ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: starsailor στις 18/12/2009 1:51 μμ.

τα κρανη της bell τι λενε? μου αρεσουν τα σχεδια και φαινονται πολυ ποιοτικα
the steps we take all leave footprints...

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 31/01/2010 1:56 μμ.

δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα μην παρεις το c3 μετα τα 140 εχει ατελειωτους στροβιλισμους παρε το R1 'η το s1 οποιο και να παρεις θα το εκτιμησεις ιδιαιτερα τον χειμωνα!!! εγω εχω το S1 και τωρα ψηνομαι να παρω το ιδιο σε carbon απο γερμανια αν σε προλαβα λεω παλι τα παιρνουμε μαζι απο γερμανια.
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: doohan στις 31/01/2010 4:35 μμ.

.................
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: starsailor στις 02/02/2010 9:45 πμ.

ευχαριστω doohan,δεν θα αλλαξω συντομα κρανος αλλα το επομενο μαλλον θα ειναι bell γι αυτο ρωτησα
the steps we take all leave footprints...

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: tharis στις 16/05/2010 10:56 πμ.

Παιδια εχει καποιος Arai Chaser ?? Κανουν οντως τοσο θορυβο αυτα τα καπακια στη ζελατινα οσο λενε και για ποιες ταχυτητες μιλαμε ?? Σε σχεση με το Shoei Xr 1000/1100 υπαρχει καποια σημαντικη διαφορα ?? Εσεις ποιο θα προτιμουσατε ??

Μαλλον για ενα απ αυτα τα δυο θα παω..



. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: denthnpalevw στις 16/05/2010 1:08 μμ.

Φιλε μου να σου πω την αληθεια το chaser το εχει φιλος (εγω εχω astro r και ενα viper gt) ολα large και μπορω να σου πω με σιγουρια οτι δεν εχει την απετουμενη εφαρμογη το chaser. το astro r μου ειναι 5 χρονων και εχει καλυτερη εφαρμογη απο το chaser των 6 μηνων. τωρα αν εσενα σου ταιριαζει αυτο ειναι αλλο θεμα. το τι συμβαινει στο δικο μου κεφαλι σου λεω.
οσο για τον θορυβο εχει αλλα δεν ενοχλει σε μικρα ταξιδια. για μεγαλα καλο ειναι ενα ζευγαρι ωτοασπιδες...
Για το Shoei δεν εκφερω αποψη δεν ειχα ποτε
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: bonnie στις 16/05/2010 3:36 μμ.

haris"Παιδια εχει καποιος Arai Chaser ?? Κανουν οντως τοσο θορυβο αυτα τα καπακια στη ζελατινα οσο λενε και για ποιες ταχυτητες μιλαμε ?? Σε σχεση με το Shoei Xr 1000/1100 υπαρχει καποια σημαντικη διαφορα ?? Εσεις ποιο θα προτιμουσατε ??

"


πηρα περσι το xr1100.. γενικα, ειμαι φαν των shoei κ εχω αλλαξει με τα χρονια 3-4 τετοια.

το συγκεκριμενο, ειναι εξαιρετικα αθορυβο, παρα πολυ καλη εφαρμογη, καινουριος μηχανισμος στην ζελατινα πιο ασφαλης κ πιο ευκολος για αλλαγη, κ περισσοτεροι αεραγωγοι.

ασε που ειναι απο τα λιγα κρανη που βγαινουν ΟΛΑ τα μαξιλαρακια για να πλυθει ή να αλλαχτουν.

το εδωσα κ για βαφη αερογραφο με σχεδιο δικο μου κ το γουσταρω ακομα περισσοτερο!

θα στο προτεινα ανεπιφυλακτα. αν κ βεβαια, ολα αυτα ειναι καθαρα υποκειμενικα για τον καθεναν, ετσι?

μονο με δοκιμη θα καταλαβεις.

arai δεν ειχα ποτε κ δεν νομιζω να παρω ποτε!

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: bekris στις 17/05/2010 10:12 πμ.

αυτό που ταιριάζει καλύτερα στο κεφάλι σου είναι και το καλύτερο κράνος .&-

Στο δικό μου τα agv, airoh και bell είναι εντελώς άκυρα ενώ το shoei - arai μου ταιριάζουν γάντι, ειδικά το xr-1100 έχει απίστευτη εφαρμογή και σίγουρα θα είναι το επόμενό μου.

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: tharis στις 17/05/2010 11:47 πμ.

Και τα δυο μου καθονται πολυ καλα.. Το xr1100 ειναι λιγο πιο ανετο πισω στα αυτια, σχεδον δε το νιωθω οτι το φοραω, με πιεζει λιγο παραπανω στα μαγουλα και εχει πιο πολυ χωρο στο πιγουνι. Αλλα και το arai δε με ενοχλει καπου..
Επισης το xr εχει υποσιαγωνιο και αυτο που μπαινει μπροστα στη μυτη ενω το chaser δεν εχει τπτ, το xr ειναι πιο ελαφρυ και γενικα οι αεραγωγοι του φαινονται πιο ποιοτικοι και προς τη ροη του αερα σε σχεση με το arai που εχει απλα "τρυπες".

Το arai ομως εχει απιστευτα σχεδια ενω το xr μαυρο ..


Edit: Επισης για το θορυβο αλλος μου λεει μια χαρα ειναι το arai.. δεν εχει θεμα και αλλως οτι το xr ειναι ταφος μπροστα στο arai ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: bekris στις 17/05/2010 1:52 μμ.

και τα 2 είναι μια χαρά!! όποιο σου κάθετε καλύτερα τσάκω το !!!!
Αντε καλοφόρετο λεμεεεεε!!!!!

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: gcoupe στις 17/05/2010 4:53 μμ.

Και το SHOEI βγαίνει σε πάρα πολλά χρώματα. Αυτό που είναι στη φωτο είναι το μαύρο ματ (το πιο απλό και αρκετά φθηνό) Δε θα σου το πρότεινα μιας και το ματ δείχνει και την παραμικτή γρατσουνιά από οτιδήποτε ακουμπήσει πανω στο κράνος. Δες άλλα σχέδια αλλά να υπολογίζεις κανά 70άρι πιο πάνω στην τιμή.
Δες κι εδώ: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_ ... EI-XR-1100

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: noxelikos στις 17/05/2010 9 μμ.

Να πω και γω την γνωμη μου..

Εχω φορεσει και τα δυο.Απο τα καλυτερα ποιοτικα κρανη..
Καπου εκει ημουν και γω μεχρι που φορεσα αυτο!

suomy vandal

Προσωπικα ''καθισε'' στο κεφαλι μου τελεια,τα εχει ολα και συμφερει..ΣΧΕΤΙΚΟ..

Απλα σου δειχνω και μια εναλλακτικη αν δεν το εχεις ηδη κοιταξει!

Καλες αγορες και προσοχη στο νουμερο!!!

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: denthnpalevw στις 17/05/2010 9:30 μμ.

+1 για τα Suomy.
το vandal το εχουμε παρει στην γυναικα και ειναι αψογο.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: georgevts στις 01/06/2010 10:42 πμ.

Εγώ έχω εδώ και αρκετούς μήνες το SHARK RSR2 και είμαι κατευχαριστημένος.Τρομερή ποιότητα και πολύ καλό value for money.Και έχει και 5 αστέρια στο Sharp.

Re: ΠΟΙΟ ΚΡΑΝΟΣ?  

  Από: jim στις 10/06/2010 3:49 μμ.

http://www.bell-helmets.it/public/news_26.pdf

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m5x-carbon

και συγκεκριμενα παρε το daytona!!!!