Πρώτο Post

Πρώτο Post  

  Από: vassat στις 23/05/2009 10:54 πμ.

Καλημερίζω-Χαιρετώ όλη την Παρέα,
ονομάζομαι Βασίλης και εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος SPRINT ST 1050 Abs,
το οποίο αγοράστηκε μεταχειρισμένο με 24.400χλμ (από Θεσ/κη), είναι μοντέλο ΄05
και αυτή την στιγμή βρίσκεται στον Σάκη για έναρξη νέου κύκλου σέρβις, προκειμένου
να έχω την άμεση εποπτεία του.
Καλώς σας Βρήκα λοιπόν και
Εύχομαι Γρήγορες και Ασφαλείς Διαδρομές

Re: Πρώτο Post  

  Από: john_street_triple675 στις 23/05/2009 11:28 πμ.


Καλές βόλτες και πάντα όρθιος!!!!!

Re: Πρώτο Post  

  Από: ATN PANOS στις 23/05/2009 3:49 μμ.

καλοριζικο φιλε καλα χιλιομετρα και παντα ορθος...
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Πρώτο Post  

  Από: mixalakis στις 23/05/2009 6:17 μμ.

Καλωσήρθες φίλε!!

Άντε να χαρούν και οι sprintάδες!!

Re: Πρώτο Post  

  Από: HelenKoR στις 24/05/2009 1:04 μμ.

καλως ορισες Βασιλη !
καλα χιλιομετρα να εχεις με την νεα σου κατακτηση !
σου ευχομαι καλες βολτες και συντομα να δημιουργησεις και Δευτερο Post

mixalakis"Άντε να χαρούν και οι sprintάδες!! "
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πρώτο Post  

  Από: Aris. στις 26/05/2009 7:17 μμ.

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Πρώτο Post  

  Από: AndreaSt στις 26/05/2009 9:40 μμ.


Καλα χιλιομετρα

Re: Πρώτο Post  

  Από: JOSBI στις 27/05/2009 9:13 πμ.

VALE FOR EVER

Re: Πρώτο Post  

  Από: jimmisk στις 27/05/2009 9:51 πμ.

Re: Πρώτο Post  

  Από: Natassa_triple στις 27/05/2009 2:01 μμ.

καλοτάξιδο κ πολλά ασφαλή χλμ!!

Re: Πρώτο Post  

  Από: Sprinter στις 29/05/2009 2:44 μμ.

Καλοτάξιδο.

Να βεβαιωθείς πώς έχει κάνει ολα τα recall και τα good will. Να βεβαιωθείς πώς έχει το heat shield κιτ στα πλαινά και ανάμεσα ρεζερβουάρ και σέλλα. Να βεβαιωθείς πώς αμα έχει τη μαμίσια κοντή ζελατίνα αυτή δεν έχει κάνει μπουρμπουλήθρες εκεί που είναι βαμένη μαύρη.

Το γκρίζο του φίλου που έγραφε εδώ μέσα (Γιώργος Θεολόγου νομίζω) πήρες? Αυτό που έβγαζε 136 άλογα τροχό και 280 χλμ τελικής?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Πρώτο Post  

  Από: vassat στις 31/05/2009 4:23 μμ.

Sprinter"Καλοτάξιδο.

Να βεβαιωθείς πώς έχει κάνει ολα τα recall και τα good will. Να βεβαιωθείς πώς έχει το heat shield κιτ στα πλαινά και ανάμεσα ρεζερβουάρ και σέλλα. Να βεβαιωθείς πώς αμα έχει τη μαμίσια κοντή ζελατίνα αυτή δεν έχει κάνει μπουρμπουλήθρες εκεί που είναι βαμένη μαύρη.

