Λιωμένα λάστιχα

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: argikoms στις 15/06/2012 11:49 μμ.

ουτε εκανα burn out ουτε το ελιωσα μαλλον ηταν σαπιο το λαστιχο και ζεσταθηκε πολυ και ελιωσε δεν μπορω να το εξηγησω αλιως.οταν το πηρα ειχε γομα πανω τουλαχιστον 1 ποντο.γιαυτο σας λεω επαθα τραλαλα

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: petros1313 στις 16/06/2012 1:23 πμ.

εγω να ρωτησω κατι μια φορα να βοηθησετε εναν ανθρωπο χωρις να ειρωνευτειτε δεν μπορειτε δηλαδη δεν το καταλαβαινω και burn out να εκανε ποιον ενοχλησε τα δικα σας λαστιχα ελειωσε. και σε αλλα θεματα κατα καιρους που διαβαζω πολυ αντι να βοηθησουν τον αλλον που ζηταει βοηθεια αμεσως ειρωνευονται.με συγχωρειται αλλα το forum για μενα πρεπει να ειναι ενα μερος που να μπορεις να ανταλαξεις αποψεις και να ζητας συμβουλες απο αλλους μοτοσυκλετιστες. και οχι ενα μερος που να φοβατε ο αλλος να ζητησει βοηθεια.συγνωμη για την παρεμβαση ,και δεν μιλαω για ολους και για ολλα. υπαρχουν και πολλα ενδιαφερονται θεματα στο forum που πραγματικα με εχουν βοηθησει να βελτιωσω την μηχανη μου και εμενα σαν ανθρωπο!!!!!
Αν ενας ανθρωπος δεν εχει βρει κατι για το οποιο θα πεθαινε, δεν αξιζει να ζει...

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Παντελής στις 16/06/2012 7:54 πμ.

argikoms"ουτε εκανα burn out ουτε το ελιωσα μαλλον ηταν σαπιο το λαστιχο και ζεσταθηκε πολυ και ελιωσε δεν μπορω να το εξηγησω αλιως.οταν το πηρα ειχε γομα πανω τουλαχιστον 1 ποντο.γιαυτο σας λεω επαθα τραλαλα"


Πραγματικά μένω άφωνος ! Ασχολούμαι στο χώρο του αυτοκινήτου και έχω δει λάστιχα αναγόμωσης. Κανένα, όσο κακό και να ήταν δεν είχε αυτή την συμπεριφορά που είδα στην φωτογραφία (το χειρότερο είχε κάνει φουσκάλες περιμετρικά του πέλματος). Εδώ είναι σαν να έχει ξεκολλήσει το πέλμα !!!
Ποια η μάρκα και ο τύπος του ελαστικού ???

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Cpt. Haddock στις 16/06/2012 8:27 πμ.

petros1313"εγω να ρωτησω κατι μια φορα να βοηθησετε εναν ανθρωπο χωρις να ειρωνευτειτε δεν μπορειτε δηλαδη δεν το καταλαβαινω και burn out να εκανε ποιον ενοχλησε τα δικα σας λαστιχα ελειωσε. και σε αλλα θεματα κατα καιρους που διαβαζω πολυ αντι να βοηθησουν τον αλλον που ζηταει βοηθεια αμεσως ειρωνευονται.με συγχωρειται αλλα το forum για μενα πρεπει να ειναι ενα μερος που να μπορεις να ανταλαξεις αποψεις και να ζητας συμβουλες απο αλλους μοτοσυκλετιστες. και οχι ενα μερος που να φοβατε ο αλλος να ζητησει βοηθεια.συγνωμη για την παρεμβαση ,και δεν μιλαω για ολους και για ολλα. υπαρχουν και πολλα ενδιαφερονται θεματα στο forum που πραγματικα με εχουν βοηθησει να βελτιωσω την μηχανη μου και εμενα σαν ανθρωπο!!!!!"


Οχι, δε μπορούμε. Ειμαστε κακοί ανθρωποι και γελάμε με τα παθήματα των άλλων (όπως και με τα δικά μας)

Έτσι ειναι τα φόρα (παντού).

Δεχτείτε το
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: johnygalan στις 16/06/2012 1:38 μμ.

Cpt. Haddock"

Οχι, δε μπορούμε. Ειμαστε κακοί ανθρωποι και γελάμε με τα παθήματα των άλλων (όπως και με τα δικά μας)"

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: giannis andreou στις 16/06/2012 5:01 μμ.

Cpt. Haddock"Με τα καινουρια λαστιχα, μαθε να στριβεις κιόλας"



Πολύ σωστός ο καπετάνιος..
Το καλύτερο ταξίδι είναι η ίδια η ζωή!Απολαμβάνεις τη διαδρομή χωρίς να σ΄ενδιαφέρει ο προορισμός...!

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Glober στις 16/06/2012 10:16 μμ.

argikoms"ουτε εκανα burn out ουτε το ελιωσα μαλλον ηταν σαπιο το λαστιχο και ζεσταθηκε πολυ και ελιωσε δεν μπορω να το εξηγησω αλιως.οταν το πηρα ειχε γομα πανω τουλαχιστον 1 ποντο.γιαυτο σας λεω επαθα τραλαλα"




Σκέφτηκες να "ζητήσεις τα ρεστα" απο την εταιρία (ίσως μέσω του καταστήματος που τα αγόρασες)?

