Ανακληση ανορθωτη street triple

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: triplelover στις 14/09/2012 8:19 μμ.

εγω ξεμπερδεψα, μπηκε ο καινουριοσ ανορθωτης μου και ολα κομπλε
thanks και παλι στην krysta γιατι αν δεν ενημερωνε ακομα θα κοιμομασταν...
ακριβως την ιδια απορια εχω και εγω, γιατι δεν ενημερωνει η αντιπροσωπεια, τι περιμενει, απο που θα ενημερωθει ο κοσμος... παλι καλα που υπαρχει και το internet.

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 17/10/2012 7:14 μμ.

Σήμερα πήγα κι έβαλα τον καινούριο ανορθωτή στο triple.Η ανάκληση ισχύει και για daytona στο οποίο θα περαστεί την άλλη εβδομάδα.Οπότε και τα δύο μωρά μου τακτοποιήθηκαν

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: fotisz750 στις 17/10/2012 7:50 μμ.

ρε παιδια η ανακληση ισχυει για ολα τα μοντελα στρεετ τριπλ? το δικο μου ειναι τελη του 07 και εχει ηδη αλλαχτει ο ανορθωτης με αφτερμαρκετ οταν καηκε(εκτος εγγυησης)! τον αγορασα απο αθηνα(sx electronics) αλλα τον αλλαξα στο εξουσιοδοτημενο στην πατρα και δεν μου ειπαν τπτ για ανακληση τοτε! παει ενας χρονος απο τοτε! και μου πηραν 20 για εργατικα φυσικα! για βοηθατε...!!!!

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: krysta στις 17/10/2012 8:12 μμ.

fotisz750"ρε παιδια η ανακληση ισχυει για ολα τα μοντελα στρεετ τριπλ? το δικο μου ειναι τελη του 07 και εχει ηδη αλλαχτει ο ανορθωτης με αφτερμαρκετ οταν καηκε(εκτος εγγυησης)! τον αγορασα απο αθηνα(sx electronics) αλλα τον αλλαξα στο εξουσιοδοτημενο στην πατρα και δεν μου ειπαν τπτ για ανακληση τοτε! παει ενας χρονος απο τοτε! και μου πηραν 20 για εργατικα φυσικα! για βοηθατε...!!!!"


http://www.triumphtorque.com/messageboa ... ifier.aspx ειναι μεσα σε αυτα τα νουμερα το δικο σου πλαισιο καταρχην ; ... αν κανεις ενα search θα δεις οτι στην αγγλια ειχε βγει μαλλον απο το 2010.. Τωρα εδω τι εγινε, αγνωστο... Ο εξουσιοδοτημενος εδω μου ειπε οτι βγηκε δυο μηνες πριν μεινω κ οτι αν πηγαινα σε αυτον το μηχανακι για σερβις θα το ειχε δει.. λες κ κανεις σερβις καθε μηνα..ειπε κ αλλα, αλλα δεν ειναι της παρουσης.
"diobo'...!"

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: tharis στις 17/10/2012 9 μμ.

Νομιζω τα πρωτα street triple ειχαν εναν αλλο ανορθωτη που απ οτι ελεγαν δεν παρουσιαζε προβλημα.. Πιο μετα μπηκε αυτος της ανακλησης ο οποιος ετσι οπως τον εβλεπες πισω απ το αμορτισερ εβλεπες μια πλακα (η ψυκτρες ηταν απο τη μεσα μερια και πιθανον δεν ειχε καλη ψυξη). Δυστυχως δε μπορω να βρω καποια φωτο.. Μετα βγηκε ο τελευταιος ο οποιος εχει τις ψυκτρες προς τα πισω.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: sinister στις 17/10/2012 9:52 μμ.

Η θέση του ανορθωτη ειναι λαθος! Ο παλιός είχε τις ψυκτρες να κοιτάνε το μοτέρ ενω στον καινούριο οι ψυκτρες κοιτάνε τον λαιμό της εξατμισης! Κανονικα θα έπρεπε να δίνουν κ την 3 σε1 δώρο για να μην ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες κανά λυθεί το πρόβλημα!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: nfot στις 17/10/2012 10:06 μμ.

Γι'αυτο στα Daytona 09+, τον μετεφεραν στο δεξι fairing και ησυχασανε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: Ecobill στις 26/10/2012 10:45 πμ.

Μετά από 2 μήνες ακριβώς αφ ότου δημοσιεύτηκε εδώ, έβγαλε ανακοίνωση και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή

http://www.efpolis.gr/filesbase/1536_sitefile-10731.pdf


Krysta

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: Genesis στις 21/10/2013 3:06 μμ.

Ερώτηση μιας και το είδα τώρα αυτό για να δούμε αν είμαστε μεσα στα πλαίσια πρέπει να δούμε τα τελευταία νούμερα του αριθμού πλαισίου ή τα πρώτα??

Re: Ανακληση ανορθωτη street triple  

  Από: sinister στις 21/10/2013 11:08 μμ.

s_mduck"Ερώτηση μιας και το είδα τώρα αυτό για να δούμε αν είμαστε μεσα στα πλαίσια πρέπει να δούμε τα τελευταία νούμερα του αριθμού πλαισίου ή τα πρώτα??"

αν δεν μπορεις να βγαλεις ακρη παρε ενα τηλ σε εναν εξουσιοδοτημενο,πες του το νουμερο κ κανονικα θα σου πει αν εισαι μεσα ή οχι!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html