Το γκρίζο του φίλου που έγραφε εδώ μέσα (Γιώργος Θεολόγου νομίζω) πήρες? Αυτό που έβγαζε 136 άλογα τροχό και 280 χλμ τελικής? "


- Εκτιμώ πως όχι. Βέβαια Γίωργο τον έλεγαν τον προηγούμενο ιδιοκτήτη(48ετών) αλλά το μοντέλο είναι ασημί και η άδεια στο όνομα της συζύγου(δεν ξέρω αν τα στοιχεία αυτά προσδιορίζουν το επώνυμο "Θεολόγου".
- Η Τ στην Θεσ/κη είπε ότι τα έχει κάνει όλα... πλην όμως ο κ.Σάκης "έστειλε" την αντλία του φρένου και ελέγχει το recall για το πίσω μοχλικό.
- Η μαμά ζελατίνα αντικαταστάθηκε με ψηλότερη της MRA η κατάσταση της δεν ήταν και η καλύτερη
- Heat Shield δεν έχει μοντέλο '05 γαρ ( και στην πόλη το καταλαβαίνω)
- Τα Good Wills τι είναι; και που μπορεί να τα βρει κανείς;

- Υπάρχου άλλα Recalls εκτός από τα προαναφερθέντα;
ΒΣ

ΥΓ Ευχαριστώ για την υποδοχή και αντεύχομαι σε όλους!

Re: Πρώτο Post  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 11:22 πμ.

vassa"
- Εκτιμώ πως όχι. Βέβαια Γίωργο τον έλεγαν τον προηγούμενο ιδιοκτήτη(48ετών) αλλά το μοντέλο είναι ασημί και η άδεια στο όνομα της συζύγου(δεν ξέρω αν τα στοιχεία αυτά προσδιορίζουν το επώνυμο "Θεολόγου".
- Η Τ στην Θεσ/κη είπε ότι τα έχει κάνει όλα... πλην όμως ο κ.Σάκης "έστειλε" την αντλία του φρένου και ελέγχει το recall για το πίσω μοχλικό.
- Η μαμά ζελατίνα αντικαταστάθηκε με ψηλότερη της MRA η κατάσταση της δεν ήταν και η καλύτερη
- Heat Shield δεν έχει μοντέλο '05 γαρ ( και στην πόλη το καταλαβαίνω)
- Τα Good Wills τι είναι; και που μπορεί να τα βρει κανείς;

- Υπάρχου άλλα Recalls εκτός από τα προαναφερθέντα;
ΒΣ

ΥΓ Ευχαριστώ για την υποδοχή και αντεύχομαι σε όλους!"


Για ασημί 05-06 μιλάω και εγώ. Δεν ξέρω περισσότερα. Ψάξε εδώ μέσα με το ονομα που σου έδωσα. Το πιθανότερο να είναι άλλος. Καμμιά σημασία δεν έχει πέραν του κουτσομπολιού.

Η αντλία (αλλαγή από 14mm σε 5/8in) είναι παράδειγμα του good will replacement. Δεν είναι recall ασφαλείας υποτίθεται. Η διαφορά είναι μάλλον λεπτή και αφορά την νομική ευθύνη... Θα έχεις πιο 'σκληρή' αίσθηση της μανέτας με μικρότερη διαδρομή χωρίς υποχρεωτικά να διορθωθεί το εγγενές πρόβλημα των φρένων που οφείλεται στα εμβολάκια των δαγκανών και διορθώνεται δυστυχώς μόνο αμα ξοδέψεις. Αν ενδιαφέρεσαι για πιο πολλές πληροφορίες πές μου.

Δεν θυμαμαι αν υπήρχαν και άλλα πλήν του μοχλικού για τα 05 (αν και δεν νομίζω, το άλλο αφορούσε τις original βαλίτσες που αντικαταστάθηκαν). Μπές εδώ http://www.triumph.co.uk/uk/7094.aspx βαλε το VIN (αριθμό πλαισίου) και δες τι ξέρει αν η database της Triumph νομίζει ότι υπάρχουν recalls στο μηχανάκι σου που δεν έχει καταγραφεί απο εξουσιοδοτημένο η διόρθωσή τους. Κάπου έκει γύρω σε αυτό το site θα βρείς και όλα τα recalls οπότε μπορείς να τσεκάρεις.

Το Heat Shield σου συνιστώ να το παραγγείλεις (σαν kit) και να το βάλεις. Κάνει αρκετή διαφορά κυρίως στα ευαίσθητα σημεία και είναι φθηνό (καμμιά 30άρα περίπου νομίζω)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Πρώτο Post  

  Από: icet στις 05/06/2009 10:41 μμ.

Καλώς ήρθες, και καλοτάξιδο το εργαλείο
---biip biip---