τρειλερ για τρια supersport

τρειλερ για τρια supersport  

  Από: dimchrist στις 20/09/2011 8:41 μμ.

chris.r675"ζηταω τρειλερ για τρια supersport!αν εχει καποιος και δεν του ειναι χρησιμο πλεον,εχω βρει απο
κατασκευαστες που φτιαχνουν και σε πολυ καλη τιμη αλλα λεω μην γλιτωσουμε κανα ευρο! "


spam on
3 εντούρο ναι, αλλά όχι 3 supersport.
Το έχουμε σκεφτεί πολλές φορές να πάμε 3 supersport μαζί αλλά τελικά δεν...
Όσες φορές το έχουμε συζητήσει μας έχουν αποθαρύνει και να πω την αλήθεια έχω πάει πάνω από 30 φορές πίστα και δεν έχω δει κάποιον που να μεταφέρει 3.
spam off

Triple Way

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: chris.r675 στις 21/09/2011 1:22 πμ.

διαφωνω,εγω σερρες εχω δει πολλους με τρια και προσφατα το σεπτεμβριο στο σχολειο και ιδιωκατασκευες
μαλιστα!

http://gixxer.forumh.net/t2901-topic

και τα ντοκουμεντα για να μην λεμε κουβεντες στον αερα!

αν ειναι σωστη η κατασκευη δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα,τωρα ποιος σας αποθαρυνε δεν ξερω,
βεβαια παιζει ρολο και το αυτοκινητο,αν μπορει να τα τραβηξει αλλα και να σταματησει!
τωρα εχω ενα που ηταν για εντουρο αλλα ειναι πολυ βαρια σαν κατασκευη και δεν μπορω να βαλω και τριτο μοτο
επανω γιατι ξεφευγουμε πολυ σε κιλα!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: dimchrist στις 21/09/2011 9:47 πμ.


Εγω πάντως δε θα το ανέβαζα ειδικά για Σέρρες...
Αν ντε και καλά θες να προχωρήσεις σε τέτοια αγορά πήγαινε ρώρα στο Σάββα.
http://www.savvas.com.gr/contact.php

Triple Way

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: tharis στις 21/09/2011 10:50 πμ.

Δημητρη δε νομιζω να υπαρχει κανενα θεμα με 3 μηχανακια.. Αν το τρειλερ μετρηθει σωστα θα ειναι μια χαρα. Φυσικα προσοχη στο δρομο και οπως ειπε και ο chris χρειαζεται και καταλληλο αμαξι για να τα κουβαλησει..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: chris.r675 στις 21/09/2011 3:23 μμ.

to xsara που εχω εχει maximum 850 κιλα χωρις φρενα και με φρενα μεχρι 1350!δεν νομιζω οτι εχω κανενα θεμα,
απλα ξαναλεω οτι αν εχει κανενας και το πουλαει εγω το αγοραζω,ολα τα υπολοιπα θα τα βρουμε!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: mastrotsaf στις 21/09/2011 7:23 μμ.

να πω και εγω την εμπειρία μου....

ειχαμε ανεβει σερρεσ πριν κανα 2μηνο με ενα τρείλερ 3 μηχανεσ...
υπαρχει ενα μεγαλο αλλα

αλλα

το τρειλερ ηταν χειροποιητο ενοσ φιλου που το ειχε φτιαξει για αυτη την δουλεια...
που σημαίνει οτι εξείχε απο το αμαξι 10 ποντουσ απο την μια και 10 απο την αλλη κ γιαυτο ηθελε μεγαλη προσοχη...

κατα τ'αλλα μια χαρα ηταν πηγαιναμε με 120-130 χαλαρα χωρισ κανε προβλημα απο κραδασμουσ η κατι αλλο...
[size=150:2od01ne3]Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.... και άμα δεν μπορείς γινε κομμωτής..

[size=150:2od01ne3][url=http://www.facebook.com/pages/Antisocial-Racing-Team/151460914901035#!/pages/Antisocial-Racing-Team/151460914901035:2od01ne3]Αntisocial Racing Team

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: Thimios στις 23/09/2011 12:13 πμ.

Έχω τρέιλερ απο Σάββα. Με την καμία δε χωράει 3 ss.
Αν κι έχει 3 θέσεις για μηχανάκια χωράει 3 on-off ή 2 ss.

Οι διαστάσεις των τρέιλερ εμπορίου νομίζω ότι είναι τυποποιημένες και ίδιες για όλα.
Αν θελήσεις κάτι διαφορετικό το πληρώνεις.

Υπάρχει όμως και το θέμα ότι έστω και τα χωράει και τα έχεις δέσει σωστά χωρίς να γίνει κάποια ζημιά, το κάθε ss είναι πάνω κάτω 200 κιλά + τα 250 κιλά το τρέιλερ σύνολο 850 κιλά το λιγότερο.
Σε αυτά πρέπει να υπολογίσεις τους οδηγούς τα πράγματά τους και όλα τα παρελκόμενα.

Πρέπει να έχεις αυτοκίνητο μεγάλου κυβισμού και όγκου για να γίνει η μεταφορά πρώτα με ασφάλεια και στη συνέχεια με κάποια σχετική άνεση.

Εγώ πάντως 2 ss και με τα πράγματά μας ( ρούχα, stand, κουβέρτες κλπ) με 1400 κυβ. αυτοκίνητο Αθήνα - Σέρρες κάνω περίπου 7 ώρες και με κουράζει πάρα πολύ.
Δεν μπορώ να το φανταστώ με 3 ss και 3 άτομα στο αυτοκίνητο και τα πράγματά τους.

