Bluetooth Κράνους

Re: Bluetooth Κράνους  

  Από: PTiger800 στις 13/05/2014 7:34 μμ.

voyager1970"Τέλος προς γενική πληροφόρηση, σε σχετική έρευνα του Υπουργείου Μεταφορών των ΗΠΑ, η χρήση τηλεφώνου κατα την οδήγηση (ιδιαίτερα σε μοτοσυκλέτα) μειώνει κατά 35% την προσοχή στην οδήγηση!!!"


Ανεξάρτητα από την έρευνα του DOT, αυτός είναι ο λόγος που δεν έχω πάρει ήδη και που δεν ακούω μουσική όταν οδηγάω (μηχανή εννοείται, γιατί στο αμάξι μία μουσικούλα την ακούω...).
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Bluetooth Κράνους  

  Από: voyager1970 στις 13/05/2014 8:18 μμ.

Την αλήθεια να την πω πως και εγώ πήγα να την πάθω άσχημα με μουσική πριν χρόνια πάνω στο μηχανάκι, αλλά την γλύτωσα φτηνά! Και για αυτό τον λόγο αποφεύγω πια να ακούω μουσική όταν οδηγώ μοτο.

ΕΙδικά τα ακουστικά ψείρες (που μπαίνουν μέσα στα αυτιά) είναι ότι χειρότερο, μια και αναγκαστικά θα ακούς σε μεγάλη ένταση για να καλύψει τον θόρυβο της μοτοσυκλέτας και του αέρα. Αποτέλεσμα, να πάθεις μόνιμη ζημιά στην ακοή, μια και χάνεις ΜΟΝΙΜΑ τις χαμηλές συχνότητες dB. Δηλαδή, ψίθηρους και ομιλίες σε απόσταση δεν τις καταλαβένεις!!!

Re: Bluetooth Κράνους  

  Από: johnjohn στις 02/06/2014 8:33 μμ.

Εγω απο εναν φιλο τον johntar που εχω δει το interphon 4 παιζει φοβερα και ειναι πολυ ικανοποιημενος , η μουσικη και η επικοινωνια ειναι αριστες.