ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 13/07/2010 5:20 μμ.

ωχ!πιπέρι στο στόμα.....δεν θα επαναληφθεί πολλές φορές....

θα συνενοηθώ με τον αγαπητό συνάδελφο και αν τα βρούμε στις απολαβές( χιχι ) θα συνεχίσω να τα αναφέρω, με το σωστό όρο φυσικά, καθημερινώς......να ανέβει η πελατεία!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: dimchrist στις 13/07/2010 5:32 μμ.

freud"
alki_viades"Μιας και ψαχνομαι ρωτησα σημερα το λαστιχα μου και μου ειπε τα εξης: (σημειωτεο, το μαγαζι ειναι γεματο ταμπελακια Michelin )
Metzeler Μ5: πoλυ πιο μαλακο απο το Μ3, λιγο πιο μαλακο απο το corsa iii (ο αμεσος ανταγωνιστης του)
Michelin Power Pure: το νεο σουπερ ντουπερ γαμαουα λαστιχο, με πολυ καλο κρατημα και καλη διαρκεια σε χλμ. Τιμη 330, εχει ρωτησει καποιος αλλου;
Pirelli Diablo Rosso: οσοι τα εβαλαν ειχαν μετριες εντυπωσεις απο κρατημα. Καλη ομως διαρκεια ζωης."

Έχει φορεσει καποιος τα michelin power pure? εντυπωσεις? κρατημα? διαρκεια ζωής?
Επισης για τα conti attack,τα δοκιμασε καποιος? ευχαριστω? "

Είχα πάει στην επίσημη παρουσίαση τους στα Μέγαρα πριν από κανα τρίμηνο. Μου είπανε καλά λόγια τα παιδιά και οι δημοσιογράφοι. Το μεγάλο τους μειονέκτημα των Power Pure ήταν ότι δεν τους έδινε πολύ πληροφορία. Το καλό ήταν ότι δεν έπεσε κανένας από τους δοκιμαστές/δημοσιογράφους.
Εγώ πάντως πήγα για να τα βάλω/δοκιμάσω (προσφέρανε free track day αν τα έβαζες) αλλά δεν πείστηκα και δε τα έβαλα.
Τώρα όλα αυτά στην πίστα. Για δρόμο δεν ξέρουμε κάτι.

Τα Dunlop Qualifier II spmax γιατί δε τα βάζεται στις επιλογές σας?

Triple Way

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 13/07/2010 10:46 μμ.

Sprinter"
freud"
ειδ.νευρολογια"


Επιτέλους. Οτι χρειαζόμεθα εδώ μέσα. Σας συνιστώ ιατρέ να επικοινωνήσετε με το υποκατάστημα της Ηλιοφίλ είς Θεσ/νίκην δια να εξασφαλίσετε την λίστα της πελατεία σας."

Αν ειναι μακρα η λιστα.. Παντως,επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες,δινεται προμηθεια..Τιμη συζητησιμη.. Την 11 εντολη δεν τη ξερετε????? ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ!!![Με δικηγορους κ γιατρους-ψυχιατρους] να φανταστεις οταν πρωτοδιαβασα ψυχιατρικη,ελεγα ωχ και αυτο εχω,ωχ κ το αλλο,ολες τις ψυχωσεις μαζι.. ευτυχως αργοτερα αρχισαν να ξεδιαλυνουν τα πραγματα..ελπιζω...

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 13/07/2010 10:55 μμ.

dimchris"Είχα πάει στην επίσημη παρουσίαση τους στα Μέγαρα πριν από κανα τρίμηνο. Μου είπανε καλά λόγια τα παιδιά και οι δημοσιογράφοι. Το μεγάλο τους μειονέκτημα των Power Pure ήταν ότι δεν τους έδινε πολύ πληροφορία. Το καλό ήταν ότι δεν έπεσε κανένας από τους δοκιμαστές/δημοσιογράφους. :mrgreen
Εγώ πάντως πήγα για να τα βάλω/δοκιμάσω (προσφέρανε free track day αν τα έβαζες) αλλά δεν πείστηκα και δε τα έβαλα. :whistle
Τώρα όλα αυτά στην πίστα. Για δρόμο δεν ξέρουμε κάτι.

Τα Dunlop Qualifier II spmax γιατί δε τα βάζεται στις επιλογές σας?"

φυσικα κ τα βαζω..απλα ακουσα οτι εχουν μικρη διαρκεια ζωης..εχω τον τιγρη 1,5 χρονο κ αλλαζω τριτη φορα λαστιχα..27000 χλμ,τις 2 πρωτες τα μαμισια,ξερω μαλ...ια,αλλα ηταν δωρεαν..σε ευχαριστω για την ενημερωση..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 13/07/2010 10:58 μμ.

