ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ

ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: jorge357 στις 06/11/2011 6:16 μμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ.. ΩΣ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ.. ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ TIGER 1050 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΦΙΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΑΡΚΕΤΟ ΑΕΡΑ. ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΩ?? FABRI?? MRA?? KATI ΑΛΛΟ??? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ Η ΑΓΟΡΑ????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: Savvas Drakakis στις 06/11/2011 7:07 μμ.

καλησπερα φιλε μου..εγω εχω FABBRI..super επιθετικη εμφανιση κ αρκετη δουλεια στην καλυψη απο τον αερα...
καλη επιτυχια στην αγορα σου!!
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: Savvas Drakakis στις 06/11/2011 7:14 μμ.

α ναι!SPILIOTIS με 87 ευρω(επισημος αντιπροσωπος), Μιχαλακοπουλου ή Θηβων.οπου σε βολευει.
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: jorge357 στις 07/11/2011 12:30 πμ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ... ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ..... ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ..........

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: strani στις 07/11/2011 8:06 πμ.

jorge357"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ.. ΩΣ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ, ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ.. ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ TIGER 1050 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΦΙΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΑΡΚΕΤΟ ΑΕΡΑ. ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΩ?? FABRI?? MRA?? KATI ΑΛΛΟ??? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ Η ΑΓΟΡΑ????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..."

αδερφε εγω εδω και 2 χρονια φοραω MPA και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αλλωστε υπαρχει και σχετικο post

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: jorge357 στις 07/11/2011 4:48 μμ.

Ευχαριστώ.... θα κοιτάξω και ΜRA.........

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: xaotikos στις 07/11/2011 5:44 μμ.

Μιας και το θέμα ζελατίνας είναι αρκετά ιδιαίτερο (που να δειτε post σε ξένα forums) καλό θα ήταν όσοι προτείνετε ένα μοντέλο να λέτε το μέγεθος (αν υπάρχει ας πούμε κοντή και ψηλή) καθώς και το ύψος σας.

Σάββα, πρέπει εδώ που τα λέμε καμια μέρα να πάρω το δικό σου να δω την F.Fabbri γιατί η μαμά touring που έχω εγώ ώρες ώρες μου κουδουνίζει το κεφάλι.

A! Το ύψος μου 1.82

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: xaotikos στις 07/11/2011 5:59 μμ.

Επίσης, έχει κανείς από εδώ μέσα PUIG?

Mαρέσει πολύ οπτικά!

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: Savvas Drakakis στις 07/11/2011 6:34 μμ.

οποτε θελεις xaotike!
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: jorge357 στις 08/11/2011 1:07 μμ.

Xaotike να ρωτήσω.. Η τουριστική ζελατίνα της μαμάς δεν κάνει δουλεια??? Το δικό μου ύψος είναι 1.90 οτι θα τρώω αέρα θα τρώω... Αλλά να το περιορίσουμε λίγο.. Η Fabri μου αρέσει πολύ οπτικά, αλλά από θέμα αέρα καλύπτει καλύτερα από την χαμηλή μαμα που έχω??

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: xaotikos στις 08/11/2011 3:21 μμ.

Κοιτα, το θέμα ζελατίνας είναι πολύ φλου. Καταρχάς δεν παίζει ρόλο μόνο το ύψος αλλά και το πόσο ψηλό κορμό έχεις, αν οδηγείς όρθιος ή σκυφτός κλπ. Από εκεί και πέρα υπάρχουν τόσες πολλές ζελατίνες που μόνο οι δοκιμές μπορούν να δώσουν σαφή στοιχεία μιας και στον καθένα ταιριάζει κάτι διαφορετικό

Εγώ από την μαμά ψηλή δεν έχω πολλά παράπονα αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου κόβει τρελά τον αέρα. Επίσης στα 200 αρχίζουν κάποιες ταλαντώσεις στο τιμόνι που για παράδειγμα με το naked που είχα πριν με ένα ένα ζελατινάκι δεν υπήρχαν. Βέβαια σε αυτό μπορεί να παίζουν ρόλο πολλά (χουφτες, εκτεθιμένος όγκος κλπ)

Δυστυχώς την χαμηλή ενώ την έχω δεν την έχω δοκιμάσει για να δω την διαφορά. Σε άλλους η ψηλή δημιουργεί αρκετό θόρυβο και κούνημα στο κράνος, σε άλλους όχι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις after market. Για να καταλάβεις κάποιοι λένε ότι με χαμηλή ζελατίνα, τρώγοντας όλο τον αέρα έχουν γλυτώσει από κουνήματα και σφυρίγματα.

Πάντως να οδηγήσω πάνω από 130-140 με ανοιχτή ζελατίνα (που έχω διαβάσει) δεν παίζει, τρώω αέρα.

Re: ΑΓΟΡΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ  

  Από: jorge357 στις 11/11/2011 12:12 μμ.

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις....