Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple

Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: lioulios στις 29/09/2011 7:03 μμ.

Γειά χαρά .

Το θέμα το ανοίγω μιας και είμαι κάτοχος 675 και θα ήθελα να φοράω το μασκάκι του Σπήντ (όπως πολλοί άλλοι νομίζω).

Υπάρχει ένα παληκάρι από Βόρεια Ελλάδα(δεν τον γνωρίζω προσωπικά) ,ο οποίος σε γειτονικό φόρουμ έχει ποστάρει κάποια πολύ ωραία πρότζεκτ που έχει κάνει σε μηχανάκια και που πιάνουν τα χέρια του .

Τελευταία στο ίδιο φόρουμ (μοτο.γρ) έχει βαλει αγγελία ότι φτιάχνει πολυεστερικές κατασκευές παντός τύπου (μάσκες ,καρίνες κτλ).

Σε τηλεφωνική εποικινονία μαζί του , μου είπε πως αν είχε ένα μασκάκι από σπήντ ,να φτιάξει το καλούπι και ένα μηχανάκι 675 να δει για τις βάσεις , είναι υπόθεση εύκολη .

Θα μπορέσουμε να βρούμε κανέναν από Θεσ/νίκη να του πάει το μηχανάκι να το δει;
Θα μπορέσουμε να βρούμε μασκάκι από κανέναν γνωστό ;

Όλα είναι υπό συζήτηση .... Για το κόστος βαμμένο θα είναι περίπου κανα 80άρι ,αλλά αν μαζευτούμε καμπόσοι σίγουρα θα πετύχουμε και καλύτερη τιμή .

Εδώ φαίνετε τι έχει κάνει
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=121227

dr 350 dakar replica
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... genumber=1

africa desert racer.....η αρχη......
http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=108938

Ξανατονίζω ...Μένω Κρήτη .Το παιδί Θεσσαλονίκη (μπορεί και Λάρισα -δεν είμαι σίγουρος) Δεν τον γνωρίζω προσωπικά αλλά είναι γνωστός στο μοτοφόρουμ και άτομο εμπιστοσύνης .

...Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα ;

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: nemes74 στις 30/09/2011 2:26 πμ.

καταρχας καλησπερα σε απαντα τα μελη του φορουμ και καλως σας βρισκω!!!!ειμαι ο χρηστος,που αναφερει ο φιλος πιο πανω με τις ιδιοκατασκευες,και γραφτηκα απο κατοπιν παροτρυνσεως του φιλου,καθοτι βλεπω προκυπτει ενα θεμα το οποιο απασχολει καποιους αλλα και ειναι αντικειμενο ενασχολησης μου........αν βρεθει συμφορουμιτης απο σαλονικα μερια προθυμος για την εξυπηρετηση που αναφερεται πιο πανω,πολυ ευχαριστως θα μπορουσε να επικοινωνησει μαζι μου ειτε με π.μ,ειτε και τηλεφωνικα στο 6973205164......
ride fast.....stay young........!!!

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: lioulios στις 02/10/2011 10:36 μμ.

...Περίμενα μεγαλύτερη συμετοχή ...Έστω μια κουβέντα .

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: tharis στις 03/10/2011 6:23 μμ.

Γιαννη δε νομιζω να ηθελε καποιος να ξιλωσει το μασκακι του και να το χρησιμοποιησει σαν καλουπι.. Το πιο σωστο θα ηταν να αγοραζατε ενα και απο κει και περα κανετε οτι θελετε..! Και φυσικα δε χρειαζεται να ειναι γνησιο ..

Επισης πιθανον να μπορεις να βρεις και ετοιμα σ αυτη την τιμη. Γιατι να παιδευεσαι ? Το καλο θα ηταν να φτιαξεις κατι που δεν υπαρχει πχ καποιο καλυμα για την ουρα, μια διαφορετικη καρινα ή κατι τετοιο..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: nemes74 στις 08/10/2011 10:16 μμ.

lioulios"...Περίμενα μεγαλύτερη συμετοχή ...Έστω μια κουβέντα . "

nai.......κιεγω......αλλα βλεπω......δεν δειχνει καποιος να ενδιαφερεται.....και φυσικα αποτι καταλαβα δεν γνωριζουν οτι η διαδικασια της καλουποποιησης ειναι κατι που διαρκει το πολυ μια ωρα και δεν βλαπτει σε τιποτα το κοματι δωρητη.....οπως βλεπω οτι δεν καταλαβαν οτι με τη γνωριμια μας θαδινα τη δυνατοτητα σε πολους που θελουν να αλαξουν-ομορφυνουν το μηχανακι τους με τα αισχρα πανακριβα spare parts του εξωτερικου η της αντιπροσωπειας,νατο κανουν με ευκολια με τις εξετευλιστικες τιμες που κατασκευαζω εδω θεσσαλονικη τετοια παρομοια......ευχαριστω παντως για το δικο σου ενδιαφερον φιλε μου και να ξερεις οτι μενω ανοιχτος σε καθε προταση οποτε επιθυμεις......αν το συζυτηστε βεβεα με τα παιδια του φορουμ και καταληξετε καπου.....φιλικα.....και με καθε σεβασμο.....χρηστος.......
ride fast.....stay young........!!!

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: tharis στις 08/10/2011 10:34 μμ.

προφανως δεν γνωριζουμε για την καλουποποιηση.... Αν ηθελες θα μπορουσες να μας ενημερωσεις εσυ που ειναι η δουλεια σου ...

Εμενα το μασκακι μου δεν ειναι καθολου αισχρο παντως !!

. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ιδιοκατασκευή μασκάκι SpeedTriple σε StreetTriple  

  Από: nemes74 στις 08/10/2011 11:25 μμ.

haris"προφανως δεν γνωριζουμε για την καλουποποιηση.... Αν ηθελες θα μπορουσες να μας ενημερωσεις εσυ που ειναι η δουλεια σου ...

Εμενα το μασκακι μου δεν ειναι καθολου αισχρο παντως !!

"

βεβεως........γιανα δεις αρκετα δειγματα της δουλεις μου.....μπενεις στο moto.gr πας στο κεφαλαιο ανακατασκευες βελτιωσεις και ανοιγεις οτι ποστ ειναι απο το μελος nemes74.....θα δεις αρκετα.....ακομα καλυτερα αν δουλευεις f/b κανεις ενα add ston chris mototransformer nicks.......και τα βλεπεις ολα....!!προς θεου......το μασκακι ειναι πανεμορφο!!!!οι τιμες που τα πουλανε οι αντιπροσωπειες ειναι αισχρες!!!!φιλικα.....χρηστος......
ride fast.....stay young........!!!