[quote="vagtyrp":17h8aed7]
freud"
vagtyrp"χωρίς να θέλω να επεμβαίνω, έχω τα angel st pirelli, έχω 15000χλμ ήδη με τρία δικάβαλα και τριβάλιτσα ταξιδάκια, και το λάστιχο έχει πολύ ζωή ακόμα. όσον αφορά την πόλη, ζεστένεται λίγο πιο αργά από ότι το Μ3 που είχα πριν και κρατάει μιά χαρά και μεσα στην πόλη!

οπότε όταν τα φτύσουν πάλι αυτά θα βάλω! "

γεια σου ρε βαγγελη,ο δημητρης απο λαρισα,ειμαι..διοριστηκα παπαγεωργιου σαλονικη ειδ.νευρολογια.μετα σταυρουπολη ψυχ/κη..εσυ ολα cool? ειναι διγομα?τιμη?"



γειά σου μήτσο! καλή αρχή ρε, αμα ανέβω προς τα πάνω θα σου τηλεφωνήσω! τα λάστιχα είναι δίγομα,τιμή 310 ευρόπουλα πριν 4 μήνες περίπου στον μπούκη στα καμίνια που πηγαίνω.τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η τιμή αλλά μπορώ να μάθω και να σου πώ.εγώ μια χαρά, οργώνω τις ασφάλτους με κάθε ευκαιρία που βρίσκω.αύγουστο κάποια στιγμή θα μαι θεσσαλονικη!μιλάμε! [/quote:17h8aed7]
εννοειται ρε βαγγελη..θα χαρω πολυ..το τηλ σου το εχω..θα σε παρω αυριο,γιατι αλλαξα νουμερο..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: freud στις 16/07/2010 5:10 μμ.

Ξερει καποιος λαστιχαδικο θεσσαλονικη για pirelli με καλες τιμες??

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: alki_viades στις 09/08/2010 3:29 μμ.

Εχοντας φορεσει τα Power pure για 1500χλμ αναφερω: Παρομοιο με το ΒΤ016, γρηγορη κορωνα, μολις γυρεις τη μηχανη βιδωνεται στην κληση που θα δωσεις, φαινεται να κραταει μισο 'τσικ' (κατα ANSI, 'κλικ' κατα DIN ) λιγοτερο απο το ΒΤ016 αλλα γλυστραει αρκετα πιο ομαλα και προοδευτικα. Δεν το εχω δοκιμασει σε βρεγμενο αλλα λογικα θα κραταει καλυτερα. Επισης φαινεται να εχει πολυ περισσοτερο ψωμι, μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει σημαδια τετραγωνισματος (καθως ομολογω 90% τελευταια κυκλοφορω στην πολη ή δικαβαλο οποτε ορθιος και χαλαρα )


Τωρα θα μου πεις τι καθεσαι και γραφεις αυγουστιατικα... πανε για κανα

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johntiger1050 στις 10/09/2010 3:28 μμ.

Εγω παλι τα corsa 3 τα ελιωσα στις 6000km και τωρα ψαχνωμαι σε ενα ασφικτηκο διλημα.........


M3 , Power pure , ROSSO , Sportmax ?????







ΥΓ. Κανας καλος ψυχολος παιζει ?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johntiger1050 στις 17/09/2010 6:03 πμ.

τελεικα τα εβαλα τα λαστιχα και ειναι................

































metzeler m5 interact !!!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: patapios στις 17/09/2010 11:42 μμ.

Ποσο πηγε το μαλλι?

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: doohan στις 17/09/2010 11:47 μμ.

320 η 340 νομιζω τα εχει ο Μπουκης αλλα καλου κακου ρωτα και αλλου σε τι τιμη τα δινουν........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: johntiger1050 στις 18/09/2010 5:13 πμ.

310 topothetimena zygostathmismena kai olh thn ora pano ap oto kefali tou mastora

opoios thelei plirofories gia to pou sta sinora keratsini peiraias ...
gia leptomeries pm na mhn ginete kai diafimish 60 km mono mexri tora kai ola good leptomeries en kairo

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: NikosV στις 21/09/2010 12:58 μμ.

johntiger1050"310 topothetimena zygostathmismena kai olh thn ora pano ap oto kefali tou mastora

opoios thelei plirofories gia to pou sta sinora keratsini peiraias ...
gia leptomeries pm na mhn ginete kai diafimish 60 km mono mexri tora kai ola good leptomeries en kairo "


τωρα που ανεβηκα Αθηνα τα βρηκα με 295 ολα κομπλε .. !! ελαχιστη διαφορα αλλα κουβεντα να γινεται ..
πληροφοριες σε ΠΜ ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: maverick στις 23/05/2011 1:53 μμ.

γεια σας για αθηνα 90% χρηση τι ελαστικα προτεινετε? χαλαρη οδηγηση κανω αλλα θελω τελεια προσφυση σε φρενα και νερα... ευχαριστω.
ευχομαι καλους δρομους σε ολους και να φορατε παντα το κρανος. !

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 23/05/2011 3:11 μμ.

maverick"γεια σας για αθηνα 90% χρηση τι ελαστικα προτεινετε? "


Εγω προτείνω να αλλαξεις μηχανακι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."