χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: vakis75 στις 23/10/2009 9:52 πμ.

chris34"
Sprinter"Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ"


Δεν λεω ουτε ειπα οτι η φοροκλοπη ειναι μαγκια!Ειναι ενας τροπος επιβιωσης μιας και εμεις(εμποροι) δεν εχουμε τα λεφτα βρεξει χιονισει στην τσεπη μας σαν και εσενα π.χ.Ουτε ειπα οτι το κανουν ολοι.
Αν ημουν σαν και εσενα τα ιδια θα εγραφα και εγω!Η φοροδιαφυγη παρτο και ετσι ειναι ενας τροπος για να μπορει να ανταπεξελθει ο μικρος ο εμπορος στον ανταγωνισμο των μεγαλων καταστηματων και να μπορουν να κρατουν τις τιμες χαμηλα απ΄τις οποιες εσυ μπορεις ωφελειθεις!!
Τωρα αν εγω δεν θα μπορουσα να αντεξω ενα μηνα στην καρεκλα εσυ δεν θα μπορουσες ουτε μερα μην πω και ωρα γιατι θα ημουν και υπερβολικος!!"



Συμφωνω φιλε Chris,καθοτι εμπορος και εγω...Δεν μπορουν να καταλαβουν ειναι πολυ απλο γιατι αυτοι εχουν τον μισθο τους καθε 1η του μηνα,μην ασχολεισαι με φιλε μου πολυ απλα δεν γνωριζουν.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Sprinter στις 23/10/2009 12:47 μμ.

[quote="vakis75":opwtqaig]
chris34"
Sprinter"Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ"


Δεν λεω ουτε ειπα οτι η φοροκλοπη ειναι μαγκια!Ειναι ενας τροπος επιβιωσης μιας και εμεις(εμποροι) δεν εχουμε τα λεφτα βρεξει χιονισει στην τσεπη μας σαν και εσενα π.χ.Ουτε ειπα οτι το κανουν ολοι.
Αν ημουν σαν και εσενα τα ιδια θα εγραφα και εγω!Η φοροδιαφυγη παρτο και ετσι ειναι ενας τροπος για να μπορει να ανταπεξελθει ο μικρος ο εμπορος στον ανταγωνισμο των μεγαλων καταστηματων και να μπορουν να κρατουν τις τιμες χαμηλα απ΄τις οποιες εσυ μπορεις ωφελειθεις!!
Τωρα αν εγω δεν θα μπορουσα να αντεξω ενα μηνα στην καρεκλα εσυ δεν θα μπορουσες ουτε μερα μην πω και ωρα γιατι θα ημουν και υπερβολικος!!"



Συμφωνω φιλε Chris,καθοτι εμπορος και εγω...Δεν μπορουν να καταλαβουν ειναι πολυ απλο γιατι αυτοι εχουν τον μισθο τους καθε 1η του μηνα,μην ασχολεισαι με φιλε μου πολυ απλα δεν γνωριζουν.[/quote:opwtqaig]


Εγω καταλβαίνω πώς κλέβεις όλους τους άλλους για να επιβιώσεις ή να πλουτίσεις εσύ. Εσύ καταλαβαίνεις τι είναι να πάς μια μέρα στη δουλειά σου και να σου πούνε την άλλη μέρα να μη έρθεις?

Ασε μας ρε φίλε...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: jimdom στις 23/10/2009 2:17 μμ.

Ολοι οι εργατοπατερες εδω μαζευτηκαμε!!!
Μα ειναι δυνατον να συγκρινουμε ποιος κουραρεται πιο πολυ και ποιος εχει αβεβαιο μελλον!
Καμια δουλεια δεν ειναι ευκολη και ολες εχουν τις δυσκολιες τους.
Τωρα για την αποδειξη ο καθενας κανει τις επιλογες του κ ό,τι νομιζει.
Αν πιστευεις οτι ωφελει τους συνανθρωπους και εσενα εμμεσα να ζητας αποδειξη ή οχι,ειναι στην κριση σου.

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: harrysvr στις 23/10/2009 2:36 μμ.

Piki"
kontizas giwrgos"ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ"
Natassa_triple"απόδειξη! Πάντα μου έδιναν δηλ."
Τελικά μου φαίνεται ότι απλώς ξέχασε (στην κυριολεξία) να μου δώσει την απόδειξη, γιατί σήμερα που πέρασα από εκεί και την ζήτησα μου την έδωσε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ζητώ συγγνώμη που τον παρεξήγησα!"

Μήπως διαβάζει το φόρουμ; λέω μήπως...

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: kyrkyriakos στις 23/10/2009 5:53 μμ.





Piki έγραψε:

kontizas giwrgos έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

Natassa_triple έγραψε:απόδειξη! Πάντα μου έδιναν δηλ.

Τελικά μου φαίνεται ότι απλώς ξέχασε (στην κυριολεξία) να μου δώσει την απόδειξη, γιατί σήμερα που πέρασα από εκεί και την ζήτησα μου την έδωσε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ζητώ συγγνώμη που τον παρεξήγησα!


