Εξατμιση Mivv Suono

Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Alex_Tsakis στις 02/07/2012 7:01 μμ.

Καλησπερα στην παρεα!!! ο τιγρης εχει φτασει στις 2000km και νομιζω πως ηρθε η ωρα να του δωσω λιγες "αναπνοες"..... Σκεφτομαι δηλαδη να βαλω το after-market προγραμμα της Τ, αυτο που ειναι για την ΑRROW δηλ, φιλτρο Κ&Ν και στο τελος και μια αρκετά ελευθερη εξατμιση... Σκεφτομαι παρα πολυ την Mivv Suono (η κοντη που βγαινει χαμηλα) γτ ο ηχος της ειναι αρκετα δυνατος και 'καθαρος' πιστευω!!! Τωρα αυτο που μενει ειναι να αγορασω μια... Γι αυτο οποιος ξερει ας μου προτεινει καταστημα με καλη τιμη... Στο googl-αρισμα που εκανα παρατηρησα οτι παιζει απο 499 εως 600+ αν δε κανω λαθος.... Αν υπαρχουν καλυτερες προτασεις περιμενω απαντηση ή και για μεταχειρισμενες αν ξερει καποιος... Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: psilo_paidi στις 02/07/2012 8:51 μμ.

500-600 einai polla....... episis mi ti pareis apo ti perko s.a sthn ellada... 8a pas edw
http://www.carpimoto.it/EN/Bike_Triumph ... -Steel.htm

apo kei ti pira omws me to mama diplo stand 8elei montifa na xereis!

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: evkou στις 02/07/2012 11:14 μμ.

Φίλε δεν εχω άποψη για MIVV, εγώ χρησιμοποιώ την REMUS POWERCONE σε μαύρο χρώμα και έχω την αίσθηση οτι απο design είναι ότι καλύτερο για tiger1050 με ωραίο μπάσο ήχο και δυνατότητα εξαγωγής του σιγαστήρα για πιο άγριες αποχρώσεις. Αν δεν έχεις αποφασίσει οριστικά για MIVV ρίξε μια ματιά στην powercone απο το site της REMUS

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: tiger1050koridallos στις 03/07/2012 1:01 πμ.

εγω πιστευω οτι η mivv ειναι οτι καλυτερο για το tiger απο ηχο..δεν συγκρινετε με καμμια!!!και απο λειτουργεια εχω ακουσει οτι δουλευει πολυ καλα..σε αντιθεση με την remus που δεν εχω ακουσει καλα λογια..
Υ.Γ εγω φωραω την arrow..

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Tigrisss στις 03/07/2012 10:25 πμ.

Καλά αν πιστευετε οτι οι εξατμίσεις εχουν διαφορές στη λειτουργία, σε ενα μηχανακι 115 ιππων, τοτε τι να πω......

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 03/07/2012 3:08 μμ.

Tigrisss"Καλά αν πιστευετε οτι οι εξατμίσεις εχουν διαφορές στη λειτουργία, σε ενα μηχανακι 115 ιππων, τοτε τι να πω......"

Δέν συμφωνώ μιάς και έχω πάρει βόλτα Τίγρη μαμά με τελικό Mivv suono και πηγαινε πολύ καλύτερα από πριν με μαμά εξάτμιση,επίσης έχω οδηγήσει και Τίγρη με χειροποιητη ελληνική εξάτμιση και δεν πήγαινε βήμα.(σε σχέση με την mivv suono)
Παίζει μεγάλο ρόλο η εξάτμιση απο 50 κυβικα εώς όσα κυβικα μπορείς να σκεφτείς ότι υπάρχουν σε μοτοσυκλέτα και ειδικά στην λειτουργία.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Alex_Tsakis στις 03/07/2012 3:45 μμ.

psilo_paidi"500-600 einai polla....... episis mi ti pareis apo ti perko s.a sthn ellada... 8a pas edw
http://www.carpimoto.it/EN/Bike_Triumph ... -Steel.htm

apo kei ti pira omws me to mama diplo stand 8elei montifa na xereis!"


kai poso kairo peripou tha parei na erthei ELLADA;;;;;

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: psilo_paidi στις 03/07/2012 4:57 μμ.

me ton argo kai fthno tropo kana 15 meres mou kane................................. etaireia metaforas evala thn dhl... mou ti ferane sto spiti!!!!!!!!!!!!!!

