πατακια αναβατη

πατακια αναβατη  

  Από: νικολας στις 06/04/2012 5:52 πμ.

καλησπερα σε ολους.
αποκτησα προσφατα μια street triple που της λοιπουν ομως τα σιδερα που βαζεις τα πατακια και προφανεστατα τα ιδια τα πατακια. μηπως ξερει κανεις πωσ λεγονται αυτα τα σιδερα για να τα ψαξω στο internet, ή ποιος πουλαει
φθηνα\μεταχειρισμενα ανταλλακτικα?
ευχαριστω εκ των προτερων

Re: πατακια αναβατη  

  Από: HelenKoR στις 06/04/2012 8:45 πμ.

Γεια σου Νικόλα!
Αναφέρεσαι στα υποπόδια. Γνωστά και ως μα(ρ)σπιέ απο το Γαλλικό marche-pied .

Αν ψάξεις σε αγγλικά site, δες ως foot rest και peg.

Καλή αναζήτηση.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: πατακια αναβατη  

  Από: dimchrist στις 06/04/2012 9:21 πμ.

Rear Pegs

Triple Way

Re: πατακια αναβατη  

  Από: νικολας στις 06/04/2012 9:28 μμ.

ναι αλλα τα foot pegs ή rear pegs δεν ειναι μονο τα πατάκια? εμενα μου λειπει και η βαση τουσ που ειναι καποια σιδερα που βιδωνουν κατω απο την σελα του αναβατη, πιανουν και λιγο εξατμισεις και στο τελοσ τουσ μπαινουν τα πατακια.

Re: πατακια αναβατη  

  Από: HelenKoR στις 06/04/2012 10:10 μμ.

Νικόλα, για να απέκτησες street triple στα 20 σου χρόνια, θα έχεις τον τρόπο σου να καταφέρνεις αυτό που θέλεις.
Είμαι σίγουρη οτι με τις λέξεις κλειδιά που σου δώσαμε παραπάνω και με το google.gr μπορείς να κάνεις θάματα και να μάθεις ο,τι θέλεις.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: πατακια αναβατη  

  Από: Billie στις 06/04/2012 10:34 μμ.

Νομίζω footpeg ή footrest mounts λέγονται αυτά που ψάχνεις (footpeg στα αμερικάνικα, footrest στα βρετανικά). Τα πίσω θα τα βρεις ως rear, passenger ή pillion.

edit: οι κρεμαστές βάσεις όπως έχουν πχ οι supersport λέγονται επίσης και hangers. Η Datona έχει ίσως και το streetάκι. Τσέκαρέ το

edit 2: ενδεικτικά και μόνο http://www.ebay.co.uk/itm/TRIUMPH-675-S ... 3f136e4b6c
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: πατακια αναβατη  

  Από: νικολας στις 23/04/2012 3:10 πμ.

Billlie σ'ευχαριστω για την βοηθεια.. βρηκα οτι χρειαζομουν.. hangers ηταν η λεξη που εψαχνα και το ebay o φθηνος μου εμπορας.