα πλέει όπως όλα τα μηχανάκια με μεγάλες διαδρομές και θα έχεις πάντα το θέμα γιατί να φας τα μούτρα σου εξ αιτίας μιας σκασμένης σαμπρέλας με της ακτινωτές ζάντες .
Οι λακκούβες στην πόλη που σου φάνηκε ότι δεν καταλαβαίνεις είναι δευτερεύουσες μπροστά στα άλλα .
Το περιβόητο τεστ ράιντ αν δεν έχεις την πείρα να ξέρεις τι πραγματικά θες δεν λέει απολύτως τίποτα , από μόνο του .
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: denthnpalevw στις 19/06/2016 11:16 μμ.

Επαναφέρω το θέμα..... Ψάχνω τιγράκι 800αρι. Διάβασα τα ανωτέρω. Ελπίζω σύντομα να βρω, να κανω βόλτα....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: Leftlane στις 01/12/2017 12:44 πμ.

Καλησπέρα κ απο μένα . Ειμαι ακριβώς στην αναζήτηση 800 , θα θελα να μασ πείτε οι κάτοχοι για την κατανάλωση εντος πόλης , εάν κάποιος έχει ελαφρύ χέρι , τι καεί το μοτορι?
Επίσης πόσο παραπάνω θα « πονέσω» στα σέρβις του μια και ως πρώην κάτοχος transalp 650 ειμαι καλόμαθημενος (πέραν των φθηνών αναλωσίμων , μόνο βενζίνη ήθελα...)

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: Thodoris XCx στις 03/12/2017 2 μμ.

Καλησπέρα,

Το δικό μου το XCx καιει γυρω στα 6 L και κάτι στα 100 εντός....

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: nikos_pc στις 14/12/2017 8:36 μμ.

Καλησπέρα και εγώ στην αναζήτηση ενος τίγρη 800 xc διαβάζω διαβάζω και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Δοκίμασα το απλό και δεν μου άφησε και της καλήτερες εντυπώσεις. Πέρα απο την μίζα υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που θα πρέπει να προσέξω? Αν όλα πάνε καλά την πιό άλλη εβδομάδα θα κατέβω Αθήνα να την δώ και μάλλον θα γυρίσω πίσω μαζί της.

Re: αγορά μεταχειρισμένου tiger 800 & 800XC  

  Από: Leftlane στις 04/01/2018 8:47 μμ.

ευτυχισμενος κατοχος Triumph tiger 800xr '12 !!! Ακομη το ανακαλυπτω, αλλα στα 500 χλμ που εκανα για να το φερω μια χαρά μου φανηκε παρα και τις οχι και τοσο φιλικες καιρικες συνθηκες...