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: chris.r675 στις 23/09/2011 2:09 πμ.

οταν γραφετε να διαβαζεται ποιο πανω τι εχει γραφτει πριν,ξαναλεω εχω xsara και ο κατασκευαστης
δινει 850 κιλα χωρις φρενα και 1350 με φρενα,το τι θα εχεις μεσα στο αυτοκινητο ειναι αλλο θεμα!
αλλο το ρυμολκουμενο βαρος αλλο το βαρος του αυτοκινητου!
τωρα αν χωρανε 3 supersport σε τρειλερ δεν το ξανακουβεντιαζω!
αν δεν μπορει ο σαββας να φτιαξει για τρια σουπερσπορτ δεν φταιω εγω!και αν δεν χωραει το
τρειλερ το δικο σου 3 και δεν τραβαει το αυτοκινητο σου παλι δεν φταιω εγω!
απλα μην λετε με τιποτα!

http://gixxer.forumh.net/t2901-topic
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: Thimios στις 23/09/2011 9:10 πμ.

chris.r675"οταν γραφετε να διαβαζεται ποιο πανω τι εχει γραφτει πριν,ξαναλεω εχω xsara και ο κατασκευαστης
δινει 850 κιλα χωρις φρενα και 1350 με φρενα,το τι θα εχεις μεσα στο αυτοκινητο ειναι αλλο θεμα!
αλλο το ρυμολκουμενο βαρος αλλο το βαρος του αυτοκινητου!
τωρα αν χωρανε 3 supersport σε τρειλερ δεν το ξανακουβεντιαζω!
αν δεν μπορει ο σαββας να φτιαξει για τρια σουπερσπορτ δεν φταιω εγω!και αν δεν χωραει το
τρειλερ το δικο σου 3 και δεν τραβαει το αυτοκινητο σου παλι δεν φταιω εγω!
απλα μην λετε με τιποτα!

http://gixxer.forumh.net/t2901-topic"


Συγνώμη κιόλας.

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: tharis στις 23/09/2011 9:28 πμ.

Την εμπειρια του σου λεει ο ανθρωπος ρε Χρηστο ... Δεν ειπε κανεις οτι δε μπορεις να το κανεις, αλλα το οτι το Xsara γραφει οτι τραβαει 850 κιλα δε σημαινει οτι εσυ θα εισαι "ανετος" αν πιασεις αυτο το οριο .. Οποτε αν υπαρχει και καποια εναλλακτικη σκεψου την ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: denthnpalevw στις 23/09/2011 9:31 πμ.

επειδη ψαχνουμε και μεις δεν μας λες που βρηκες τις καλες τιμες?????
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: vemar στις 23/09/2011 11:36 πμ.

Φτιάχνει και κάποιος στην Λ.Καραμανλή Αχαρνές, είναι όπως ανεβαίνεις (στην αριστερή σου μεριά) για την Πάρνηθα πολύ πρίν τις ταβέρνες στην αρχή.

Πάντώς δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα με σωστό φόρτωμα μια χάρα θα πάς. Οταν πηγαίναμε κάποιοι φίλοι είχαμε πάρει ένα παλιό βανάκι και οι μοτοσικλέτες και όλά τα άλλα τα έιχαμε μέσα έκει.

Αντε και καλά γυρολόγια

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: mastrotsaf στις 23/09/2011 1:07 μμ.

και στην καβαλασ στο υψοσ του κηφησου εχει τρείλερ . Α ELLAS λεγεται η εταιρια και πρεπει να ειναι απο τα καλητερα.. αλλα δεν ξερω τι παιζει απο κοστοσ..
[size=150:2od01ne3]Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.... και άμα δεν μπορείς γινε κομμωτής..

[size=150:2od01ne3][url=http://www.facebook.com/pages/Antisocial-Racing-Team/151460914901035#!/pages/Antisocial-Racing-Team/151460914901035:2od01ne3]Αntisocial Racing Team

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: chris.r675 στις 23/09/2011 3:35 μμ.

εγω πηγα και ανοιξα ποστ στις αγγελιες και ζηταω τρειλερ για τρια σουπερσπορτ!
οποιος εχει το αγοραζω!δεν ζητησα κατι παραπανω!
μετα λεμε γιατι γεμιζει ανουσια ποστ το καθε θεμα!αν ηθελα να ρωτησω κατι θα το εκανα
στα τεχνικα θεματα και θα ρωτουσα αν γινεται αυτο που θελω να κανω!
o ενας μου λεει τον εχουνε αποθαρυνει και δεν γινεται χωρις να τεκμηριωνει κατι και ο θυμιος μου
μιλαει λες και εχουμε το ιδιο αυτοκινητο,
ολοι μπορουνε να το κανουν και δεν βγαινει ποιο εξω απο το αμαξι αν τα δυο ακριανα μηχανακια
ειναι τα μισα πανω στους τροχους απο το τρειλερ!
denthnpalevw"επειδη ψαχνουμε και μεις δεν μας λες που βρηκες τις καλες τιμες?????"


http://ntinos.car.gr/cars/view/693530/
εχει και ειδικες τιμες για αγωνιζομενους!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: τρειλερ για τρια supersport  

  Από: dimchrist στις 23/09/2011 5:35 μμ.

Εντάξει φίλος καταλάβαμε... γράψε λάθος. Πες πως δε σου είπαμε τίποτα. Δε θα σε ξαναενοχλήσουμε.
Η αγγελία καθαρίστηκε.

Triple Way