Λάστιχα Tiger 1050

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 14/04/2011 5:37 μμ.

Τα diablo το απλο εχεις απολυτο δικιο ειναι παλιο μοντελακι και παραγεται ακομα κανονικα!! ειναι το μονο ελαστικο που μπορω να πω οτι εχω μεινει με ολα τα μηχανακια μου ευχαριστημενος! αν σκεφτεις οτι με τα προηγουμενα ειχα κανει 14.000 κμ το εχω ανετα για αλπεις και πισω που αντε να κανς και 5.000 κμ το μαξιμουμ!!!!!! κοιτα αν δω οτι δε με περνει τα αλλαζω απο δω περα αλλα αν σκεφτεις οτι αντε να κανω 1000 μεχρι τοτε λογο επαγγελματικων υποχρεωσεων δε νομιζω να μεινω και με τα λινα....
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 14/04/2011 5:58 μμ.

amis"Τα diablo το απλο εχεις απολυτο δικιο ειναι παλιο μοντελακι και παραγεται ακομα κανονικα!! "


στα σαιτ της Πιρελλι δεν υπάρχει οπότε θεωρώ πως δεν παράγεται ακόμα κανονικά, ούτε έχει στοκ το εργοστάσιο, απλώς πουλιέται το στοκ των διανομέων και των dealers.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 14/04/2011 7:54 μμ.

α μπορει να ειναι ετσι εμενα ειναι κατασκευασμενα πριν απο 3 μηνες παντος...
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: sprintman στις 03/05/2011 3:28 μμ.

Eπηδεί το συγκεκριμένο θέμα το έχω ...και υπήρχε κάποια ερώτηση από συνάδελφο για το Dunlop to roadsmart του το συνιστώ ανεπιφύλαχτα αν έχει ιπποδύναμη μέχρι 100- 110 άλογα και ροπή γύρω στα 10 θα του αντέξουν 15000 χιλ άνετα μη πω και παραπάνω και με ένα τρακ ντευ ενδιαμεσα απλά είναι σούπερ ελαστικό και αντοχής.....

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: TAS στις 07/05/2011 2:09 μμ.

amis"Επιστρεφω λοιπον εχοντας κανει με τα Μ5 γυρω στα 3.500 χιλιαδες χιλιομετρα και πλεον ιδιοκτητης απο ενα ζευγαρακι Pirelli Diablo. Τα Diablo με εξεπληξαν θετικα και πιανουν πολυ πολυ καλυτερα σε συνθηκες πολης και γυαλλισμενης ασφαλτου. κολαει καλυτερα και εμενα πρωσοπικα μου δίνει μια ποιο ασφαλή αίσθηση στη στροφη. Για εκτος πολης δε πιστευω οτι χρειαζεται να το αναλυσω γραπωνουν την ασφαλτο μη τους φιγει... το τι χιλιομετρα θα βγαλουν θα το μαθω μετα απο το ταξιδι στις αλπεις τον Ιουλιο οποτε και θα σας το πω για οποιον ενδιαφερεται. Next Tyres. Pirelli Diablo Rosso. "



εδω θα διαφωνησω μαζι σου καθετα , εγω τα φοραγα τα pirelli diablo και τα αλλαξα με τα Μ5. οχι οτι δεν ημουν ευχαριστιμενος με τα πρωτα , αλλα τωρα νιωθω ακομα πιο σιγουρος ποσο μαλλον σε γρηγορες ορεινες διαδρομες..Υποψην μενω Αθηνα και πηγαινω Θεσ/νικη μια φορα το διμηνο και ξερω ποσο χαλια δρομους εχουμε πανω. Οτι λαστιχο και να βαλουμε δε βασταει πουθενα ειδικα στο κεντρο, μεχρι και ο περιφερειακος ειναι για πατιναζ. Τα pirelli στα 10,000 μου ειχαν βγει τα λινα και απο τα 5,000χλμ ειχαν αρχησει να τετραγωνιζουν λογω Αθηνας θες/νικης . Τωρα με τα Μ5 εχω κοντα στα 5,000χλμ και το λαστιχο ειναι ακομα σα καινουργιο... ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΣ
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: odysseas στις 09/05/2011 1:05 πμ.

εχει δοκιμασει κανεις τα continental road attack 2??ποσα χλμ βγαζουν περιπου?περισσοτερα απο τα m5??