αλισογραναζα

αλισογραναζα  

  Από: ridik στις 24/10/2011 3:46 μμ.

καλησπερα κυριοι θα ηθελα βοηθεια να μαθω τι νουμερα γραναζια φοραει το tiger1050 γτ θελω να τα αλαξω και θα παρω τις μαρκας D.I.P δεν θελω να βαλω τα μαμα!tnx

Re: αλισογραναζα  

  Από: Native στις 24/10/2011 5:10 μμ.

D.I.D εννοείς μάλλον. Υπάρχει σετ για το tiger. Παρόλαυτα σου λεω οτι η αλυσίδα είναι 530 και τα γρανάζια (18/44)
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αλισογραναζα  

  Από: ridik στις 24/10/2011 5:30 μμ.

Native"D.I.D εννοείς μάλλον. Υπάρχει σετ για το tiger. Παρόλαυτα σου λεω οτι η αλυσίδα είναι 530 και τα γρανάζια (18/44)"


σε ευχαριστω φιλε μου για τιν πλιροφορια κατι αλλο χαζο να ροτισω το σετ D.I.D poy εχει στο ebay kai grafei china einai i gnisia?

Re: αλισογραναζα  

  Από: Native στις 24/10/2011 6:09 μμ.

Μπορείς να καταλάβεις απο την τιμή και την αξιοπιστία του πωλητη. Επιπλέον μπορεις να τον ρωτήσεις κιολας.

Το Γνησιο κιτ πάντως της D.I.D έχει αλυσίδα 530VM χρυσή και γρανάζια jt

Αυτό δηλαδή (τυχαίο Ελληνικό site)
http://www.motopissaris.gr/full_product ... &fsize=all

Ο επίσημος αντιπρόσωπος είναι ο Αλεξόπουλος στο Κουκάκι.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αλισογραναζα  

  Από: nfot στις 24/10/2011 7:23 μμ.

Και μαλλον θα εχεις αυξημενο θορυβο απο το μπροστινο γραναζι, μιας και τα after market, συνηθως δεν εχουν ενα λαστιχακι που εχουν τα μαμα. Στο Fazer ισχυει παντως αυτο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: αλισογραναζα  

  Από: johnygalan στις 24/10/2011 9:38 μμ.

Και στο tiger
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: αλισογραναζα  

  Από: ridik στις 24/10/2011 11:55 μμ.

Native"Μπορείς να καταλάβεις απο την τιμή και την αξιοπιστία του πωλητη. Επιπλέον μπορεις να τον ρωτήσεις κιολας.

Το Γνησιο κιτ πάντως της D.I.D έχει αλυσίδα 530VM χρυσή και γρανάζια jt

Αυτό δηλαδή (τυχαίο Ελληνικό site)
http://www.motopissaris.gr/full_product ... &fsize=all

Ο επίσημος αντιπρόσωπος είναι ο Αλεξόπουλος στο Κουκάκι."


αυτο παραγγηλα τελικα μονο που το βρηκα 10 ε κατω.μονο ελπιζω να μην κανει πολη θορυβο γτ θα ξενεροσο φρικτα

Re: αλισογραναζα  

  Από: ridik στις 24/10/2011 11:57 μμ.

johnygalan"Και στο tiger "


κανει εντονο θορυβο?διαφοτισεμαι πλσ γιατη θα ξενεροσο τι ζωη μου αν κανει πολυ

Re: αλισογραναζα  

  Από: Native στις 25/10/2011 10:11 πμ.

Εγω πάντως δεν είχα παρατηρήσει κάτι με το εν λόγω κιτ. Ειχα κάνει 30000χλμ
Πιο πολυ θόρυβο κανει η αλυσιδα οταν κοπανάει πάνω στην γλύστρα αμα δεν ειναι σωστα τεντωμένη.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αλισογραναζα  

  Από: johnygalan στις 25/10/2011 5:24 μμ.

ridik"
johnygalan"Και στο tiger "


κανει εντονο θορυβο?διαφοτισεμαι πλσ γιατη θα ξενεροσο τι ζωη μου αν κανει πολυ"

Μην ανησυχείς κάνει θόρυβο(ειδικά στη πρώτη) αλλά δεν είναι και υπερβολικός,
απλά όταν είναι κρύο πριν ξεκινήσεις κάντο λίγο πίσω και μετά κούμπωσε τη πρώτη.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"