Greeklish

Re: Greeklish  

  Από: Sprinter στις 25/03/2009 12:08 πμ.

alki_viades"Ρε συ sprinter, και σε αλλους δεν αρεσουν τα greeklish αλλα δεν αρχιζουν να βριζουν τον κοσμο!


Δηλαδη νομιζεις πως εσυ που προσβαλλεις κοσμο εισαι πιο σωστος απο τον αλλο που γραφει με greeklish; "


Κοιτα φίλε, ειναι θεμα σεβασμου των άλλων. Στον συγκεκριμενο είχε γίνει η παρατήρηση (όχι από μένα) για το θέμα των γκρηκλις από πολύ καιρό. Ειχε πει τότε sorry αλλα μας εγραψε όλους και συνέχισε το βιολί του.

Εκανα και εγώ παρατήρηση με τρόπο που δεν απευθυνόταν κατευθείαν σε αυτόν (μια και ειχε γράψει και αλλος σε γκρηκλις στο ιδιο θρεντ, το οποίο θρεντ,παρενθετικά, το κοψε και το ραψε η Ελένη και αντε τώρα να βρείς άκρη). Συνέπλευσε και η Ελένη στα περί γκρηκλις. Εγραψα και εγώ (πάλι γενικά) τι πιστεύω για αυτούς που επιμένουν να γράφουν έτσι, και είπα αντε τελείωσε εδώ.

Αντί όμως να μη μιλήσει αυτός, αποφάσισε να πάρει πάνω του την υποστήριξη των απανταχού γραψαρχίδηδων και να βγάλει λογίδριο για το πώς ότι γουσταρει κανει και σ' οποιον αρέσει. Τότε πρόσθεσα στα σχόλιά μου (περί γραψίματος των άλλων κλπ) και τον χαρακτηρισμό του παπάρα και τον απεύθυνα στον συγκεκριμένο. Τη συνέχεια με την απάντηση του συγκεκριμένου ανθυπανθρωπάριου τα διαβάσατε.

Στον χαρακτηρισμό λοιπόν αυτόν θα επιμείνω και γι αυτόν και για ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ όχι επειδή γράφει γκρηκλις αλλα επειδή ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΟΣΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ. Και πιστευω πώς παπάρας είναι πολύ ελαφριά κουβέντα για οποιον επιδεικνύει τα χειρότερα χαρακτηριστικά της ρατσας μας. Και όχι, δεν τον δικαιολογεί το, προφανώς, νεαρό της ηλικίας του, το αντίθετο μάλιστα, γιατί αν οι πατεράδες μας και μείς τα κάναμε σκατά (που τα κάναμε) θα περίμενα τα παιδιά μας να τα κάνουνε καλύτερα. Αλλα πού...

Υποψιάζομαι λοιπόν οτι αύριο ο τύπος αυτός και κάθε τέτοιος, που θα βγεί στο κουρμπετι και στη κοινωνια θα είναι άλλος ενας που κλέβει την εφορία και κοκορεύεται, καθαρίζει τα σκουπίδια απ την αυλή του και τα πετάει στο δρόμο, πετάει το τσιγάρο του απ' τα αμαξι και οποιον πάρει ο χάρος, λαδώνει και λαδώνεται και, τελος πάντων, κάνει ότι πρέπει για να συνεχίσει να πηγαίνει μπροστά αυτός ο τόπος.

Θα μου πείτε, ρε μεγαλε, τα παραλές, τα παραφουσκώνεις, έκανες την τρίχα τριχιά, από τα γκρηκλις ξεκινησες στα προβλήματα της κοινωνίας κατέληξες. Θα μου πείτε, και τι σε βάλαμε ρε φίλε εδώ περα, μαντρόσκυλο της ηθικής μας? Στο πρώτο λοιπόν θα διαφωνήσω γιατί εχω, ίσως λόγω ηλικίας, την εμπειρία να καταλάβω ότι όλα αυτά, μικρά ασήμαντα σαν τα γκρήκλις ή μεγάλα σαν το κάψιμο του δάσους και το αυθαίρετο ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΠΑΡΑΝΟΜΑΣΤΗ ΕΧΟΥΝ: Το ετσι γουστάρω και να πάτε να γαμηθείτε... Στο δεύτερο θα συμφωνήσω, σκάω λοιπόν εδώ και πάω να πιώ το τήλιο μου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Greeklish  

  Από: maik30 στις 25/03/2009 9:53 μμ.

sprider συμφωνω σε πολλα απο οσα εγραψες αλλα νομιζω οτι πρεπει να το σταματησεις εδω γιατι δεν θα βγει κατι (βλεπε περιπτωση αντωνη) λοιπον πρωτεινω να ηρεμησουμε λιγο ολοι και να μην ξεχναμε οτι εκει που σταματαει η δικη μας ελευθερια ξεκιναει τον αλλων.