Μήπως διαβάζει το φόρουμ; λέω μήπως...

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Aris. στις 23/10/2009 7:31 μμ.

Εγω παλι πιστευω πως οι μεν του δημοσιου μπορει να φορολογουνται 100% και να εχουν κρατησεις που λενε , αλλα ολοι εχουν τοσο χρονο στη διαθεση τους που συγχρονως εχουν και αλλα διαφορα 'αφορολογητα hobby'

Οι δε ελευθεροι επαγγελματιες - εμποροι - ιδ.υπαλληλοι παντως τυπου τρωνε οτι μπορουν να φανε , και κρυβουν ο,τι κρυβεται τρεχοντας συνηθως απο το πρωι μεχρι το βραδυ ...

Με λιγα λογια , ολοι κλεβουμε το κρατος και αυτο με τη σειρα του, κλεβει εμας.

Οτι φαμε και κι οτι πιουμε !

Αντε γεια μας !

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Sprinter στις 23/10/2009 8:04 μμ.

Για εξήγησέ μου να μάθω κι εγώ πως σαν ιδ. υπάλληλος θα κλέψω και θα φάω από το δημόσιο κι απ τους φόρους ρε φίλε γιατί ομολογώ 20 τόσα χρόνια δεν το 'χω βρεί Ειναι αστείο να βάζεις τους ιδ. σκλάβους στην ίδια κατηγορία με τους εμπόρους και τους επαγγελματίες, όσο αστείο είναι να τους βάζεις και στην ίδια κατηγορία με τους δημοσίους.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Aris. στις 23/10/2009 8:20 μμ.

Sprinter"Για εξήγησέ μου να μάθω κι εγώ πως σαν ιδ. υπάλληλος θα κλέψω και θα φάω από το δημόσιο κι απ τους φόρους ρε φίλε γιατί ομολογώ 20 τόσα χρόνια δεν το 'χω βρεί Ειναι αστείο να βάζεις τους ιδ. σκλάβους στην ίδια κατηγορία με τους εμπόρους και τους επαγγελματίες, όσο αστείο είναι να τους βάζεις και στην ίδια κατηγορία με τους δημοσίους."


Κοιτα εγω σαν ιδ.υπαλληλος με αφεντικο πανω απο το κεφαλι εχοντας μια στανταρ εργασια θα περνω τον βασικο μου και θα κανω τουμπεκι .
Ο αλλος ιδ.υπαλληλος που ειναι καπως πιο χημα και θα παει για 'μερεμετακια' απο το πρωι μεχρι το βραδυ , αλλαζοντας 1 γενικο διακοπτη σε μια πολυκατοικια, που τον ειχε stock καπου στο μαγαζι-δωματιο του καμμια 20αρια χρονια, 'δαγκωμενο' απο καπου αλλου και τον χρεωνει 250 ευρο με μια αθεωρητη-ανωνυμη αποδειξη , πιστευω πως τρωει ! (το παραδειγμα ειναι πραγματικο γεγονος)

Και μαντεψε ! ονομαζεται ιδ.υπαλληλος
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Sprinter στις 23/10/2009 8:29 μμ.

Οχι φίλε μου, την ώρα που κάνει τη μαυρη δουλειά, ονομαζεται (μαύρος) ελεύθερος επαγγελματίας...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Aris. στις 23/10/2009 8:42 μμ.

Δικιο εχεις .
Αρα ολοι στην Ελλαδα ειμαστε οτι ειμαστε + ελευθεροι μαυροι επαγγελματιες .

Προσωπικα δεν πιστευω πως φταιει ο πολιτης για το χαλι μας , αλλα μονο το κρατος .
Αν ολοι μας γινουμε σωστοι πολιτες οπως λες, εχω την εντυπωση πως το κρατος μας απλα θα φαει ακομα πιο πολυ . Ισως να κανω και λαθος δεν ξερω , εγω μια φορα ειμαι απο την πλευρα των κοροιδων προς το παρων (οχι πως αμα βρω να δαγκωσω δε θα το κανω)

Στη Σουηδια λεει ... το μεγαλυτερο ποσοστο των εφηβων φευγει για σπουδες και δεν γυρναει πισω γιατι εχει την οικονομικη δυνατοτητα να διατηρισει οικογενεια και σπιτι .

Μια λεξη εχω να πω !


ΣΚΑΤΑ !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Sprinter στις 23/10/2009 9:38 μμ.

Οταν καταλάβουμε πώς το κράτος είμαστε εμείς τότε μπορεί να έχουμε προχωρήσει ενα βήμα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: manos στις 25/11/2009 3 μμ.

κλασικοι ελληναρες...μονο να τα παιρνουν ξερουνν...αλλα φταιμε κ μεις που τους δινουμε αυτο το δικαιωμα...
καλως η κακως εχει μπει στην νοοτροπια των περισσοτερων σε συνεργεια περισσοτερο να μην κοβουν αποδειξεις..