Συναγερμός Datatool

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: kyrkyriakos στις 27/12/2010 7 μμ.

Kαι εγώ έχω 2 κανονικά και ένα "κομμένο " που μπαίνει στο χειριστήριο του συναγερμού.
Πιθανών ο black power έχει πρόβλημα με το απλό κλειδί γιατί δεν έχει immobiliser !

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: black_power στις 28/12/2010 3:16 πμ.

το ενα το κλειδι το κοψα εγω απ το πλαστικο που ειναι ενωμένα... ενα πλαστικο που κραταει τα 2 κλειδια μαζι. σαν αναποδο υψιλον ενα πραγμα.Το αλλο πιστευω πως ειναι το κομμενο που βρισκετε στο κοντρολακι.(υπαρχει πιθανοτητα το αυθεντικο κλειδι της triumph να μην εχει imobillizer?) εκτος αν οντως τo imobilizer παει με τον συναγερμο (και γι αυτο δε πιανει το 2ο κλειδι)
απ οσο ξέρω ομως το imobilizer ειναι στο κλειδι και στη κλειδαρια.
τεσπα μη σας ζαλιζω , θα το ψαξω λιγο ακομα

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: chris34 στις 28/12/2010 7:07 πμ.

black_power"το ενα το κλειδι το κοψα εγω απ το πλαστικο που ειναι ενωμένα... ενα πλαστικο που κραταει τα 2 κλειδια μαζι. σαν αναποδο υψιλον ενα πραγμα.Το αλλο πιστευω πως ειναι το κομμενο που βρισκετε στο κοντρολακι.(υπαρχει πιθανοτητα το αυθεντικο κλειδι της triumph να μην εχει imobillizer?) εκτος αν οντως τo imobilizer παει με τον συναγερμο (και γι αυτο δε πιανει το 2ο κλειδι)
απ οσο ξέρω ομως το imobilizer ειναι στο κλειδι και στη κλειδαρια.
τεσπα μη σας ζαλιζω , θα το ψαξω λιγο ακομα"


Ο τιγρης ΔΕΝ εχει immobilizer!!Ουτε στο κλειδι ουτε πουθενα.Ο συναγερμος κανει την δουλεια του immobilizer!!
Τωρα για το 3ο "κομμενο" κλειδι λογο με προβληματιζεται.
Επειδη εγω τον συναγερμο τον εβαλα μετα την αγορα της μηχανης και δεν ηρθε πακετο δεν ξερω αν γι'αυτο δεν μου δωσανε το 3ο κλειδι.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: black_power στις 28/12/2010 9:37 μμ.

έτσι εξηγείται.... αν δεν έχει ο τίγρης προφανώς δε θα χει και το street ... σ ευχαριστώ Χρήστο γι άλλη μια φορά

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: TOLIOS στις 06/01/2011 6:09 μμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ..ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ CONTROL Κ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΛΛΟ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΓΓΛΙΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΜΕ ΤΟ CONTROL ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΕΝΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: tharis στις 06/01/2011 7:03 μμ.

TOLIOS"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ..ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ CONTROL Κ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΛΛΟ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΓΓΛΙΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΜΕ ΤΟ CONTROL ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΕΝΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"


Αν δεν μπορουν να σε βοηθησουν απο την Triumph στειλε ενα email στην Datatool για να σου δωσουν οδηγιες. Εκτος αν το εχει κανει καποιος απο δω περα και μπορει να σε βοηθησει.. Για το κλειδι, αν δεν μπορεις να το κοψεις και να το τρυπησεις μονος σου, πηγαινε σε εναν κλειδαρα.

PS καλως ηρθες στο forum κι αν θελεις γραφε με μικρα.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: black_power στις 06/01/2011 7:07 μμ.

το χω κ εγώ. μου το χε δώσει ο χρήστος πριν καμια βδομαδα... πως το στέλνω ομως; (νουμπας)

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: tharis στις 06/01/2011 7:11 μμ.

black_power"το χω κ εγώ. μου το χε δώσει ο χρήστος πριν καμια βδομαδα... πως το στέλνω ομως; (νουμπας)"


Τωρα εσυ γινε λιγο πιο συγκεκριμενος γιατι δε σ επιασα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: chris34 στις 06/01/2011 7:32 μμ.

TOLIOS"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ..ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ CONTROL Κ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΛΛΟ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΓΓΛΙΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΜΕ ΤΟ CONTROL ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΕΝΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"


Φιλε μου θα σου απαντησω για τον συναγερμο αυριο το πρωι γιατι εχω το manual στο μαγαζι και τωρα ειμαι στο σπιτι.
Οσο για το αλλο κανε ακριβως οτι σου ειπε ο tharis!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: chris34 στις 06/01/2011 7:34 μμ.

haris"
black_power"το χω κ εγώ. μου το χε δώσει ο χρήστος πριν καμια βδομαδα... πως το στέλνω ομως; (νουμπας)"


Τωρα εσυ γινε λιγο πιο συγκεκριμενος γιατι δε σ επιασα .. "


Του ειχα στειλει τις ρυθμισεις του συναγερμου αλλα δεν θυμαμαι αν σε αυτες μεσα γραφει πως να βαλεις 2ο κοντρολακι.
Το manual σιγουρα το λεει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: black_power στις 06/01/2011 7:43 μμ.

τα λέει τα λέει
(νουμπάδι=νουμπάς=αρχάριος=ζαβάδι προέρχεται απ το noob ή newbie)

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: tharis στις 06/01/2011 7:56 μμ.

Το νουμπας ηταν το μονο που καταλαβα..

Στειλτ το με ενα email σαν συννημενο ή τελος παντων.. οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδαρια.. τουτεστιν τα αντιγραφεις εδω περα !!

PS Υπαρχει και η εναλλακτικη να αφησεις τον Χρηστο να του τα στειλει ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: chris34 στις 06/01/2011 8:03 μμ.

Για να βλεπω προσφορες!!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Συναγερμός Datatool  

  Από: black_power στις 06/01/2011 8:29 μμ.

τώρα που το λες το θυμήθηκα..σε mail μου το χε στείλε ο χρήστος ... απο pm δε μπορεις να το στείλεις...
αρα φίλε αν θες μου (ή στο χρήστο ) στέλνεις ένα mail και στο στελνουμε