BT-016 vs Diablo Rosso

BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: angelo_balto στις 18/11/2009 8:01 μμ.

Ώρα να βάλουμε και κανα λαστιχάκι του Τίγρη.. επιλογές/προτιμήσεις: 2..
Bridg BT-016 / Pirelli Diablo Rosso (Corsa δεν βάζω, πάνε οι μέρες με τις "γόμες" και τα RR)

Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Θέλω να αντέχουν χιλιόμετρα (μέν) αλλά να βαστάνε σε διαδρομές τύπου Επίδαυρος..

να πω την αλήθεια, το BT-016 μου αρέσει και οπτικά (πέλμα) μου θυμίζει περισσότερο race-λάστιχα..
it's not the ride... it's the rider...

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: angelo_balto στις 18/11/2009 8:05 μμ.

χα.. βρήκα το ανάλογο post (λίγο πιο κάτω).. μάλλον με πείθει ο "alki_viades"...
it's not the ride... it's the rider...

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: spyro στις 18/11/2009 10:32 μμ.

τα χω δοκιμάσει και τα 2 στον Τίγρη.

Rosso

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: alki_viades στις 25/05/2010 2:41 μμ.

Αυτες τις μερες θα αλλαξω τα ΒΤ016 καθως το μπροστινο (13.000χλμ) εχει φαγωθει ανομοιομορφα και προκαλει κραδασμους. Το πισω (5.000χλμ) εχει ακομα ψωμι αλλα θα αλλαξω μπρος-πισω γιατι αν ξαναβαλω μπροστινο ΒΤ016 "παντρευομαι" αλλα 1-2 πισω.

Ο λογος που θελω να αλλαξω λαστιχο ειναι πως το μπροστινο ενω εχει ακομα γομα και κρατημα, παραμορφωθηκε (κατασκευαστικο λαθος; λακουβα; πολλα χλμ; ) και το πισω αν βγεις εθνικη γινεται πιτα. Σκεφτομαι τα Rosso και τα Μ5 αλλα με προβληματιζει το ποστ του Denni (παντως στα Μ3 που ειχα στο SV1000 δεν ειχα θεμα)

Τελος παντων στο ψητο: τα Rosso τι κρατημα και διαρκεια εχουν σε σχεση με τα ΒΤ016;

ΥΓ Ενδιαφερεται κανενας για το πισω ΒΤ016; Το φοραω 10 μηνες κι εχω κανει λιγα χλμ για τοσο καιρο, ειδικα στα πλαγια εχει ακομα πολυ ψωμι, οτι πρεπει για TD

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: Sprinter στις 25/05/2010 3:05 μμ.

Βάλε στο κουβά και τα Dunlop Qualifier ΙΙ. Τα BT16 διάφοροι λαστιχάδες δεν τα συνιστούν για βαριούτσικα μηχανάκια σαν τον Τίγρη.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: alki_viades στις 25/05/2010 3:26 μμ.

Τα Q II μου εχουν πει πως εχουν καλο κρατημα αλλα φθειρονται πολυ γρηγορα...?

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: Sprinter στις 25/05/2010 3:31 μμ.

Δε ξέρω δεν έχω κάνει πολλά χλμ. τον DennisG ρώτα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: BT-016 vs Diablo Rosso  

  Από: ATN PANOS στις 25/05/2010 3:39 μμ.

εγω ειχα τα Dunlop Qualifier ΙΙ στο street!
εκτος οτι δεν μου εβγαλαν πανω απο 6000χλμ
κανενα αλλο παραπονο!!! πολυ καλο λαστιχο

τωρα εχω τα BT16 R εχω κανει 1500χλμ
και η γνωμη μου ειναι απλα μετρια!!
τωρα για χιλιομετρικη αποδοση δεν ξερω ακομα,
αλλα με τα πρωτα χρηματα πηραν δρομο!!
αυτα!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.