ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dizatos στις 23/09/2015 7:48 μμ.

Genesis"Εχεις αποψη για τα bridgestone s20?"


Όχι, αλλά είμαι λίγο προκατηλλειμένος με τα BRIGESTONE, για αυτό ίσως και να τα αδικώ.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 23/09/2015 8:21 μμ.

Κοιτα να δεις να σου πω την γνώμη μου και εγω για το τι εχω φορέσει και εχω δει...
Οπως εχω πει παλια στο tdm ειχα τα roadsmart 2 τα οποια ηταν παρα πολυ καλα δεν ξερω πως δουλευουν ομως στο tiger! Στο tiger ειχα τα πρωτα bridgestone s20 τα οποια ηταν αψογα και μετα εβαλα τα bridgestone s20 evo την επομενη έκδοση γα οποια δεν ταεχω ευχαριστηθει καθολου να πω την αληθεια! Σε μια βολτα πουπηγα τελευταια στην παρνηθα με ενα tiger εκεινος ειχε τα t30 πουλεω σχετικα φρεσκα και εγω με τα evo! Στον δρομο δεν μπορουσα να τον προλαβω καθόλου τα δικα μου και στο πηγαινε και στο ελα ζεσταθηκαν οταν φταναμε πανω και οταν φταναμε κατω και ολη την ωρα δεν μπορουσα να τα εμπιστευτω!! Εκεινος μου ειπε οτι τα δικα του ζεστενονται αμεσως και οτι ειναι υπέρ ευχαριστημενος! Για τα ιδια παλι σε tdm παλι τα εβαλε ενας γνωστος μου μονο τα καλυτερα ελεγε! Τα έχει ολα συν οτι κραταει αρκετα χλμ!! Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2 επισης ενας συμφορουμιτης τα εχει σε daytona βέβαια λεει τα καλυτερα αλλα δεν ξερω πως αποδίδουν σε τιγρη! Για τα metzeler m7rr ακουω πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω αποψη και δεν ξερω αν ζεστενονται γρηγορα! Αυτα τα ολιγα!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dizatos στις 24/09/2015 8:23 μμ.

Genesis"Κοιτα να δεις να σου πω την γνώμη μου και εγω για το τι εχω φορέσει και εχω δει...
Οπως εχω πει παλια στο tdm ειχα τα roadsmart 2 τα οποια ηταν παρα πολυ καλα δεν ξερω πως δουλευουν ομως στο tiger! Στο tiger ειχα τα πρωτα bridgestone s20 τα οποια ηταν αψογα και μετα εβαλα τα bridgestone s20 evo την επομενη έκδοση γα οποια δεν ταεχω ευχαριστηθει καθολου να πω την αληθεια! Σε μια βολτα πουπηγα τελευταια στην παρνηθα με ενα tiger εκεινος ειχε τα t30 πουλεω σχετικα φρεσκα και εγω με τα evo! Στον δρομο δεν μπορουσα να τον προλαβω καθόλου τα δικα μου και στο πηγαινε και στο ελα ζεσταθηκαν οταν φταναμε πανω και οταν φταναμε κατω και ολη την ωρα δεν μπορουσα να τα εμπιστευτω!! Εκεινος μου ειπε οτι τα δικα του ζεστενονται αμεσως και οτι ειναι υπέρ ευχαριστημενος! Για τα ιδια παλι σε tdm παλι τα εβαλε ενας γνωστος μου μονο τα καλυτερα ελεγε! Τα έχει ολα συν οτι κραταει αρκετα χλμ!! Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2 επισης ενας συμφορουμιτης τα εχει σε daytona βέβαια λεει τα καλυτερα αλλα δεν ξερω πως αποδίδουν σε τιγρη! Για τα metzeler m7rr ακουω πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω αποψη και δεν ξερω αν ζεστενονται γρηγορα! Αυτα τα ολιγα!!"


Σε ευχαριστώ θερμά για την γνώμη σου. Μάλλον είμαστε στην ίδια μοίρα, εγώ τουλάχιστον έχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω. Πιθανόν να δώσω έμφαση τελικά και στην αισθητική πλευρά και όποιο μου κάτσει καλύτερα στο μάτι, να το διαλέξω.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 26/09/2015 12:31 πμ.

Genesis" Εγω ακομα δεν μπορω να καταληξω καπου σε επομενη αλλαγη γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα στα dunlop d211 gp racer ειναι για πιστα και δρομο ζεστενονται γρηγορα τσιχλα στο δρομο αλλα κρατανε λιγα χλμ και μετα στα pirelli diablo supercorsa sp v2 "

Γιάννη αυτά τα λάστιχα δεν είναι για τον τίγρη
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 26/09/2015 9:50 πμ.

Γιατι συνονοματε??

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 26/09/2015 11:45 μμ.

Είναι πολύ μαλακά και ο σκελετός του ελαστικού δεν είναι για το βάρος που έχει το tiger ειδικά δικάβαλο και
φορτωμένο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 27/09/2015 12:19 πμ.

και για τα pirelli λες? κυκλοφορω μονοκαβαλος! εσυ ποια λες δηλ?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 28/09/2015 10:53 μμ.

rosso 2
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 29/09/2015 12:07 πμ.

Ξερω οτι αυτα φορας αλλα εχεις δοκιμασει και αλλα? Και γιατι προτεινεις αυτα?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 29/09/2015 10:57 μμ.

Γιάννη από το ΄07 που έχω τον τίγρη έχω δοκιμάσει αρκετά ζευγάρια, προσωπικά λοιπόν πιστεύω ότι τα
rosso 2 είναι από τα καλύτερα λάστιχα για το μηχανάκι μας δεν θα σε απογοητεύσουν σχεδόν πουθενά
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: mayroylis21 στις 01/10/2015 2:25 μμ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ BRIGESTONE ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ...ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΗΛΟΜΕΤΑΝΙΩΣΑ


Όχι, αλλά είμαι λίγο προκατηλλειμένος με τα BRIGESTONE, για αυτό ίσως και να τα αδικώ.[/quote]

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 01/10/2015 2:29 μμ.

Γιατι τι επαθες?? Ποια εβαλες??

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Tigris3 στις 01/10/2015 7:48 μμ.

Εγώ τα S20 πάντως τα βρήκα άψογα και την επόμενη φορά βλέπω να βάζω τα Evo.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: TheFace στις 06/04/2016 6:10 μμ.

τα rosso 3 τα εβαλε κανεις σε τιγρη?
money cant buy me love

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Genesis στις 06/04/2016 6:26 μμ.

rosso 3 ηθελα να βαλω εγω αλλα επεσα εξω στα εξοδα!