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Alex_Tsakis στις 03/07/2012 9:06 μμ.

psilo_paidi"me ton argo kai fthno tropo kana 15 meres mou kane................................. etaireia metaforas evala thn dhl... mou ti ferane sto spiti!!!!!!!!!!!!!!"


Gia 15 europoula den paerimenw me tpt.. pantws polu kalo site (oson afora ta italika proionta kuriws)...

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: johnygalan στις 03/07/2012 9:59 μμ.

TRIUMPHAKIAS"
Tigrisss"Καλά αν πιστευετε οτι οι εξατμίσεις εχουν διαφορές στη λειτουργία, σε ενα μηχανακι 115 ιππων, τοτε τι να πω......"

Δέν συμφωνώ μιάς και έχω πάρει βόλτα Τίγρη μαμά με τελικό Mivv suono και πηγαινε πολύ καλύτερα από πριν με μαμά εξάτμιση,επίσης έχω οδηγήσει και Τίγρη με χειροποιητη ελληνική εξάτμιση και δεν πήγαινε βήμα.(σε σχέση με την mivv suono)
Παίζει μεγάλο ρόλο η εξάτμιση απο 50 κυβικα εώς όσα κυβικα μπορείς να σκεφτείς ότι υπάρχουν σε μοτοσυκλέτα και ειδικά στην λειτουργία. "


Ο Κώστας μάλλον λέει πως δεν έχουν διαφορές οι Aftermarket, εννοείτε πως αμά βάλεις ελευθέρας ενώ πριν είχες
τη μαμά κλειστή θα δεις μεγάλη διαφορά.
Τώρα όμως είτε βάλεις remus ή mivv ή arrow οι διαφορές θα είναι ελάχιστες.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Tigrisss στις 04/07/2012 12:29 μμ.


ακριβως ,ευχαριστώ γιάννη, εννοω οτι MIVV ZARD ARROW REMUS ειναι το ιδιο και το αυτο........εφοσον όλοι βαζουν φιλτρο ελευθερο και προγραμμα...

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: dimchrist στις 04/07/2012 1:37 μμ.

Alex_Tsakis"
psilo_paidi"500-600 einai polla....... episis mi ti pareis apo ti perko s.a sthn ellada... 8a pas edw
http://www.carpimoto.it/EN/Bike_Triumph ... -Steel.htm
apo kei ti pira omws me to mama diplo stand 8elei montifa na xereis!"

kai poso kairo peripou tha parei na erthei ELLADA;;;;; "

Alex_Tsakis"
psilo_paidi"me ton argo kai fthno tropo kana 15 meres mou kane................................. etaireia metaforas evala thn dhl... mou ti ferane sto spiti!!!!!!!!!!!!!!"

Gia 15 europoula den paerimenw me tpt.. pantws polu kalo site (oson afora ta italika proionta kuriws)... "


Παρακαλώ μη γράφετε greeklish.

Με την ευκαιρία να αναφέρω το ιντερνετομάγαζο http://www.motopissaris.gr που έχει συνεργασία με το εξίσου πολύ καλό http://www.carpimoto.it
Ότι βλέπετε στον κατάλογο του Ιταλού carpimoto μπορείτε μετά από επικοινωνία με τον κ. Πίσσαρη να το παραγγείλετε.

Triple Way

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: evkou στις 05/07/2012 7:09 μμ.

Tigrisss"Καλά αν πιστευετε οτι οι εξατμίσεις εχουν διαφορές στη λειτουργία, σε ενα μηχανακι 115 ιππων, τοτε τι να πω......"



Αυτό είναι η αλήθεια, οι aftermarket εξατμίσεις έχουν ελάχιστες εως ανύπαρκτες διαφορές στην απόδοση, η μόνη σύγκριση που έχει νόημα είναι ο ήχος και η αισθητική οπότε περί ορέξεως .......

Re: Εξατμιση Mivv Suono  

  Από: Alex_Tsakis στις 05/07/2012 8:06 μμ.

Πριν απο καμια ωριτσα παρήγγειλα το τελικο για τον τιγρη... τελικα το παρηγγειλα απο το http://www.motopissaris.gr ....
Ισως η καλυτερη τιμη που βρηκα!!! Τωρα το μονο που μενει ειναι να μπει πανω και να ακουσω τη φωνουλα του Τ!!!
Τις ευχαριστιες μου στους psilo_paidi και dimchrist για τις λυσεις που μου εδωσαν!!!