Μανιταρια για street triple 200

Μανιταρια για street triple 200  

  Από: triplelover στις 26/05/2012 11:20 πμ.

Kαλημερα σε ολους, οπως αναφερει και ο τιτλος ενδιαφερομαι να βαλω στην καλη μου μανιταρια και προστατευτικα αξονων (ψαλιδι, πιρουνι). Μεχρι στιγμης εχω δει τα μανιταρια της LSL που φερνει η triumph τα οποια μπορω να πω οτι μου αρεσουν αρκετα απλα τα βρηκα λιγο τσιμπιμενα (145 E) . Για προστατευτικα αξονων ειδα παλι τις lsl απλα δεν ηξερε η κοπελα τιμη να μου πει συν του οτι απ οτι ειδα δεν εξεχουν αρκετα ετσι ωστε να προστατεψουν κατι σε μια πιθανη πτωση (μπορει να κανω και λαθος γιατι δεν εχω ξανασχοληθει με crash protectors. Tις γνωμες σας, ειτε για αγορα απο Ελλαδα ειτε απο εξωτερικο.
Thanks...

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: Haris στις 26/05/2012 11:50 μμ.

Γειά σου triplelover.
Εγώ έχω πάρει της rizoma τα μανιτάρια τα οποία σε εμφάνιση τα σπάνε αλλα και σε μια μικρη στατικη πτώση που ειχα προστατεψαν την μηχανή τέλεια, δεν επαθε απολύτος τιποτα. Επίσης πιάνουν σε δύο σημεια κάτι που είναι πολύ θετικό. Στην αγορά κάνουν απο 140 μεχρι 160ε. Εγώ τα είχα πάρει σχεδόν πριν δυο χρονια 130 απο το δυκυκλο με λίγο παζάρι, αλλά πιστεύω οτι τα αξίζουν τα λεφτά τους (εμένα πάντος τα έβγαλαν και με το παραπάνω και χωρις να πάθουν κάτι σημαντικό).
Είναι τα παρακάτω.


Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: triplelover στις 26/05/2012 11:58 μμ.

σ ευχαριστω ΗΑRIS, να σαι καλα. Φαινονται οντως αρκετα ανθεκτικα, θα τα κοιταξω.

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: zoomzoom στις 30/05/2012 3:07 μμ.

Κοίτα και αυτά που έβαλα εγώ.
Είναι σχετικά οικονομικά, με αρκετά φτηνά pads (σε περίπτωση που γδαρθούν) και κατά την γνώμη μου προστατεύουν την καλή σου καλύτερα από όλα.

http://www.moto-accessories.gr/products/manitaria_prostasias/manitaria_triumph_street_triple_08_sw_motech

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: georgevts στις 30/05/2012 4:47 μμ.

Εγω εχω αυτα
http://www.rg-racing.com/browseBike/Tri ... P0217.aspx

3 χρόνια τώρα,δεν τα εχω ευτυχώς δοκιμάσει σε πτώση!

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: dimchrist στις 30/05/2012 5:38 μμ.

Τα R&G είναι πολύ καλή εταιρεία και επιλογή. Τα LSL επίσης... Θα κοιτούσα και στο Μουράτη τα GB racing.

Πάντως θα άφηνα στην άκρη τα μανιτάρια ψαλιδιού και πιρουνιού και θα κοιτούσα να βάλω προστατευτικά στα καπάκια του μοτέρ (πάλι της GB racing) αφού αν πέσεις με αρκετά αυτά θα είναι τα πρώτα που θα την ακούσουν. Άσε που άμα σπάσουν (πολύ πιθανό) θα βγάλει όλα τα ζουμιά (λάδια) στο δρόμο και δε θα μπορεί να κινηθεί.
http://www.gbracing.eu/Triumph.113/Stre ... .1194.html

Πάντως αν θες οπωσδήποτε να βάλεις μανιτάρια ψαλιδιού και πιρουνιού δεν χρειάζεται να είναι επώνυμα. Για τη δουλειά που τα θέλεις μπορείς να κοιτάξεις και noname στο ebay με κανα 20άρι ευρώ το καθένα. Μπορείς να φτιάξεις και μόνο σου αρκεί να το ψάξεις λιγάκι. Έχω δει αρκετά custom και δεν είναι άσχημα.

Στο δικό μου έβαλα LSL μανιτάρια πλαισίου, R&G μανιτάρια πιρουνιού, αγγλικά no-name (από ebay) μανιτάρια ψαλιδιού (πιο πριν είχα powerbronze και δεν μου άρεσαν, όμως η ζελατίνα τους double-bubble ήταν φανταστική), και custom-carbon προστατευτικά μοτέρ από έναν γερμανό dealer στο γερμανικό ebay. Όλα πολύ καλά.

Triple Way

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: HelenKoR στις 31/05/2012 1:56 μμ.

Πάρε τηλέφωνο στον Μουράτη για GB Racing
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Μανιταρια για street triple 200  

  Από: triplelover στις 31/05/2012 11:37 μμ.

ευχαριστω πολυ παιδια για το ενδιαφερον και τις αμεσες απαντησεις. θα παω να να τα δω απο κοντα και θα αποφασισω.