Για τέτοια ζημιά (που σίγουρα σε έθεσε και σε κίνδυνο) το λιγότερο που μπορείς να ζητήσεις είναι αντικατάσταση...

Βέβαια αυτές οι υποθέσεις θέλουν χρόνο και "όρεξη".



Ακυρο το παραπάνω σχόλιο... μόλις διάβασα οτι το λάστιχο ήταν παλιό και το ζόρισες και απο την μεριά σου λιγουλάκι...

Πάντως εγώ άλλαξα λάστιχα πρίν κανά δυό εβδομάδες και τις καλύτερες τιμες τις βρήκα στον Πίσσαρη...

http://www.motopissaris.gr

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: argikoms στις 17/06/2012 1:51 πμ.

Παντελής"
argikoms"ουτε εκανα burn out ουτε το ελιωσα μαλλον ηταν σαπιο το λαστιχο και ζεσταθηκε πολυ και ελιωσε δεν μπορω να το εξηγησω αλιως.οταν το πηρα ειχε γομα πανω τουλαχιστον 1 ποντο.γιαυτο σας λεω επαθα τραλαλα"


Πραγματικά μένω άφωνος ! Ασχολούμαι στο χώρο του αυτοκινήτου και έχω δει λάστιχα αναγόμωσης. Κανένα, όσο κακό και να ήταν δεν είχε αυτή την συμπεριφορά που είδα στην φωτογραφία (το χειρότερο είχε κάνει φουσκάλες περιμετρικά του πέλματος). Εδώ είναι σαν να έχει ξεκολλήσει το πέλμα !!!
Ποια η μάρκα και ο τύπος του ελαστικού ???"
το λαστιχο ηταν bridgestone του 06,ο τυπος που το πηρα το αφεινε εξω, ηλιος, βροχη λογικο να σαπισει αλλα τοσο πολυ ουτε εγω το περιμενα και μπορει να ηταν και τα μαμα.το παραξενο ηταν σαλονικα μεχρι λαρισα δεν ειχαν παθει τιποτα (λαρισα εκατσα ενα βραδυ λογο που ειχε χαλασει η μιζα)απο λαρισα μεχρι καμενα βουρλα εγινε η ζημια.

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: epistimon στις 17/06/2012 1:58 πμ.

απο οτι ειδα εχει καλες τιμες αλλα σε καποια λαστιχα εχει παλιες ημερομηνιες.επειδη θελω να αλλαξω και εγω λαστιχα δεν ξερω ποια να διαλεξω.ειδα τα michelin pilot power σε καλη τιμη.τι γνωμη εχετε?

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Glober στις 17/06/2012 11:21 πμ.

epistimon"απο οτι ειδα εχει καλες τιμες αλλα σε καποια λαστιχα εχει παλιες ημερομηνιες.επειδη θελω να αλλαξω και εγω λαστιχα δεν ξερω ποια να διαλεξω.ειδα τα michelin pilot power σε καλη τιμη.τι γνωμη εχετε?"


Φαντάζομαι μιλάς για τον Πίσσαρη...

Έχει όντως και παλιότερα (2009) σε χαμηλότερες τιμές αλλά εγώ δεν το ρίσκαρα...

Αυτό που έβαλα εγώ είναι τέλος του '11...

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Παντελής στις 17/06/2012 1:23 μμ.

Κι εγώ απο Πίσσαρη τα έβαλα (mishelin) αλλά τα περίμενα γιατί δεν υπήρχαν... Και ήταν λίγων εβδομάδων κατασκευή.

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: epistimon στις 17/06/2012 1:39 μμ.

μιλαμε παντα για προσφατες ημερομηνιες κατασκευης ελαστικου.εντυπωσεις απο τα michelin?

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Παντελής στις 17/06/2012 4:13 μμ.

epistimon"μιλαμε παντα για προσφατες ημερομηνιες κατασκευης ελαστικου.εντυπωσεις απο τα michelin?"


[offtopic] Τα anakee 2 έβαλα και δεν το σκίζω το μηχανάκι. Μπορώ να σου πω πως ζεσταίνονται αρκετά γρήγορα για κράτημα και μου ανέβασαν πολλά level την αίσθηση στο φρενάρισμα. Αντέχουν αδιαμαρτύρητα φορτία (κάποια στιγμή έκανα ταξίδι με +240 κιλά) και δίνουν καλή πληροφόρηση για την ποιότητα του οδοστρώματος.
Πιστεύω πως είναι καλή επιλογή για κάποιον με μέση χρήση της μηχανής του... [/offtopic]

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: epistimon στις 17/06/2012 9:48 μμ.

επειδη κανω αποκλειστηκα ταξιδια με τη μηχανη θελω ενα λαστιχο να εισχετικα γρηγορη κορονα και να βγαζει χιλιομετρα.αυτα που εβαλες εσυ ποιας εταιριας ειναι?

Re: Λιωμένα λάστιχα  

  Από: Παντελής στις 18/06/2012 7:37 πμ.

epistimon"επειδη κανω αποκλειστηκα ταξιδια με τη μηχανη θελω ενα λαστιχο να εισχετικα γρηγορη κορονα και να βγαζει χιλιομετρα.αυτα που εβαλες εσυ ποιας εταιριας ειναι?"


Το γράφω στα 2 πόστ μου πιο πάνω... Michelin anakke 2