Σελα για Daytona 675 08"

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: pragias στις 01/08/2013 4:03 μμ.

Μάλιστα Κύριε Δορφορικέ , και πάλι ευχαριστώ!
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: nfot στις 02/08/2013 10:25 μμ.

Να πω κι εγω την αποψη μου.
Προσωπικα, σπανια ανεβαζω συνεπιβατη. Η κοπελια εκανε 2 αποπειρες, αλλα δηλωσε Fazer και ξερο ψωμι, για αποστασεις πανω απο 5 λεπτα και οχι λογω σκληροτητας σελας.

Τωρα τελευταια ομως, εχω δωσει το D στον ανηψιο μου, που ανεβαζει και κανα συνεπιβατη, βαρια μεχρι 70 κιλα οπως του εχω τονισει. Απο οτι μου λεει, ολοι-ολες λενε τα καλυτερα για το αντιολισθητικο καλυμα που εχω βαλει στο σελακι του συνεπιβατη, το οποιο συστηνω ανεπιφυλακτα. Υπαρχει μια αγγλικη εταιρεια που φτιαχνει τετοια καλυματα για σχεδον καθε τυπο μοτο, αλλα δεν αξιζει τον κοπο. Το ιδιο ακριβως υλικο, το αγορασα απο το Lidl πριν κανα 2 χρονια, σε ξεφτυλα τιμη. Εκοψα ενα κομματι, ενωσα τα 2 ακρα με λαστιχο, να ειναι καλα η μανα που ξερει να ραβει και ετοιμο. Το υλικο αυτο ειναι σαν δυχτι και το πουλανε και για αντιολισθητικο καλυμα για παρτ μπαγκαζ αυτοκινητων κτλ. Με την πρωτη ευκαιρια, θα βγαλω μια φωτο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: pragias στις 03/08/2013 4:54 μμ.

nfot σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. εμεις , δηλαδή η γυναίκα, δεν έχει τέτοιο είδους πρόβλημα με το γλυστράει πάνω στην σέλα. το πρόβλημα μας είναι ότι είναι πολύ σκληρή η σέλα ή κατασκευασμένη από υλικό το οποίο δεν είναι μαλακό. και ψάχνω να αγοράσω κανα σελάκι ποιο μαλακό. κάποιος μου είπε για την σέλα με υλικό τζέλ.
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: tharis στις 04/08/2013 5:02 μμ.

nf"...Απο οτι μου λεει, ολοι-ολες λενε τα καλυτερα για το αντιολισθητικο καλυμα που εχω βαλει στο σελακι του συνεπιβατη, το οποιο συστηνω ανεπιφυλακτα. ..."


Ενα στρινγκ δεν ειχες εκει πισω ..??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: Aris. στις 04/08/2013 5:59 μμ.

Pragias οτι και να βαλεις , ανεση δεν θα νοιωσει ποτε o συνεπιβατης του daytona ... ουτε στο ελαχιστο. Αμα βαλεις ακομα πιο μαλακο υλικο στο σελακι απλα θα ακουμπαει ο ποπος της καλης σου στο πλαστικο και θα υποφερει περισσοτερο απο πριν. (Εχεις δει πολλα ανατομικα στρωματα να ειναι μαλακα και να βουλιαζουν ? αντιθετως ειναι "σκληρα" συνηθως).

Αν θες να βαλεις κατι ....


Βαλε το daytona στο γκαραζ ... και βγαλε το σκουτερομηχανο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: ehetlaios στις 04/08/2013 6:43 μμ.

haris"
nf"...Απο οτι μου λεει, ολοι-ολες λενε τα καλυτερα για το αντιολισθητικο καλυμα που εχω βαλει στο σελακι του συνεπιβατη, το οποιο συστηνω ανεπιφυλακτα. ..."


Ενα στρινγκ δεν ειχες εκει πισω ..?? "


Εχει δικιο ο Χαρης.Που πηγε το στρινγκ Νικο?

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: tharis στις 04/08/2013 8:19 μμ.

[quote="ehetlaios":imr1lcq2]
haris"
nf"...Απο οτι μου λεει, ολοι-ολες λενε τα καλυτερα για το αντιολισθητικο καλυμα που εχω βαλει στο σελακι του συνεπιβατη, το οποιο συστηνω ανεπιφυλακτα. ..."


Ενα στρινγκ δεν ειχες εκει πισω ..?? "


Εχει δικιο ο Χαρης.Που πηγε το στρινγκ Νικο?[/quote:imr1lcq2]
Νοικοκυρευτηκε τωρα και τα χει κρυψει αυτα Κωστα .....
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: nfot στις 04/08/2013 10:45 μμ.

[quote="ehetlaios":2wi999is]
haris"
nf"...Απο οτι μου λεει, ολοι-ολες λενε τα καλυτερα για το αντιολισθητικο καλυμα που εχω βαλει στο σελακι του συνεπιβατη, το οποιο συστηνω ανεπιφυλακτα. ..."


Ενα στρινγκ δεν ειχες εκει πισω ..?? "


Εχει δικιο ο Χαρης.Που πηγε το στρινγκ Νικο?[/quote:2wi999is]

Κουφαλες, το στριγκακι το θυμαστε ε;

To στριγκακι βρε, triumph φυσικα κι αυτο, ειναι μονο στο καλυμα που το κανει μονοσελο, οχι στη σελα του συνεπιβατη.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Σελα για Daytona 675 08"  

  Από: ehetlaios στις 05/08/2013 7:51 μμ.

Προσπαθεις να το σωσεις τωρα αλλα.....